Šodien valdība ir lēmusi vēl daudz stingrāk pastiprināt ierobežojumus Covid-19 dēļ. Tagad vissmagāk cietīs Rīga - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Šodien valdība ir lēmusi vēl daudz stingrāk pastiprināt ierobežojumus Covid-19 dēļ. Tagad vissmagāk cietīs Rīga

0 comments

Krīzes vadības komiteja un Ministru kabineta ministru sēde notika šorīt pulksten 10, šajā laikā tika pārrunāta Covid-19 situācija Latvijā. Kā portālam Jauns.lv sacīja Karīnas preses sekretārs Sandris Sabajevs, sanāksmē tika noteikta valdības vispārējā stratēģija Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp stingrāki drošības pasākumi un būtisks testēšanas iespēju pieaugums.

“Šobrīd mēs redzam, ka vīruss joprojām plaši izplatās Latvijā, un tagad mums ir nekavējoties jārīkojas, tāpēc nav par vēlu mācīties no citu valstu pieredzes, un vīruss neizplatīsies tālāk. Kariņš teica:” Es aicinu Valdība nolēma pieņemt stingrākus drošības pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. “Kopīgajā sanāksmē plānots pārskatīt un detalizēti apspriest valdības vispārējo stratēģiju, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, lai to varētu saprast visi sabiedrības locekļi.

Ministru prezidents arī aicinās pieņemt lēmumus par nepieciešamajām darbībām, lai ievērojami palielinātu testu apjomu. Uz konferenci uzaicinātie eksperti informēs valdību par Covid-19 pārraides pašreizējo stāvokli, veselības aprūpes nozares kapacitāti, slimnīcas noslodzi, individuālo aizsardzības līdzekļu krājumiem, Covid-19 infekcijas kontroles stratēģiju un valdības komunikāciju.

Pagājušajā nedēļā-Covid-19 gadījumi strauji pieauga!  Covid-19 izplatība Latvijā ir kļuvusi arvien nopietnāka – pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēto jaunatklāto gadījumu skaits pieauga par 57,4%, kā to vērtēja Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. Arī epidemiologi pirmdienas preses konferencē aicināja sabiedrību nesatikt ar citām ģimenēm un draugiem.

Perevoščikovs žurnālistiem sacīja: “Ja tas ir absolūti nevajadzīgi, nav ieteicams sazināties ar citām ģimenēm un draugiem.” Viņš norādīja, ka komunikācijas vietā labāk izvēlēties modernās tehnoloģijas.

Epidemiologi norādīja, ka pozitīvo testu procentuālā daļa pagājušajā nedēļā bija 3,7%, bet nedēļas nogalēs pārsniedza 4% slieksni, norādot, ka slimība sabiedrībā kļūst arvien izplatītāka ne tikai ar zināmiem kontaktiem, bet arī ar nezināmiem kontaktiem.

Pagājušajā nedēļā tika sasniegts vēl viens svarīgs psiholoģiskais slieksnis – Latvijas 14 dienu kumulatīvais indekss pārsniedza 100, 103,8 gadījumi uz 100 000 cilvēkiem. Turklāt nesen atklāto gadījumu skaits vienā nedēļā pārsniedza 1000, sasniedzot 1228, salīdzinot ar 780 pirms nedēļas.

Covid-19 joprojām ir visizplatītākais 15–49 gadu vecuma grupā, taču pagājušajā nedēļā cilvēku skaits, kas vecāki par 65 gadiem, ir pieaudzis.

Pagājušajā nedēļā visbiežāk sastopamā infekcija ģimenē bija ģimene vai ģimenes locekļi, no kuriem 39% ir izsekojami. Darbs ierindojās otrajā vietā, veidojot 27%, bet brīvā laika dēļ skolas loma samazinājās par -21% gadījumu, kas saistīti ar izglītības iestādēm.

Avots

 • "AirBaltic" meklē

  0 6681

  Kurš gan nevēlas atrast labi atmaksātu darbu, kur labi nopelnīt vidējo mēneša algu. Protams,

  View more
 • "Tas jau

  0 2158

  Jāņem vērā, ka tās noteikti būs lielas un pat negaidītas ziņas ļoti daudziem cilvēkiem, ku

  View more
 • 10 Izteiktākie

  0 161

  4. februārī, tiek atzīmēta Pasaules vēža diena – globāli vienota iniciatīva, ko organizē

  View more
 • "Būs jāmaksā

  0 2903

  Ja kāds patreiz sūkstas par to, ka ir jāmaksā daudz par konkrētiem CSDD pakalpojumiem, tad neda

  View more
 • "Tikai šīs

  0 5935

  Papildus parastajai un vienkārši  pazīstamajai astrolabijai divpadsmit zīmēm ir arī slāvu as

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV