Swedbank nāk klajā ar paziņojumu visiem bankas klientiem un ievērojami palielina komisijas maksas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Swedbank nāk klajā ar paziņojumu visiem bankas klientiem un ievērojami palielina komisijas maksas

0 comments

Jūs varat iemaksāt naudu savā bankas kontā bez maksas. Kamēr nauda atrodas kontā, banka cirkulēs dažādos veidos un gūs ienākumus. No otras puses, ja klients vēlas izņemt naudu no sava konta, viņam jāmaksā arvien vairāk naudas. Bankas ierobežo klientu tiesības izņemt skaidru naudu, pretējā gadījumā tās zaudēs kontroli pār klientu naudas plūsmu, kas ir pretrunā ar ārvalstu konsultantu ieteikumiem.

Baidoties iekļauties Eiropas Komisijas finanšu uzraudzības aģentūras Moneyval pelēkajā sarakstā, valdība solīja izpildīt dažādus ieteikumus, kas tagad ir nopietni sabojājuši Latvijas banku sistēmu. Viens no ieteikumiem ir saistīts ar naudas plūsmu, jo MoneyVal novērtējums par Latvijas naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas sistēmas piekto kārtu atklāja, ka naudas plūsma ir palielinājusi naudas atmazgāšanas un teroristu finansēšanas risku valstij. “

Tas ir citēts no pagājušā gada sākumā sastādītā rēķina piezīmēm, ar kurām skaidras naudas limits tika pazemināts līdz 1500 eiro.  Pamata aizliegums neizdevās Toreizējais finanšu premjerministrs Krišjānis Kariņš paskaidroja, ka likumprojekts izstrādāts, lai liegtu cilvēkiem pirkt nekustamo īpašumu ar naudu koferos.

Tomēr nav nepieciešamas lielas kastes, lai uzglabātu 1501 eiro, un plašā ka sabiedrība, ieskaitot inspektoru Juriju Jansonu, iebilda pret skaidras naudas aizliegumu: “Es domāju, ka tas ir personas privātuma, tiesību tikt izsekotam un īpašuma tiesību ierobežojums. Es pat teiktu, ka tas ir imitācija darbībai pret ēnu ekonomiku.”

Tā rezultātā valdībai neizdevās īstenot tik pamatīgu skaidras naudas aizliegumu. Tomēr, lai samazinātu skaidrās naudas lietošanas ērtības, ir ieviesti dažādi brīvāki ierobežojumi, piemēram, valūtas deklarēšana pat šķērsojot ES iekšējās robežas. Turklāt bankas ir mēģinājušas izkļūt no klientiem, ka skaidru naudu ir ērti un lēti izmantot bez bankas.

Jums jāmaksā par savu naudu!
Swedbank paaugstināja skaidras naudas izņemšanas maksu sakarā ar zemāku peļņu pandēmijas laikā. Agrāk par izņemšanu, kas pārsniedza 715 Eiro mēnesī, bija jāmaksā 0,2%. Tagad pieļaujamā summa ir noapaļota līdz 750 Eiro, novēršot nepieciešamību tērēt nelielas banknotes, bet komisija ir palielināta līdz 0,50%.

Jums ir jāmaksā Jūsu paša nopelnītā nauda. Tajā pašā laikā banka skaidras naudas iemaksas pieņem bez maksas, maksimāli 10 reizes-7500 eiro. Ir vērts pieminēt, ka Swedbank peļņa Latvijā šī gada deviņos mēnešos bija 70 miljoni eiro.

Iemesls neatkarīgās personas lūgumam grozīt skaidras naudas emisijas cenrādi. Bankas pārstāvis Jānis Krops sniedza šādus iemeslus:

“Komiteja pielāgo, pamatojoties uz resursiem, kas nepieciešami darbības veikšanai. Tas galvenokārt ir saistīts ar pakalpojumiem, kas paļaujas uz manuālu darbu, piemēram, banknošu transportēšanu uz bankomātu vai depozīta / izņemšanas nodrošināšanu filiālēs. Zināmā mērā tiek koriģētas arī komisijas, Lai klientiem būtu vieglāk saprast (tādā veidā nav daudz dažādu izmēru komisijas, kas ir drošāk un labāk). “

Avots

 • Pāršalkusi ļoti

  0 1361

  Nedēļas nogalē Piemaskavā traģiski gāja bojā 14 gadus vecais Filips Litvinovs, kas kļuva paz

  View more
 • Latvijā jau

  0 872

  Latvijā no 21. jūlijā stājušies spēkā jauni noteikumi attiecībā uz kovida pārslimojušajie

  View more
 • Valdību rosina

  0 1339

  Valdībai būtu jāpieņem lēmums katram Latvijas iedzīvotājam, kurš būs vakcinējies līdz š

  View more
 • Nabaga sievietei

  0 2902

  Kurš to būtu domājis, ka tepat Latvijā ir tādi gadījumi, kur sūdzās par to, ka nepzūd blakn

  View more
 • "Trešais vilnis

  0 300

  “Ir ļoti naivi cerēt, ka nebūs Covid-19 trešā viļņa, jo mēs redzam, ka, ņemot vērā vakc

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV