Šodien ir paziņota ļoti svarīga informācija visiem valsts iedzīvotājiem - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Šodien ir paziņota ļoti svarīga informācija visiem valsts iedzīvotājiem

0 comments

Jāņem vērā, ka Pašvaldību slimnīcām valsts konkrēti piešķirtie, kā arī pašu sagādātie aizsargmasku, vairogu, respiratoru un dezinfekcijas līdzekļu krājumi pietiks vēl nedaudz vairāk par vienu mēnesi. Tieši tā liecina jaunākās Latvijas Slimnīcu biedrības apkopotā un paziņotā informācija.  LETA aģentūru informēja biedrības galvenā komunikācijas konsultante Elīna Ķibere. Viņa pastāstīja, ka individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana ir ļoti svarīgs un būtisks ārstu, mediķu un pacientu drošības noteikumus, kuru jāievēro ikvienam.

Viņa noradījusi, ka pašlaik pašvaldību slimnīcām līdzekļu krājumi varētu pietikt nedaudz vairāk par vienu mēnesi, iespējams pat pusotram mēnesim. Taču vienreizlietojamie speciālo ārstu kombinzoni pašlaik pietiek vairs tikai nepilnām trijām nedēļām. Latvijas slimnīcas biedrība jau ir uzsvērusi, ka ar ambulatoro pakalpojumu atjaunošanu aizsardzības līdzekļu konkrētais patēriņš tiešām būtiski palielināsies.

Konkrētās aizsargmaskas un standarta respiratorus ar nosaukumu KN95, kā arī stadartīgos vairogus mediķiem patreizējā situācija valsts piešķīrusi 60% gadījumos. Savukārt dezinfikācijas līdzekļi ir nodrošināti aptuveni 70% gadījumos, izteicās Ķibere. Viņa būtisku lomu uzsvēra vienreizlietojamiem kombinzoniem, ko valsts neesot piegādājusi nevienai no pašvaldības slimnīcām, taču tas ir ļoti svarīgi. Visus trūkstošos aizsardzības līdzekļus ārstniecības iestādes ir iegādājušās pašas par saviem naudas līdzekļiem.

Tas ir ticis darīts ar nolūku, lai varētu parūpēties par savu darbinieku drošību, ņemot vērā patreizējo paaugstinātās bīstamības apstākļu kopumu. Ir iegādāti arī augstakās kvalitātes aizsardzības pakāpes respiratori ar nosaukumu FFP3. Pēc viņas teikta, pašlaik vislielākie aizsarglīdzekļu krājumi, ar kuriem tiešām pietiks nedaudz vairāk kā veseliem diviem mēnešiem ir Rēzeknes slimnīcai. Taču Kuldīgas slimnīcā situācija ir nedaudz “švakāka”, jo šeit viss nepieciesamas pietik vien aptuveni 3 nedēļām.

Tāpat arī Latvijas Slimnīcu biedrības galvenais valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs skaidrojis to, ka pašlaik veselības aprūpes darbinieki, kuri strādā esošajā laikā ar Koronavīrusa pacientiem, ir tiešām augsts inficēšanās risks un tas ir acīmredzami.

Jāņem vērā, ka līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanas ļoti ievērojami ir palielinājies aizsarglīdzekļu kopēji lietojamais daudzums. Sliktā ziņa šajā visā ir tā, ka jaunu vienību pieejamība ir ievērojami samazinājusies. Lieki atgādināt, ka Valsts abalsts esošajā situācijā par aizsardzības līdzekļu iegādi. Tomēr tagadējie piegādes laiki, kā arī apjomi ir ļoti neprecīzi, izteicās Kalējs.

Pēc Kalēja norādītās informācija, lai tiešām varētu mazināt pacientu un medicīnas personāla drošības, kā arī darbības riskus, slimnīcas iztrūkstošās pozīcijas ļoti cenšas iegādāties par saviem esošajiem naudas līdzekļiem. Tieši tāpat viņš norādīja, ka slimnīcas Nacionālajam Veselības dienestam (NVD) par visiem iepirkumiem sniedz precīzas un detalizētas atskaites. Tajās tiek norādītas aizsarglīdzekļu faktiskais patēriņš, kā arī izdevumi, kuri tiek segti no līdzekļiem, kas atvēlēti neparedzētiem gadījumiem.

Tomēr viņš paudis nožēlu par to, ka līdz pat šim brīdim valsts solītas kompensācijas neviena pašvaldību slimnīca vispār nav saņēmusi un tas ir diezgan apbēdinoši.

Lasi vēl : Klajā nākusi ļoti skumja ziņa par populāru un zināmu sievieti…

Izteikusies ir arī Cēsu Klīnikas galvenā māsiņa Taiga Galeja, kura uzsvēra, ka tieši pateicoties valsts atbalstam vairāku aizsarglīdzekļu iegadēi, piemēram, respiratori, cimdi, sejas masku un dezinfikācijas līdzekļu piegādē. Pateicoties šai piegādei Cēnu klīnikas krājumi, atkarībā no konkrētām pozīcijām pietiks vēl aptuveni diviem mēnešiem.

“Tas tiešām dod milzīgu drošības sajūtu un nodrošina ar visu vajadzīgo apjomu, lai gan iegāde jāveic arī pašiem, jo pilnīgi viss netiek nodrošināts. Ik nedēļu NVD tiek ziņots par visiem atlikumiem un jau tuvākā mēneša laikā izlietoto patēriņu. Pie tam patstāvīgi katru dienu strādajam pie ta, lai atrast jaunas iespējas un piegādātajus šo jauno līdzekļu iegādei, tomēr piegādes tiešām ir neregulras”, izteikusies Cenu Klīnikas galvenā māsa.

Lasi vēl : Autovadītāj uzmanies! Eksperti atklāj, kā daudzviet tiek čakarēti cilvēki! Ielej 60 litrus bākā, iekšā patiesībā 55!

Avots

 • Ministriem pie

  0 634

  Vēl šī gada Janvārī ministru attalgojums bija apmēram 2,6 Tūkstoši Eiro, taču sākot ar Feb

  View more
 • Ilze Viņķele

  0 4148

  Pašlaik pēc esošās situācijas, kā arī vērtējot Eiropas un Baltijas visas trīs valstis un t

  View more
 • Latviju pāršalc

  0 1723

  Ceturtdien, 24. septembrī, Valsts policijas Zemgales rajona pārvaldes Tukuma nodaļas darbinieki s

  View more
 • SPKC nāk

  0 3037

  Saskaņā ar jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotajiem datiem Latvij

  View more
 • Latvijā atklāti

  0 3230

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju Latvija vakar reģistrēja

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV