Vakcinācijas speciāliste norāda, kādus atvieglojumus saņems cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Vakcinācijas speciāliste norāda, kādus atvieglojumus saņems cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19

0 comments

Pirmais atvieglojums, ko var dot cilvēkiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, šie cilvēki, iespējams, nevarēs sevi karantīnā ievietot kā inficēto kontaktpersonu. Šorīt LTV “rīta panorāmā” sacīja Valsts padomes Imunizācijas komitejas priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Eksperti lēš, ka šāda situācija varētu izveidoties nākamajā mēnesī, bet vēlāk novērtēs, kādus papildu ieguvumus var dot vakcinētajiem cilvēkiem. Pašlaik Covid-19 tiek vakcinēts ārstiem un medicīnas darbiniekiem.

Zavadska vairāk vai mazāk pieļāva to, ka pavasarī vakcinācijai vēl noteikti nebūs tik plašas pozitīvas ietekmes uz Covid-19 izplatīšanās ierobežošanu, tomēr vasarā viss varētu būt jau daudz savādāk. Viņa arī izteicās par to, ja iedzīvotāji palīdzēs ierobežot vīrusa izplatīšanos ar visu drošības prasību ievērošanu, tad rezultāti varētu būt vēl ātrāk.

Speciāliste uzsver to, ka vakcinācija ir pats efektīvākais līdzeklis un rīks, lai varētu novērst tālāku infekcijas izplatīšanos. Tāpat viņa norādīja uz to, ka noteikti nav jāšaubās par Covid-19 vakcinācijas drošību kā tādu, jo šajā jautājumā pilnīgi visa pasaule vēro katru mazāko sīkumu.

Tāpat jāņem vērā arī tas, ka vakcīnu izstrādē nav pieļautas itin nekādas mazākās atkāpes no visām vajadzīgajām un obligātajām drošības, kā arī kvalitātes prasībām. Protams, ka pārbaudes tiešām ir bijušas salīdzinoši ātras, taču tas ir tāpēc, ka esošā situācija ir unikāla.

Savukārt visu klīnisko pētījumu apjoms ir bijis ļoti atbilstošs nepieciešamajam, līdz ar to attiecīgajā situācijā nav itin nekāda pamata bažīties par kvalitāti un citām lietām, kas saistītas ar vakcīnas izstrādi.

Un ja runājam par vakcīnu blaknēm, tad Zavadska skaidri un gaiši uzsvēra to, ka tādas ir pilnīgi visiem medikamentiem, tajā starpā arī šīm vakcīnām. Tomēr viņa atkārtoti uzsvēra to, ka blaknes neesot ļoti lielas.

Papildus beigās viņa izteicās par to, ka sociālajos tīklos cirkulējošām bažām un ziņām par vakcīnu ietekmi un cilvēka ģenētisko kodu, kā arī reproduktīvo veselību bažīties neesot itin nekāda sakara un pamata.

Avots

 • Šodien ticis

  0 1893

  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) marta beigās sāks noteikt vienreizēju atbal

  View more
 • Vecā kundze

  0 24779

  Cik daudzi no mums rūpējās par saviem kaimiņiem? Laikam ejot, mēs arvien mazāk pievēršam uzm

  View more
 • Tagad bezdarbnieki

  0 2164

  Lai sniegtu atbalstu bezdarbniekiem, kuriem nav bezdarbnieka pabalstu un kuriem pašreizējos apstā

  View more
 • Kariņš izsakās,

  0 3866

  Visā Eiropā Covid-19 izplatība ir satraucoša. Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis jau tagad s

  View more
 • Jau no

  0 7792

  Kā izrādās, tad lielākā daļa nemaz to pat nezina un iepriekš vispār nav dzirdējuši, līdz

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV