Tad lūk, kā patiesībā tiek gatavoti pelmeņi! Vienkārši pretīgi – Tu tos vairs nekad neēdīsi, jo tiek taisīti no samazgām!

Izrādās, ka kvalitatīva gaļa, piens, sīpoli, kvalitatīvi milti, olas un dabīgas garšvielas ir vien reklāmas solījumi, jo lētos pelmeņos to vienkārši nav. Liellopa gaļas vietā tajos liek vistas gaļu, lētos liellopu taukus, ādas, gaļas aromatizatorus un soju.

 Pēdējā sastāvdaļa ir īpaša, jo tā rada iespaidu, ka gaļa ir īsta. Tāpat arī olu vietā lētos pelmeņos ievieto olu pulveri. Pēc tam pievieno karaginānu, modificētu cieti un fosfātus, kas pelmenim piedod svaru un padara gaļu mitru.

Lētajos pelmeņos viena svarīga sastāvdaļa ir etiķa pastiprinātājs, kas nav aizliegts, bet ir jāievēro noteikta norma, kuru nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt.
Veikalos sastopamajiem pelmeņiem var būt pievienoti konservanti, garšas pastiprinātāji un citas vielas, kas tos padara baudāmākus, nekā tie patiesībā ir.

Pirmās šķiras miltus aizstāj ar otro šķiru, kas ir pelēcīgāku. Lai masu padarītu gaišāku, izmanto titāna dioksīdu E171, kas ir arī zobupastas sastāvā. Šī viela dod baltumu mīklai, bet arī var izraisīt vēzi.

Cehā vienas stundas laikā var izgatavot 100-200 pelmeņus. Tie var būt dažādas formas, kas ir nozīmīgs faktors.

Likums nosaka, ka pelmenī jābūt 60% gaļas uz 40% mīklas. Bet ražotāji bieži samazina šo attiecību ar pelmeņa formu. Lai arī pelmenis ir mazs, platās malas rada ilūziju, ka tas ir liels.

Izvēloties pelmeņus, apskati tos, kuriem nav saspiestas malas. Lai arī pildījumu var samazināt uz mīklas biezuma rēķina, šis faktors ir būtiskāks.

Ja pēc vārīšanas mīkla neplīst un ir elastīga, tā ir kvalitatīva.

Vai labāk – atsakies no veikala pelmeņiem pavisam. Pagatavo to pats, lai arī tas būs dārgāk, zini, ka pelmenis būs kvalitatīvs.

Video, ja vāji nervi, labāk neskaties :

You may also like...