Ja Covid-19 Situācija šādi turpināsies vēl pāris dienas - Valdība paziņojusi kādi 3 Jauni ierobežojumi nāks klāt - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Ja Covid-19 Situācija šādi turpināsies vēl pāris dienas – Valdība paziņojusi kādi 3 Jauni ierobežojumi nāks klāt

0 comments

Nav noslēpums, ka patreizējā situācija ir tiešām bēdīga un jāņem vērā, ka situācija itin nemaz nepaliek labāka. Pašlaik ir tapis zināms, ja Covid-19 epidemioloģiskie rādītāji Latvijā tiešām turpinās pasliktināties, tad nākamie soļo no valdības puses būs strauji. Pirmais punkts pavisam noteikti būtu cilvēku pulcēšanās skaita samazināšana. Sabiedriskās ēdināšanas vietu un neklātienes mācību ierobežošana, izteikusies Veselības ministre Ilze Viņķele.

“Mēs neesam nekur citur, kur pārējās Eiropas valstis. Ierobežojumi pamatā attiecas uz visu, kas samazina cilvēku būšanu vienkopus un pulcēšanos,” izteicās Veselības Ministre, kā arī piebilda, ja situācija pasliktināsies, tad starp pašiem pirmajiem pasākumiem būs samazināt pieļaujamo cilvēku skaitu gan publisko, gan arī privātajos pasākumos, kas ir ļoti būtiski esošajā situācijā.

Viņķele acīmredzami izteicās par to, ka jauni ierobežojumi pilnīgi un galīgi noteikti attiektos arī uz Sabiedrisko ēdināšanu. “Ja skaitļi turpinās iet uz augšu, tad uzreiz vien no pirmajiem risinājumiem būs aizvērt krogus un bārus un tad jāskatās būs arī tālāk.” Pēc Ilzes domām, šādā situācija noteikti tiks lemts arī par daudz plašāku attālināto mācīšanos skolās un citās iestādēs, kur darbu var veikt attālināti.

Kā jau iepriekš tika ziņots, minētie ierobežojumi tika atrunāti arī otrdien Valdībā atbalstītajā Veselības ministrija plānā, kurā tiek skaidrota ierobežojumu ieviešana pie konkrētiem saslimstības rādītajiem. Tie paredz veselas četra riskas kategorijas no kurām pirmā ir viszemākā un ceturtā pati augstākā. Jāņem vērā, ka Valdība valstij pašlaik ir noteikusi trešo riska grupu jeb kategoriju.

Patreizējā planā ir izvirzīti trīs galveno faktori, kas kombinācijā ar citiem noved pie ceturtās riska kategorija jeb ļoti smagas un augsta riska kategorijas.

Viens no galvenajiem faktoriem ir Covid-19 hospitalizēto cilvēku skaits. Ja tas sasniegs 80% no slimnīcu kapacitātes, atkarībā no citiem radītājiem, tas varētu valsti ienest ceturtajā riska kategorijā. Otrs faktors ir tas, ja saslimšana gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniegtu vidējo Eiropas Savienības procentuālo rādītāju.

Trešais faktors ir tieši mirstības koeficents. Augsta riska situācija iestašanos varēs vērtēt, ja mirstība Covid-19 pacientu vidū pārsniegs vidējos Eiropas Savienības rādītāju. Tieši tas būs brīdis, kad jādomā par ceturtās pakāpes kategorijas izsludināšanu valstī, tomēr cerams, ka tas nenotiks.

Avots

 • "AirBaltic" meklē

  0 5972

  Kurš gan nevēlas atrast labi atmaksātu darbu, kur labi nopelnīt vidējo mēneša algu. Protams,

  View more
 • "Tas jau

  0 2140

  Jāņem vērā, ka tās noteikti būs lielas un pat negaidītas ziņas ļoti daudziem cilvēkiem, ku

  View more
 • 10 Izteiktākie

  0 158

  4. februārī, tiek atzīmēta Pasaules vēža diena – globāli vienota iniciatīva, ko organizē

  View more
 • "Būs jāmaksā

  0 2901

  Ja kāds patreiz sūkstas par to, ka ir jāmaksā daudz par konkrētiem CSDD pakalpojumiem, tad neda

  View more
 • "Tikai šīs

  0 5933

  Papildus parastajai un vienkārši  pazīstamajai astrolabijai divpadsmit zīmēm ir arī slāvu as

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV