Viņķele nāk klajā ar ļoti nepatīkamu paziņojumu visai tautai - Visticamāk nākamnedēļ gaidāmi jauni un stingri ierobežojumi - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Viņķele nāk klajā ar ļoti nepatīkamu paziņojumu visai tautai – Visticamāk nākamnedēļ gaidāmi jauni un stingri ierobežojumi

0 comments

Pašlaik vērojot visas Eiropas, kā arī Baltijas tendences, Covid -19 inficēto skaits Latvijā tuvākajās nedēļās, visticamāk, augs, tomēr tagad ir ļoti svarīgi nepieļaut strauju pieaugumu, tā Latvijas Televīzijas raidījumam “Šodienas jautājums” pauda veselības ministre Ilze Viņķele, kura uzsvēra, ka situācija paliek aizvien bēdīgāka.

Ministre norādīja, ka attiecībā uz ierobežojumiem, ja mēs visi patiesi ievērojam noteiktus noteikumus, tad “mēs varam izturēt.” Vispirms jāsāk ar to, ka, ja jums ir iesnas un klepus, jums jāpaliek obligāti mājās un nav jāstrādā, lai nepakļautu riskam citus, tāpat obligāti jāveic koronavīrusa tests!

Viņa mudināja veikt attālinātu darbu, kur vien iespējams, piebilstot, ka ministrija prasa, lai Covid-19 pārbaudītu funkcijas. Kad testa vienība ierodas darba vietā un Covid-19 tests tiek veikts visai komandai, var noorganizēt arī apmeklējumu uz vietas.

Veselības ministrija sadarbojas ar attiecīgajām iestādēm, lai uzlabotu inspekcijas iespējas, šobrīd Latvijā katru dienu vidēji tiek veikti aptuveni 2000-2500 testi, kas ir ļoti milzīgs cipars, salīdzinot, ar to, kas bija iepriekš!

Viņa neplāno ierobežot skolas apmeklējumus : “Ja kādā no klasēm tiks atklāta koronavīrusa infekcija, visa klase tiks izolēta un apmācība notiks attālināti.”

Iepriekš tika norādīts, ka, ja inficēto cilvēku skaits pārsniedz 3% pārbaudīto cilvēku, infekcijas izplatība valstī tiek uzskatīta par nekontrolētu. Tomēr Velers uzsvēra, ka ir svarīgi katru infekciju skaita pieaugumu novērtēt atsevišķi, lai “uzņēmuma slimības dēļ nebūtu nepieciešams noteikt valsts mēroga ierobežojumu”.

Tomēr, ja tiks atjaunoti ierobežojumi, vispirms tiks samazināts saietu skaits, tāpat ierobežojumi ietekmēs izklaides vietas.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc desmit dienu pašizolāciju nevar aizstāt ar Covid-19 testu, Viņķele skaidro, ka tas nav efektīvi. “Ir bijuši gadījumi, ka cilvēks atgriežas no ārzemēm, veic testu, kas ir negatīvs, bet vēlāk parādās simptomi, un, veicot atkārtotu testu, rezultāts ir pozitīvs,” tā Viņķele.

Noslēgumā ministre piebilda, ka ir pagājis jau pusgads kopš Latvija sāka cīņu ar pandēmiju, un līdzšinējā stratēģija, kas iekļauj rūpīgu ieklausīšanos epidemiologu

Avots

 • Jau no

  0 1699

  Kā izrādās, tad lielākā daļa nemaz to pat nezina un iepriekš vispār nav dzirdējuši, līdz

  View more
 • Pavļuts jau

  0 824

  Veselības ministrs Daniels Pavļuts valdības sēdē sacīja, ka, jaunajiem Covid-19 variantiem Lie

  View more
 • Kas atgadījies

  0 770

  Pandēmijas laikā slavenā Dailes teātra aktieris ĢirtsĶesteris 14. februārī svinēja savu 57.

  View more
 • Izrādās, ka

  0 12418

  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) labklājības metožu pārvaldības nodaļas

  View more
 • Viņķele tomēr

  0 2451

  Kā izrādās, tad Ilzei Viņķelei pašlaik nemaz neiet tik slikti, kā varbūt sākumā varējām

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV