Šodien ticis paziņots, kuras būs pirmās ģimenes, kuras saņems 500 Eiro pabalstu - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Šodien ticis paziņots, kuras būs pirmās ģimenes, kuras saņems 500 Eiro pabalstu

0 comments

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) marta beigās sāks noteikt vienreizēju atbalsta maksu 500 eiro apmērā par katru bērnu. Aģentūras preses sekretāre portālam Jauns.lv paskaidroja, ka ģimenes nezina, kurā dienā saņems finansiālu atbalstu. Paskaidrots, ka konkrētā naudas izmaksa tiks izmaksāta pēc bērna gada secīguma.

Daine sacīja, ka tuvākajās dienās naudas izmaksa vēl netiks sniegta. Maksājumi tiks sākti tikai marta beigās. Līdz 31. martam vecākiem, kuri no 1. marta līdz 6. aprīlim saņem bērnu kopšanas pabalstu, ģimenes statusa pabalstu vai ģimenes statusa pabalstu bērniem invalīdiem, tiks izmaksāti 500 eiro, tieši tā, kā tas iepriekš tika solīts.

Viņa paskaidroja, ka VSAA maksās 500 eiro par katru bērnu atsevišķi, tāpēc, ja ir trīs bērni, 500 eiro kontā ieskaitīs 3 reizes. Pēc bērna dzimšanas gada maksājumi tiks veikti kārtībā. Piemēram, ja ģimenē ir 18, 14 un 11 gadus veci skolēni, vispirms kontā tiks ieskaitīti 500 eiro par vienu no vecākiem. Nākamais solis ir maksāt divās daļās par nākamo bērnu. Šis atbalsts netiks uzkrāts, un VSAA maksās 500 eiro par katru bērnu atsevišķi.

Piemēram, viena bērna maksājums var pienākt 22. martā, bet otra bērna maksājums – 23. martā. VSAA pārstāve lūdza vecākus saprast, ka viņiem nav jāuztraucas par alimentu izmaksu, bet jāgaida nākamā diena, jo attiecīgās naudas summas tiks samaksātas un vecākiem vienkārši jāgaida, bet viss būs tieši tā, kā tam jābūt.

Dienā, kad ģimene saņem citus ar bērnu saistītus pabalstus, 500 eiro pabalsts netiks ieskaitīts. Atbalsts tiks izmaksāts atsevišķi mēneša beigās. Ja mazulis nav piedzimis. Dažas ģimenes īpašos apstākļos ir tikko piedzimis vai drīz piedzims, kā īsti notiek šādos gadījumos? Ja personai tiek piešķirts grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalsts laikā no 2021. gada 1. marta līdz 6. aprīlim un bērns piedzims 6. aprīlī, tas tiks izmaksāts 30 dienu laikā pēc bērna kopšanas pabalsta vai ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas uzturlīdzekļiem.

Tas nozīmē, ka strādājošas mātes, kurām ir tiesības uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalstu 56 vai 70 kalendāro dienu laikā pēc bērna piedzimšanas, šī perioda beigās saņems 500 eiro atbalstu. Pēc tam no nākamās dienas tiks piešķirts bērna kopšanas pabalsts un 500 eiro subsīdija. Piemēram, ja bērns piedzimis 1. martā, maternitātes pabalsta periods beigsies aprīļa vai maija beigās. Bērna kopšanas pabalsts un 500 eiro subsīdija tiks izsniegta nākamo 30 dienu laikā.

Ja jaunā māte nestrādā un nav tiesīga saņemt pabalstus (sociālās apdrošināšanas pabalstus), summa ir atkarīga no vidējās algas, tad viņa saņems bērna kopšanas pabalstus uzreiz pēc bērna piedzimšanas, tātad saņems arī 500 eiro atbalstu . Lai iegūtu papildinformāciju par 500 eiro atbalstu, lūdzu, apmeklējiet VSAA vietni.

Nepieciešami 182 miljoni eiro Jauns.lv ziņoja, ka tā maksās 364 097 bērnus, kas cietuši no Covid-19 krīzes ģimenes, maksājot 500 eiro par bērnu. Pagājušajā nedēļā valdība nolēma no valsts budžeta plāna Labklājības ministrijai piešķirt 120,8 miljonus eiro, lai nodrošinātu vienreizēju 500 eiro atbalstu bērnu audzinātājiem jeb vecākiem.

Avots

 • Vīrs viņu

  0 15

  Jau kopš 2015. gada decembra šī stāsta glavenajai varonei - Alisei bija regulāri ķīmijterapij

  View more
 • Aizsaulē devies

  0 2058

  Tā ir skumja vēsts priekš mums visiem... Lai arī cik Tu būtu bagāts vai slavens, mums visiem p

  View more
 • Kariņš steidz

  0 3924

  Cilvēki par šo situāciju domā dažādos virzienos, tomēr vēl pavisam nesen Krišjānis Kariņ

  View more
 • Paziņots cik

  0 1099

  Jau patreizējā brīdī kopumā Latvijā eksplutācijā ir nodoti jau vairāki "Lidl" veikali, kuri

  View more
 • Lūk cik

  0 1290

    Vai Tu kādreiz esi aizdomājies par to, kā varētu uzzināt visus savus draugus, kuri Tevi

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV