Vai Kaulu Krakšķināšana Ir Bīstama?

Pirkstu krakšķināšana- tā daudziem cilvēkiem ir tīrā bauda. Kad tu to dari skolā, tad nokaitinātā skolotāja pateiks tev, lai tu to pārtrauc un iebaidīs tevi ar to, ka tev uzpamps pirksti, tu tos vairs nevarēsi palocīt, vai piemetīsies artrīts un vēl visādas citas nelaimes.

Bērni turpina krakšķināt savus pirkstus un nepadomā kāda tad ir tā ietekme uz locītavām un pirkstiem. Kas ir šī skaņa, kas rodas? Gaisa burbulis? Niecīgs audu plīsums?

fingers1-588x357

Lai to uzzinātu un pārbaudītu no zinātniskā viedokļa, pāris pētnieki lūdza savam kolēģim aizdot pirkstu uz pāris minūtēm. Viņš ievietoja savu pirkstu MRI skenerī un filmēja, kā tiek pavilkts kolēģa pirksts tieši tik daudz, lai rastos krakšķis.

Skaņa rodas tieši tad, kad attēlā parādās tukšums locītavā. Tas nozīmē, ka skaņa visticamāk veidojas locītavas pārformēšanās gadījumā, nevis tās plīsuma gadījumā.

Kā izrādās, taviem locekļiem nepatīk tikt atrautiem vienam no otra. Tie cenšas turēties kopā, bet, kad tas vairs nav iespējams, tad rodas šis tukšums starp locekļiem un rodas krakšķis, ļaujot ieplūst gaisam locītavu dobumos.

Pagaidām, pētniecības procesos nav atklāts tas, ka krakšķināšana varētu radīt kādu būtisku kaitējumu, tomēr arī nav atklāts, ka tas rada kādu labumu taviem pirkstiem.

You may also like...