Viņķele ir nākusi klajā ar ļoti nopietnu un svarīgu paziņojumu, kas skars ikvienu! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Viņķele ir nākusi klajā ar ļoti nopietnu un svarīgu paziņojumu, kas skars ikvienu!

0 comments

14. augusta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē Latvijas Republikas veselības ministre Ilze Viņķele (AP) uzsvēra, ka vispirms vajadzētu palielināt mediķu algas un tikai pēc tam pildīt pārējos solījumus. Ministre atgādināja deputātiem, ka Veselības aprūpes finansēšanas likumā ierakstīts solījums par 20% palielināt mediķu darba samaksu 2020. un 2021. gadā. Tam attiecīgi būtu nepieciešami 120 miljoni eiro no valsts budžeta.

Viņķele uzsvēra, ka šim solījumam būtu jābūt svarīgākam par partiju programmās rakstītajām iecerēm. Viņa norāda, ka likums ir likums un tas stāv pāri visam: “Kad likumā ierakstītais tiks izpildīts, tad varēs pildīt visus pārējos solījumus.”

Trešdien tika sasaukta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas ārkārtas sēde, kurā piedalījās dažādi ierēdņi, speciālisti, kā arī dažādu iestāžu un organizāciju pārstāvji. Tāpat sēdē piedalījās arī slimnīcu badītāji, NMPD vadītāja, kā arī dažādas organizācijas, kas pārstāv ārstus un rezidentus.

Sēdē uzaicinātie nozares pārstāvji uzsvēra akūto mediķu trūkumu dažādās aprūpes jomās, kā arī uzsvēra nepieciešamību pēc atalgojuma palielināšanas.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis apgalvo, ka slimnīcā šobrīd situācija ir uzlabojusies, kaut gan joprojām ir daudz vakanču. Viņš saka: “Ārsti un māsas ir noticējuši, ka nozarē kaut kas mainās un atalgojums palielinās, tāpēc negribētos, lai darbinieki zaudē ticību.”

Līdzīgi situāciju komentēja arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Undīne Bušmeistere. Viņa atzina, ka ir redzami uzlabojumi, taču joprojām ir kur tiekties un progress varētu būt straujāks. Taču tas pat nav vis!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Lapas: 1 2

 • Sliktas ziņas!

  0 3976

  Lielbritānija pirmdien oficiāli paziņojusi, ka 31. oktobrī, kad notiks tās izstāšanās no Eir

  View more
 • Notikusi milzīga

  0 3241

  19. augustā ap 15:00 traģisks ugunsgrēks izcēlies Svētciemā. Tur kādā garāžā, kas atradus

  View more
 • Nemanāmā slekpava

  0 4176

  Kuņģa vēzis – bieži vien saukts par kluso slepkavu – zināms kā vēža forma, kas parasti p

  View more
 • Sliktas ziņas

  0 7400

  Satiksmes ministrijas (SM) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Greiškalne informējusi sabiedr

  View more
 • Toms Bricis

  0 5259

  Laika ziņu vīrs Toms Bricis atklājis, vai patiesi vasarīgais karstums ir beidzies, kā minējis

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV