Viņķele ir nākusi klajā ar ļoti nopietnu un svarīgu paziņojumu, kas skars ikvienu! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Viņķele ir nākusi klajā ar ļoti nopietnu un svarīgu paziņojumu, kas skars ikvienu!

0 comments

14. augusta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Latvijas Republikas veselības ministre Ilze Viņķele (AP) uzsvēra, ka vispirms vajadzētu palielināt mediķu algas un tikai pēc tam pildīt pārējos solījumus. Ministre atgādināja deputātiem, ka Veselības aprūpes finansēšanas likumā ierakstīts solījums par 20% palielināt mediķu darba samaksu 2020. un 2021. gadā. Tam attiecīgi būtu nepieciešami 120 miljoni eiro no valsts budžeta.

Viņķele uzsvēra, ka šim solījumam būtu jābūt svarīgākam par partiju programmās rakstītajām iecerēm. Viņa norāda, ka likums ir likums un tas stāv pāri visam: “Kad likumā ierakstītais tiks izpildīts, tad varēs pildīt visus pārējos solījumus.”

Trešdien tika sasaukta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas ārkārtas sēde, kurā piedalījās dažādi ierēdņi, speciālisti, kā arī dažādu iestāžu un organizāciju pārstāvji. Tāpat sēdē piedalījās arī slimnīcu badītāji, NMPD vadītāja, kā arī dažādas organizācijas, kas pārstāv ārstus un rezidentus.

Sēdē uzaicinātie nozares pārstāvji uzsvēra akūto mediķu trūkumu dažādās aprūpes jomās, kā arī uzsvēra nepieciešamību pēc atalgojuma palielināšanas.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis apgalvo, ka slimnīcā šobrīd situācija ir uzlabojusies, kaut gan joprojām ir daudz vakanču. Viņš saka: “Ārsti un māsas ir noticējuši, ka nozarē kaut kas mainās un atalgojums palielinās, tāpēc negribētos, lai darbinieki zaudē ticību.”

Līdzīgi situāciju komentēja arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Undīne Bušmeistere. Viņa atzina, ka ir redzami uzlabojumi, taču joprojām ir kur tiekties un progress varētu būt straujāks. Taču tas pat nav vis!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Lapas: 1 2

 • Alga Latvijā

  0 1659

  Katram noteikti ir gadījies tāds brīdis, kad pēkšņi neciešami sāk sāpēc zobs un lietas lab

  View more
 • 94 Gadu

  0 780

  Latviešu gleznotājai Džemmai Skulmei nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Sociālajos tīklos

  View more
 • Vai Tev

  0 21425

  Šī ir pavisam vienkārša vienādība, taču aptuveni 90% cilvēku ar pirmo reizi atbild nepareizi

  View more
 • Policija izplatījusi

  0 4234

  Latvijas Valsts policijas galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas

  View more
 • Atskanēja kliegšana

  0 1853

  Lai cik tas dīvaini nebūtu, bet Latgales priekšpilsētas policitiem nāksies šķetināt tik tie

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV