Nopietni Draudi Baltijas Valstīm, Vai Tiešām Krievija Riskētu ? - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Nopietni Draudi Baltijas Valstīm, Vai Tiešām Krievija Riskētu ?

0 comments

Cilvēku atklātībā nonācis Igaunijas parlamenta Valsts aizsardzības komisijas speciāli sagatavots ziņojums, kurš ietver visļaunāko scenāriju, kas varētu apdraudēt Baltijas valstu drošību, tas nav saistīts ar hibrīdkaru, bet gan tieša iespēja riskēt okupējot Baltijas valstis ar fizisku spēku – militāriem līdzekļiem.

30DA687600000578-3430259-image-a-82_1454539973880

Šo īpašo ziņojumu izstrādāja Starptautiskais Aizsardzības un Drošības centrs, kurš atrodas Tallinā, šajā ziņojumā tiek iekļauti ļaunākie scenāriji, kas aptver Baltijas valstu spēcīgu apdraudējumu.

136182_1692318767569256a7ddf10_big

Plaša daļu cilvēku, kā arī vairāki eksperti norāda uz to, ja Baltijas un Krievijas konflikta iespējamības gadījumā sāktos Baltijas valstu apdraudējums, tad Krievija varētu izmantot šeit atrodošos krievvalodīgos, ar kuriem lielā kaimiņzeme varētu manipulēt un pat kaitēt visai NATO sistēmai.

Ar to Krievija gribētu panākt, ka netiek iedarbināts NATO 5. pants, kas norāda, ja tiek uzbrukts vienai alianses dalībvalstij, tas šis uzbrukums tiek uzskatīts par uzbrukumu visam NATO.

_81098810_map

Krievija pateicoties savai manipulācijai varētu ar esošo situāciju uz Baltijas dalībvalstīm nosūtīt milzīgu daudzumu militāro spēku. Sliktākais gadījums paredz, ka šāda veida gadījumā var iestāties pilna jeb augstākā līmeņa karš, taču vai Krievija riskētu ?

Invasion_of_the_Baltics

Taču jāpiebilst, ka Krievija ar šādu pašu taktiku Ukrainā nav spējusi panākt sev vēlamos rezultātus. Papildus tam, pat ja Krievija būtu gatava spert šādu soli, tā nespētu gūt ātru pārspēku, jo NATO ir pietiekami izpētījusi struktūrformas, kā tas notika ar pašlaik okupēto Donbasu, respektīvi NATO priekšrocība ir ātra un efektīva atbildes reakcija.

nato-task-force-puts-sea-baltic-states-photo-dpa_4-

Šajā ziņojumā viens no svarīgākajiem faktiem tiek minēts milzīgs atbalsts prokrieviskajiem separātistiem, taču tiem būtu niecīgas iespējas kontrolēt mūsu valstu robežas. Krievija nespēj ilgstoši būt politiskā naidā pret Eiropas Savienību, jo ilgstošā laika termiņā Krievija šādā veidā iznīcinātu tikai pati sevi.

Baltic-States

Ziņojumā tiek minēts, ka pastāv iespējas, ka Krievija pēc speciāli izveidotas provokācijas varētu veikt speciāli izveidotu iebrukumu, tāpat tiek piebilsts, ka Krievijas armija un bruņotie spēki vairākkārtīgi pierobežas tuvumā īstenojuši šāda tipa scenārijus.

320028

Šāds pēkšņs uzbrukums būtu pārsteigums ikvienam, jo Krievija vēlas parādīt NATO ievainojamību, tādējādi norādot uz alianses ievainojamību un tālāk censtos politiski provocēt, lai sašķeltu Rietumus, respektīvi Baltijas valstis paliktu neaizsargātas.

56bc1f26c36188cd5c8b460f

Ziņojuma autori personīgi uzskata, ka šāda tipa agresija būtu viennozīmīgi uzskatāma par reāla kara pieteikšanu visai NATO, kura rezultātā šis process novestu pie tūlītējas pretreakcijas.

world-war-3-us-deploys-troops-to-estonia-latvia-lithuania-and-poland-copy

Pēc ziņojuma datiem tiek secināts, ka Krievijas prezidents neriskētu ar milzīgiem zaudējumiem, lai tikai nokaitinātu NATO un paskatītos uz tās pretreakciju, visticamāk tā dotu maksimālu triecienu visai NATO, tādējādi momentāni ieņemot Baltijas Valstis.

Tieši šādus scenārijus neskaitāmas reizes ir izspēlējuši Krievijas bruņotie spēki pierobežas mācībās, tāpat ir tikušas veiktas citas kontroles mācības par kurām Krievija nemaz nebija informējusi. Tieši tāds pats scenārijs noticis pirms Krievija uzbruka Ukrainai un Gruzijai, iepriekš izspēlētas kaujas mācības, taču tad konkrēts uzbrukums, vai mums būtu jāuztraucas?

120e6cc2d405

Ja Krievijai izdotos šāds plāns, tad Eiropas Savienībai tas būtu milzīgs trieciens, jo tādā gadījumā Krievijas rīcībā nonāktu Baltijas jūras reģions, kas paver plašas iespējas rīkoties tālāk.

Diemžēl ziņojumā arī tika norādīts, ka Krievijas prezidentam un Kremlim nebūtu nekādu problēmu atrast ieganstu šādai darbībai, jo attiecību līmenis starp NATO un ASV varētu tikt krasi mainīts no Krievijas puses.

 Jāņem vērā ka šis nav tīrs izdomājums, bet gan speciāli analizēts un detalizēti izstrādāts scenārijs, kas reāli var īstenoties. Visvairāk mums jābaidās par to, ka diez vai Krievija vēlas plaša mērogu karu, tāpēc Krievija labprātāk izmantotu pašreizējo politisko vājumu NATO, kas Krievijai paver durvis uz riska pilnu mēģinājumu…

 • "AirBaltic" meklē

  0 5304

  Kurš gan nevēlas atrast labi atmaksātu darbu, kur labi nopelnīt vidējo mēneša algu. Protams,

  View more
 • "Tas jau

  0 2112

  Jāņem vērā, ka tās noteikti būs lielas un pat negaidītas ziņas ļoti daudziem cilvēkiem, ku

  View more
 • 10 Izteiktākie

  0 156

  4. februārī, tiek atzīmēta Pasaules vēža diena – globāli vienota iniciatīva, ko organizē

  View more
 • "Būs jāmaksā

  0 2898

  Ja kāds patreiz sūkstas par to, ka ir jāmaksā daudz par konkrētiem CSDD pakalpojumiem, tad neda

  View more
 • "Tikai šīs

  0 5929

  Papildus parastajai un vienkārši  pazīstamajai astrolabijai divpadsmit zīmēm ir arī slāvu as

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV