Tagad bezdarbnieki bez pabalsta varēs saņemt 200 Eiro mēnesī, taču kuri saņems šo naudu? - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Tagad bezdarbnieki bez pabalsta varēs saņemt 200 Eiro mēnesī, taču kuri saņems šo naudu?

0 comments

Lai sniegtu atbalstu bezdarbniekiem, kuriem nav bezdarbnieka pabalstu un kuriem pašreizējos apstākļos jāattīsta un jāuztur īpašas darba prasmes, Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar pašvaldībām īsteno pasākumu ar nosaukumu “apmaksāti pagaidu sabiedriskie darbi”. Fakti ir pierādījuši, ka šī ir lieliska iespēja nopelnīt naudu daudziem cilvēkiem.

Tāpēc, piedaloties “apmaksātu pagaidu sabiedrisko darbu” pasākumā, bezdarbnieki var veikt noteiktu sociālās labklājības darbu savas pilsētas teritorijā un saņemt stipendiju 200 eiro mēnesī. Jums jāstrādā 5 dienas nedēļā un 6 stundas dienā. Turklāt, ja bezdarbnieks neveic algotus pagaidu sabiedriskos darbus visās attiecīgajā mēnesī noteiktajās darba dienās, atlīdzību izmaksā proporcionāli visām darba dienām, kurās bezdarbnieks piedalījās.

Par šiem darbiem bezdarbniekiem nauda aiziet arī uz valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par pensiju apdrošināšanu, un viņi tike apdrošināti par nelaimes gadījumiem konkrētās darbavietās, kas ir milzīga priekšrocība. Tāpat ierobežojumu dēļ konkrēta pašvaldība nopērk strādniekam visus nepieciešamos līdzekļus, nepārsniedzot 50 eiro, kas arī ir liela priekšrocība.

Līdz 2020. gadam šajā pasākumā ir sākuši piedalīties 8091 bezdarbnieks. Visvairāk bezdarbnieku ir Latgalē, kur ir augstākais bezdarba līmenis valstī. Līdz 2020. gadam 4864 bezdarbnieki jeb 60,1% Latvijas bezdarbnieku ir sākuši veikt apmaksātus sabiedriskos darbus šajā speciālajā iespējā.

2021. gada pirmajā pusē plānots izveidot kopumā 3386 apmaksātus pagaidu valsts amatus, lai nodrošinātu visu pagaidu publisko amatu izveidi visām pašvaldībām, kuras īsteno šo pasākumu, kas ir milzīga priekšrocība.

Kā tieši piedalīties programmā? Ja jūs nesaņemat bezdarbnieka pabalstu un vēlaties iegūt vai saglabāt darba iemaņas, jums jāpaziņo reģistrētajai NVA filiālei par vēlmi veikt algotu pagaidu sabiedrisko darbu un saņemt stipendijas. Saskaņā ar visiem noteikumiem NVA filiāle piedalās pasākumā aizkavētās reģistrācijas secībā.

Bez tam bezdarbniekus var algot algotos pagaidu sabiedriskajos darbos ne ilgāk kā sešus mēnešus uz divpadsmit mēnešiem. Pēc tam jūs varat piedalīties pasākumā vēlreiz pēc nepieciešamības.

Avots

 • Aizsaulē devies

  0 2039

  Tā ir skumja vēsts priekš mums visiem... Lai arī cik Tu būtu bagāts vai slavens, mums visiem p

  View more
 • Kariņš steidz

  0 3917

  Cilvēki par šo situāciju domā dažādos virzienos, tomēr vēl pavisam nesen Krišjānis Kariņ

  View more
 • Paziņots cik

  0 1098

  Jau patreizējā brīdī kopumā Latvijā eksplutācijā ir nodoti jau vairāki "Lidl" veikali, kuri

  View more
 • Lūk cik

  0 1290

    Vai Tu kādreiz esi aizdomājies par to, kā varētu uzzināt visus savus draugus, kuri Tevi

  View more
 • Ieva Florence

  0 938

  Kurš gan to būtu domājis, ka slavenā aktrise Ieva Florence - Vīksna pēkšņi būs kļuvusi tik

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV