Ticis paziņots : "Faktiski visi nevakcinētie tuvāko mēnešu laikā saslims ar kovidu!" Sekas būs briesmīgas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Ticis paziņots : “Faktiski visi nevakcinētie tuvāko mēnešu laikā saslims ar kovidu!” Sekas būs briesmīgas

0 comments

Visa šī kritiskā situācija slimnīcās ar koviida pacientu piepildījumu tik sasniegta ļoti ātri, tā trešdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras galvenais vadītājs kā arī profesors Ģirts Briģis.

Viņš jau vairākkārtīgi ir uzsvēris, ka pašlaik ir vērojams ļoti straujš saslimstības pieaugums un tas pilnībā atbilst tām prognozēm, kas tika paziņots iepriekš. Šajā situācijā tas pavisam nozīmē to, ka arī slimnīcās esošo gultasvietu piepildījums notiek ģeometriskajā progresijā un divkāršojas katrās divās nedēļās. Tas ir krietni straujāk nekā tika domāts.

“Ja pašlaik slimnīcās ārstējās jau nepilni 300 koviiida paciena, tad pēc divām nedēļām varam droši apgalvot, ka to būs divas reizes vairāk, bet vēl pēc divām nedēļām – vēl divas reizes vairāk. Esošā kritiskā situācija tiks sasniegta ļoti ātri,” izteicās Briģis.

Viņš uzskata, ka strauji nobremzēt saslimušo skaitu un slimnīcās ārstējošos pacientu skaitu vienkārši vairs nav iespējas, tieši šī iemesla dēļ ir neizbēgami tas, ka jau pirmajā oktobra pusē valdībai būs jāpieņem pilnīgi jauni un pavisam noteikti strikti lēmumi par jauniem ierobežojumiem, pretējā gadījumā tas viss beigsies vēl krietni sliktāk, nekā paredzēts.

Tieši Briģa ieskatā tiem ir jābūt nevis pakāpeniskiem ierobežojumiem kā iepriekšējā saslimstības vilnī, bet gan vienkāršam, vienreizējam pasākumam ar ļoti stingriem un izteiktiem ierobežojumiem.

“Daļa sabiedrības vienkārši ir izvēlējusies nepotēties, un tā tik tiešām ir viņu brīva izvēle. Faktiski visi nevakcinētie tuvāko mēnešu laikā saslims ar koviiidu, pie tam daļai no saslimušajiem būs nepieciešama ārstēšanās slimnīcā, kā arī jāņem vērā sāpīgakais aspekts par to, ka vē daļai no tiem, kas atradīsies slimnīcā – kopējās slimības gaita būt tik tiešām smaga.”

Beigās viņš vien piebilda, ka šāda tipa situācijā, kad slimnīcas būs atkal pārpildītas, ļoti daudzas nodaļas nāksies pārprofiliēt tieši koviiida pacienu ārstēšanais, kas ļoti nelabvēlīgi ietekmēs pacientus ar citām saslimšanām. Līdz ar to, kopumā ņemot šāda veida situāciju, lielākie cietēji būs tieši cilvēki uz plānveida operācijām, kuras varēs uz brīdi tikt atceltas, kā tas jau reiz pie mums notika.

Avots

 • Kariņš nāk

  0 2101

  Kurš gan varēja iedomāties, ka visa situācija eskalēsies tik ļoti tālu, ka vienā brīdī pie

  View more
 • Latviju satricina

  0 5855

  Patreizējā situācijā ir jāņem vērā vairākas lietas, tomēr pati svarīgākā no tām visām

  View more
 • Kariņš ar

  0 2958

  Lai arī šī brīža situācija ir gana smaga, tā kļūst arvien smagāka, it īpaši tādēļ, ka

  View more
 • Paziņota satraucoša

  0 3107

  Kā liecina 2021. gada 9. oktobra rīkojuma Nr. 1 grozījums, kas iesniegts īpašajai Ministru kabi

  View more
 • Kariņš nupat

  0 6018

  Pēdējā diennakts ir notikumiem bagāta, jo paziņoti tik daudz dažādi lēmumi un joprojām ir d

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV