Lūk, Kāda Patiesībā Izskatās Fukušima Pēc 5 Gadiem - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Lūk, Kāda Patiesībā Izskatās Fukušima Pēc 5 Gadiem

0 comments

Vai atceraties kur jūs bijāt kad zemestrīce satricināja Japānu 2011 gada martā? Tā bija vis stiprākā zemestrīce Japānas vēsturē. Es strādāju pie sava datora kad izdzirdēju šīs ziņas. Tika rādīti attēli un video ar zemestrīci darbībā, bet tad parādīja arī cunami, kas postīja Japānu.

Tika lēsts, ka zemestrīce ir tik stipra, ka varētu skart arī Havaju salas un Kaliforniju. Pagājuši jau vairāki gadi un varētu domāt, ka to cilvēku dzīves, kurus skāra zemestrīce, ir atgriezušās normālās sliedēs. Bet tā gluži nav.

1

Kad sākās zemestrīce tai sekoja milzu cunami vilnis. Šis cunami iznīcināja laivas, automašīnas, mājas un daudzi cilvēki zaudēja dzīvības. Sākuma aplēses lika domāt par 19 tūkstošiem cietušo. Diemžēl, traģēdija nebeidzās šeit. Drīz radās bažas par radiācijas daudzumu kuru varētu izlaist Fukušimas kodolreaktors, kuru iznīcināja zemestrīce. Šīs bažas bija pamatotas un lika cilvēkiem pamest savas mājas un iedzīvi, sākt visu no sākuma citā vietā.

2

Lai arī, traģēdija notika pirms vairākiem gadiem, uzkopšanas darbi turpinās. Ir izveidota 12 jūdžu zona kurā tiek uzglabāti maisi ar atkritumiem no šīs vietas. Tos nevar pārvest citur, jo cilvēki neļauj tos transportēt tuvāk viņiem.

3

Viena no cietušajām pilsētām ir Namie. Tur ir 22 tūkstoši iedzīvotāju kuri nu ir saņēmuši atļauju atgriezties savās mājās. Tomēr, viņiem nav atļauts tur nakšņot un drīkst tur atgriezties tikai vienu dienu mēnesī.

4

Tepco ir kompānija kurai pieder šis reaktors, viņi paziņoja ka ir droši atgriezties šajā reģionā un sākt uzkopšanas darbus. Šajā reģionā tika evakuēti 80 tūkstoši cilvēku.

5

Pēc iedzīvotāju evakuēšanas, vairumam nebija kur palikt. Šis ir futbola treniņu komplekss kuru, šobrīd, izmanto kā bāzi no kuras veic reģiona uzkopšanu.

6

Uzkopšana nebūs viegla. Ir nepieciešams pārvietot 400 tūkstošus kilogramu urāna. Tā pārvešana var aizņemt gadu. Pēc tā pārvešanas, tādas vietas kā šī slimnīca, varēs atsākt darbu.

7

Lai arī daži jau drīz varēs atgriezties savās mājās, daudziem nāksies gaidīt pat 5 gadus pirms varēs vērtēt iespēju atgriezties.

8

Lūk pludmales, kas atradās reaktora priekšā pirms tā avārijas. Lai arī kompānija apgalvo, ka uzkopšana noris ļoti raiti, cilvēkus māc šaubas lielās slepenības dēļ.

9

Zemestrīce bija 9 balles stipra, tā lika tādām lietām kā šis dzērienu automāts, aizskaloties dziļi sauszemē.

10

Lai arī Kalifornija atrodas aiz okeāna, iedzīvotāji tur uztraucas, ka radiāciju drīz varētu aizskalot arī tik tālu. Tepco nav pārliecināti vai tā var notikt, tāpat viņi nezina cik liels radiācijas daudzums ir nokļuvis okeānā.

11

Tamioka ir cita Japānas pilsēta kas ir cietusi no piespiedu evakuācijas, pārvēršot to par spoku pilsētu. Pēc tam kad tiks paziņots, ka ir droši atgriezties, iedzīvotāji varēs izlemt vai to vēlas.

Lūk video kurā redzams radiācijas līmeņa mērījumu rezultāts Fukušimas ielās.

Ļoti skumjš stāsts. Ne tikai tūkstošiem cilvēku zaudēja savas dzīvības šajā katastrofā, bet vēl tūkstoši zaudēja mājas un visu savu iedzīvi. Es nezinu vai es vēlētos atgriezties atpakaļ šajā vietā pēc notikušā. Varbūt sākt jaunu dzīvi?

 • Inficējušies vēl

  0 3024

  SPKC ziņoja, ka pagājušajā diennaktī tika veiktas 4458 COVID-19 pārbaudes, reģistrēti 211 in

  View more
 • Situācija kļūst

  0 4526

  Patreizejā situācija ir kļuvusi vairāk nekā vienkārši bēdīga! Pagājušajā diennaktī Latv

  View more
 • Šodien sasaukta

  0 1295

  Valsts premjerministra birojs tika informēts, ka piektdienas pēcpusdienā notika īpaša valdības

  View more
 • Slimnīcās visā

  0 3839

  Pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) jaunākajiem datiem, hospitalizēto pacientu skaits Latvi

  View more
 • Šodien Latviju

  0 11183

  17. oktobrī mūžībā aizgāja mākslinieks un interjera dizainers Nikolajs Drozdovskis (1939-2020

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV