Ticiet Vai Nē, Bet No "Salauztas Sirds" Var Nomirt! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Ticiet Vai Nē, Bet No “Salauztas Sirds” Var Nomirt!

0 comments

Ticiet, vai nē, bet beidzot zinātniski ir pierādīts, ka no “salauztas sirds” cilvēks tik tiešām var aiziet aizsaulē.

1

Mērijais Džo Tomsponei ir spēcīgas sāpes krūtīs. Ir 2012. Gada 27. Marts, pagājis tikai pāris stundu, kopš viņa atrada savu vīru Polu bez dzīvības guļam mājās Minesotā pie pagraba kāpnēm. Sieviete īsti nespēj atšķirt plosošo bēdu sajūtu no fiziskajām sāpēm. Tomēr sāpes pieņemas spēkā, un viņas meita uzstāj, ka jāizsauc ārsts, kurš nekavējoties nosūta Mēriju Džo uz slimnīcu.

2

58 gadus vecajai sievietei novērotie simptomi liek domāt par infarktu. Tomēr, kad ārsts caur cirksni ievada koronārajā artērijā caurulīti ar kontrastvielu, aizsprostojums nav redzams.

Mērija Džo Tompsone pieder pie tiem aptuveni diviem procentiem slimnieku, kuri nonāk slimnīcā ar aizdomām par infarktu, bet kuriem patiesībā ir stresa, šoka vai lielu bēdu izraisīta sirdslēkme – slimība, ko sauca par lauztās sirds sindromu un kas apdraud dzīvību.

tumblr_muep6gaSvD1qg2xooo1_500

Sindroms var izraisīt nopietnu muskuļu pavājinājumu, zemu asinsspiedienu, šoku un dzīvībai bīstamas sirds ritma novirzes. Šādās situācijās mirst 1-2 procenti cilvēku.

tumblr_lrwf0tIi041qhyzfro1_500

Sirds pašaizsardzība Ārsti uzskata, ka lauztās sirds sindroma gadījumā sirds mēģina aizsargāties pret īpaši lielo noradrenalīna devu, ko pēc smadzeņu pavēles izdala aktivizētās simpātisko nervu šķiedras, kā arī pret virsnieru izdalīto adrenalīnu.

No-salauztas-sirds-var-3

Hormoni liek sirdij pukstēt arvien straujāk, līdz salauztās sirds sindroms ”iedarbina rokas bremzi”. Tādus rezultātus pētījumos ieguva profesors Sjans Hārdings no Londonas Impērijas koledžas Nacionālā sirds un plaušu pētniecības institūta. Tādējādi pirmoreiz ir iegūst šā sindroma fizioloģiskais skaidrojams.

No-salauztas-sirds-var-7

Eksperimentā 60 anastezētām žurkkām injicēja lielu devu adrenalīna. Paradoksālā kārtā dzīvnieku sirdsdarbība adrenalīna iespaidā nevis kļuva aizvien straujāka, bet gan palēlinājās asiņu sūknēšanās funkcija – gluži kā Mērijas Džo Tomsones gadījumā. Žurku kreisā sirds kambara augšpuse pamatīgi savilkās, bet apakšējā daļa palika izpletusies kā piepūsts balons.

Untitled

Šīs savādās sirds formas dēļ sindromam ir dots arī apzīmējums ‘’tokotsubo’’ kardiomipātija jo 1991 gadā to pirmais atklāja kāds japāņu zinātnieks.

Laiks iet un gadu gaitā ārsti ir ievērojuši, ka lielākā daļa slimnieku kuri sirgt ar lauztās sirds sindromu nesen pārdzīvojuši kādu ļoti satraucošu notikumu!

 • Šodien ir

  0 987

  Saskaņā ar laika apstākļu brīdināšanas portālā publicēto informāciju šajā nedēļas nog

  View more
 • Šodien beidzot

  0 380

  Diemžēl šodien ir paziņota skumja vēsts saistībā ar bezvēsts pazudušo Sofiju, kas bija izpl

  View more
 • Šodien paziņota

  0 9705

  Diemžēl šodien ir paziņota skumja vēsts saistībā ar bezvēsts pazudušo Sofiju, kas bija izpl

  View more
 • Liktenīgajā dienā

  0 1917

  Kā vēsta CNN, fotogrāfs Mahmuds Nakibs otrdien, 4. augustā, nofilmēja Isras Seblani un Ahmada S

  View more
 • Garāmgājējs šorīt

  0 9102

  Šorīt kāds pavisam nejaušs garāmgājējs Rīgas centrā (Viestura dārza teritorijas parka dī

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV