Šodien visā Latvijas teritorijā oficiāli stājas spēkā jaunās un obligātās vīrusa apkarošanas prasības - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Šodien visā Latvijas teritorijā oficiāli stājas spēkā jaunās un obligātās vīrusa apkarošanas prasības

0 comments

Vakar valdība veica pastiprinātus pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, un šī prasība ir stājusies spēkā šodien. Noklausījusies epidemiologa ziņojumu un uzskatījusi, ka Covid-19 situācija nav uzlabojusies, valdība otrdien nolēma veikt noteiktus pasākumus, lai samazinātu pulcēšanos ārpus mājas un darba kolektīvu vietās.

Valdība ir nolēmusi pagarināt sporta spēļu un grupu treniņu ierobežojumus telpās līdz 13. novembrim. Tas nozīmē, ka individuālās apmācības var vadīt telpās tāpat kā līdz šim, bet ļauj grupu nodarbības vadīt ārpus telpām, neizmantojot tur esošās gardrobes.

Ir arī stingrākas prasības masku lietošanai izglītības iestādēs. Tas ir, nākotnē izglītības iestāžu sabiedriskajās telpās vai vietās, kur pulcējas skolotāji vai bērni no vairākām grupām, bērniem līdz 13 gadiem un skolotājiem būs obligāti jālieto maskas. Konkrēto sejas masku varēs nelietot, piemēram, tajās klases tepās, kur kopā visu laiku ir vieni nu tie paši bērni jeb viens kolektīvs.

Jābūt arī skaidram, ka cilvēku, kas piedalās bērēs, skaitam nevajadzētu pārsniegt 10, kā arī tiem, kas bēru laikā veic tiešus darba pienākumus, piemēram, evakuējamiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Tas nozīmē, ka bērēs vienlaikus var piedalīties desmit radinieki.

Valdības akceptētais grozījums arī nosaka, ka, ja pašvaldība ir piešķīrusi valsts budžeta līdzekļus bezmaksas pusdienu nodrošināšanai, tai ir tiesības pasludināt 5., 6., 7., 8. un Šos līdzekļus izmanto 9. pantā. Izmanto, lai nodrošinātu ēdienus klases skolēniem, kuri ir gatavi piegādāt pārtiku vai pārtikas pakas.

Valdības lēmums arī nosaka, ka arī valsts izglītības iestādes var izmantot saņemtos valsts budžeta piešķīrumus, lai nodrošinātu bezmaksas pusdienas 1. līdz 4. klašu skolēniem, pamatojoties uz aģentūras vadītāja lēmumu, kas atbild par pārtikas piegādi 1. līdz 4. klases skolēniem.

Lai nodrošinātu iepriekšminēto piegādi, valsts izglītības iestādei ir jāpanāk vienošanās ar administratīvās teritorijas pašvaldību, kas deklarē izglītojamā dzīvesvietu, lai sniegtu ēdināšanas pakalpojumus, un jāvienojas par valsts budžeta asignējuma pārskaitīšanu.

Veicot grozījumus noteikumos, nolemts sniegt atbalstu arī ģimenes ārstiem, tādējādi daļēji samazinot epidemiologu noteikto kontaktu ar Covid-19 pacientiem slodzi. Līdz šim ģimenes ārstam ir pienākums katru dienu sazināties ar epidemiologa norīkoto kontaktpersonu, lai uzraudzītu viņa veselību.

Ņemot vērā, ka šo cilvēku skaits ir ievērojami pieaudzis, pieaug arī ārstu slodze. Tādēļ šo cilvēku vienlīdzībai nākotnē būs lielāka loma. Ģimenes ārsts sākumā sazināsies ar visiem, lai vienotos par veselības uzraudzību, turpmāku saziņu un citiem aspektiem, ja nepieciešams, un mājas izolācijas beigās, lai pārbaudītu personas veselību un ļautu viņai atgriezties katru dienu.

Ģimenes ārsts varēs arī novērtēt, kādos apstākļos un vai saziņa ar personām notiek biežāk. Tāpat kā iepriekš, Veselības inspekcijas birojs uzraudzīs kontaktus.

Avots

 • Pāršalkusi ļoti

  0 1339

  Nedēļas nogalē Piemaskavā traģiski gāja bojā 14 gadus vecais Filips Litvinovs, kas kļuva paz

  View more
 • Latvijā jau

  0 867

  Latvijā no 21. jūlijā stājušies spēkā jauni noteikumi attiecībā uz kovida pārslimojušajie

  View more
 • Valdību rosina

  0 1329

  Valdībai būtu jāpieņem lēmums katram Latvijas iedzīvotājam, kurš būs vakcinējies līdz š

  View more
 • Nabaga sievietei

  0 2900

  Kurš to būtu domājis, ka tepat Latvijā ir tādi gadījumi, kur sūdzās par to, ka nepzūd blakn

  View more
 • "Trešais vilnis

  0 299

  “Ir ļoti naivi cerēt, ka nebūs Covid-19 trešā viļņa, jo mēs redzam, ka, ņemot vērā vakc

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV