Šodien visā Latvijas teritorijā oficiāli stājas spēkā jaunās un obligātās vīrusa apkarošanas prasības - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Šodien visā Latvijas teritorijā oficiāli stājas spēkā jaunās un obligātās vīrusa apkarošanas prasības

0 comments

Vakar valdība veica pastiprinātus pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, un šī prasība ir stājusies spēkā šodien. Noklausījusies epidemiologa ziņojumu un uzskatījusi, ka Covid-19 situācija nav uzlabojusies, valdība otrdien nolēma veikt noteiktus pasākumus, lai samazinātu pulcēšanos ārpus mājas un darba kolektīvu vietās.

Valdība ir nolēmusi pagarināt sporta spēļu un grupu treniņu ierobežojumus telpās līdz 13. novembrim. Tas nozīmē, ka individuālās apmācības var vadīt telpās tāpat kā līdz šim, bet ļauj grupu nodarbības vadīt ārpus telpām, neizmantojot tur esošās gardrobes.

Ir arī stingrākas prasības masku lietošanai izglītības iestādēs. Tas ir, nākotnē izglītības iestāžu sabiedriskajās telpās vai vietās, kur pulcējas skolotāji vai bērni no vairākām grupām, bērniem līdz 13 gadiem un skolotājiem būs obligāti jālieto maskas. Konkrēto sejas masku varēs nelietot, piemēram, tajās klases tepās, kur kopā visu laiku ir vieni nu tie paši bērni jeb viens kolektīvs.

Jābūt arī skaidram, ka cilvēku, kas piedalās bērēs, skaitam nevajadzētu pārsniegt 10, kā arī tiem, kas bēru laikā veic tiešus darba pienākumus, piemēram, evakuējamiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Tas nozīmē, ka bērēs vienlaikus var piedalīties desmit radinieki.

Valdības akceptētais grozījums arī nosaka, ka, ja pašvaldība ir piešķīrusi valsts budžeta līdzekļus bezmaksas pusdienu nodrošināšanai, tai ir tiesības pasludināt 5., 6., 7., 8. un Šos līdzekļus izmanto 9. pantā. Izmanto, lai nodrošinātu ēdienus klases skolēniem, kuri ir gatavi piegādāt pārtiku vai pārtikas pakas.

Valdības lēmums arī nosaka, ka arī valsts izglītības iestādes var izmantot saņemtos valsts budžeta piešķīrumus, lai nodrošinātu bezmaksas pusdienas 1. līdz 4. klašu skolēniem, pamatojoties uz aģentūras vadītāja lēmumu, kas atbild par pārtikas piegādi 1. līdz 4. klases skolēniem.

Lai nodrošinātu iepriekšminēto piegādi, valsts izglītības iestādei ir jāpanāk vienošanās ar administratīvās teritorijas pašvaldību, kas deklarē izglītojamā dzīvesvietu, lai sniegtu ēdināšanas pakalpojumus, un jāvienojas par valsts budžeta asignējuma pārskaitīšanu.

Veicot grozījumus noteikumos, nolemts sniegt atbalstu arī ģimenes ārstiem, tādējādi daļēji samazinot epidemiologu noteikto kontaktu ar Covid-19 pacientiem slodzi. Līdz šim ģimenes ārstam ir pienākums katru dienu sazināties ar epidemiologa norīkoto kontaktpersonu, lai uzraudzītu viņa veselību.

Ņemot vērā, ka šo cilvēku skaits ir ievērojami pieaudzis, pieaug arī ārstu slodze. Tādēļ šo cilvēku vienlīdzībai nākotnē būs lielāka loma. Ģimenes ārsts sākumā sazināsies ar visiem, lai vienotos par veselības uzraudzību, turpmāku saziņu un citiem aspektiem, ja nepieciešams, un mājas izolācijas beigās, lai pārbaudītu personas veselību un ļautu viņai atgriezties katru dienu.

Ģimenes ārsts varēs arī novērtēt, kādos apstākļos un vai saziņa ar personām notiek biežāk. Tāpat kā iepriekš, Veselības inspekcijas birojs uzraudzīs kontaktus.

Avots

 • Tikusi publicēta

  0 3352

  Šajā situācijā viss tik tiešām jūk un brūk, tomēr par spīti tam, atklājās, ka tas viss n

  View more
 • Vīrieša sociālais

  0 5261

  Kopumā Latvijā vakcinācijas pret vīrusa kursu, saņemot abas potes vai “Johnson & Johnson

  View more
 • Nupat paziņots,

  0 4538

  Tiem, kuriem pienākas bērna kopšanas pabalsti par bērniem līdz viena gada vecumam, ģimenes val

  View more
 • Ļoti svarīga

  0 2861

  Esošajā situācijā ir jāņem vērā, ka valdība tomēr ir vienojusies par to, ka atbalsts tiks

  View more
 • Jauns naudas

  0 4724

  Taču valdība vienojusies, ka atbalsts tiks sniegts četrus mēnešus līdz šā gada maijam, lai g

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV