Vai jaunais veselības nodoklis patiešām būs taisnīgs? Daudzi no tā tiek atbrīvoti, bet godīgie maksā! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Vai jaunais veselības nodoklis patiešām būs taisnīgs? Daudzi no tā tiek atbrīvoti, bet godīgie maksā!

0 comments

2018.gadā tika pasludināts jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums un par vienu procentu tika palielināts sociālais nodoklis personām, kas veic sociālās iemaksas pilnā nodokļu režīmā. Izmaiņas paredz, ka tikai šī iedzīvotāju grupa turpmāk varēs saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus. Tāpat šo veselības aprūpes grozu saņems arī minimālo algu saņēmēji, uz pusslodzi strādājošie un valsts automātiski apdrošinātās personu grupas – pensionāri, bērni, skolēni, pilna laika studenti, invalīdi un citas sociāli mazaizsargātas grupas.

Tiem, kuri neveic sociālās iemaksas vai ir nodarbināti citos nodokļu režīmos, tika paredzēts, ka no šā gada viņi saņems minimālo veselības aprūpes grozu. Viņi var veikt brīvprātīgas veselības apdrošināšanas iemaksas – 51,6 eiro par 2018.gadu, 154,8 eiro par 2019.gadu. Šobrīd tie ir kopā vairāk kā 61000 mikrouzņēmumu darbinieki, sezonas laukstrādnieki, patentmaksas maksātāji, nestrādājošie un nereģistrētie bezdarbnieki un pašnodarbinātie, kuri veic iemaksas pensiju fondos. Līdz 2019.gadam tikai 5500 iedzīvotāju bija veikuši iemaksas savā veselības aprūpē kopā par 805 000 eiro.

Šo divu grozu veselības aprūpes sistēmas ieviešanas spēkā stāšanos pagarināja līdz šā gada 1.jūlijam. Pagaidām gan joprojām notiek debates par kardinālu sistēmas mainīšanu, jo pret jaunizveidoto iepriekšējās veselības ministres Andas Čakses sistēmu, iebilst tagadējā ministre Ilze Viņķele. Nodokli un viena procentpunkta veselības apdrošināšanu varētu automātiski aprēķināt visu nodokļu maksāšanas režīmos strādājošajiem. Tiek meklēti vēl kādi risinājumi.

Tiek uzskatīts, ka veselības budžetam piešķirtie 805 000 eiro esot par agru. Nav izprotama cilvēku rīcība, jo viņi vēl nesteidz pieprasīt apdrošināšanas naudas atmaksu. 2019.gada sākumā Nacionālais veselības dienests saņēma vien 180 iesniegumus par naudas atmaksu, no kuriem 30 iedzīvotājiem tā ir pārskaitīta kopā ap 5000 eiro jeb vidējais 170 eiro katram.

Līdz ar to nav taisnīgi, ka par pirmajiem sešiem šā gada mēnešiem, ne visi darba ņēmēji seņemtu pārmaksāto sociālo nodokli vienu procentpunktu, no kura pusi maksāja darba devējs un pusi darba ņēmējs. Atbildi uz jautājumu, kāpēc kādam atmaksā pārmaksāto nodokli, kāda – neatmaksā, komentē Veselības ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne (vienoti ar Nacionālo veselības dienestu):

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

Lapas: 1 2

 • Esi uzmanīgs

  0 4552

  Viena no populārākajām iepirkšanās vietnēm internetā, ko izmanto liela daļa pasaules iedzīv

  View more
 • Tikko klajā

  0 1684

  Ļoti skumji, taču tāda ir patiesība! Pēdējā laikā visur paradās informācija, ka trūkst d

  View more
 • Nākušas klajā

  0 6962

   Raidījums “LNT TOP 10” aprēķinājis, ka četru bijušo Latvijas valsts prezidentu eksprezid

  View more
 • Māmiņa vien

  0 8382

  Lielākajai daļai siviešu šis noteikti liksies kā murgs, jo kā gan māmiņa ar veselo saprātu

  View more
 • Milzu Jaunumi!

  0 9053

  Kārtējo reizi publikai pavīdējušas ziņas par uzlabojumiem F-1 leģendārā braucēja Mihaēla

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV