Šodien stājies spēkā jauns likums par ierobežojumiem pēc Ārkārtējās situācijas

Latvijas vasts prezidents Egils Levits ir izsuldinājis Saeimas pieņemtos likuma grozījumus, kas arī pēc Ārkārtējās situācijas pārtraukšanas ļaus pastavēt tāda tipa tiesiskajiem regulējumam jeb ierobežojumiem, kas palīdzēs tieši pasargāt sabiedrību no Covid-19 infekcijas straujās izplatības.

Kā iepriekš informēja LETA parlamenta Preses dienestā, Saeimas konkrētie pieņemtie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tik tiešām nostiprina deleģējumu Ministru kabinetam epidemioloģiskās drošības nolūkos noteikt svarīgas prasības tirdzniecībai un arī citiem saimniecisko pakalpojumu veidiem. Tajā skaitā arī sporta pasākumu ierobežojumus vai pilnīgu aizliegumu.

Tieši tāpat ticis paziņots un noteikts, ka par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājam varēs uzlikt sodu līdz pat 5000 Eiro. Tieši tāpat par pieļautajiem pārkāpumiem varēs tirdzniecības vietu, tās struktūrvienību slēgt apmeklētājiem līdz pat septiņām dienām. Attiecīgās izmaiņas iepriekš jau ir tikušas atbalstītas valdībā, kā arī Krīzes vadības padomē.

Likuma izmaiņu autori Ekonomikas Ministrijā iepriekš jau norādījuši, ka neskatoties uz patreizējiem valdības noteiktajiem ierobežojumiem saimnicisko pakalpojumu sniegšanai, praksē ir tikuši konstatēti pat atsevišķi gadījumi, ka komersanti turpina saimniecisko pakalpojumu sniegšanu slepus vai klaji ignorējot noteiktos ierobežojumus.

Līdz ar to likumā būs noteikts, ka par epidemiloģiskās drošības prasību pārkāpumiem saimnicisko pakalpojumu sniegšanā, kas var radīt būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm, pašvaldības policija vai Valsts var pieņēmts lēmumu par tirdzniecības vietas, vai tās struktūrvienības slēgšanu līdz pat veselām septiņām dienām.

Kopējā likumā ir nostiprināta arī norma, kas nosaka, ka Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai darba vietās darba devējam ir skaidri un gaiši jānodrošina attālinātā darba iespējas nodarbinātajiem. Tas ir tādā gadījumā, ja darba konkrētā specifika to pieļauj.

Savukārt, ja darba vietā klātienē tiiek veikti konkrēti darbi, tad darba devējam ir pienākums noteikt visus nepieciešamos pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai darba vietās, kā arī noteikt atbildīgo par šo pasākumu. Tāpat ir jānodrošina nodarbinātajiem nepieciešamos individuālos aizsardzības līdzekļus. Pašlaik atliek tikai gaidīt līdz situācija sāks pakāpeniski uzlaboties, pretējā gadījumā situācija kļūst nesamērīgi pakāpināta un cilvēki to burtiski vairs nevar izturēt.

Avots

You may also like...