AKTUĀLI

Prezidents Raimonds Vējonis ir nācis klajā ar tik tiešām svarīgu paziņojumu visai Latvijai

0 comments

Jau pirmie kanditāti uz Valsts prezidenta amatu ir izskatīti neoficiālajā vēlēšanu kampaņā, lai gan līdz iesniegšanas termiņam vēl jāgaida gada ceturksnis. Savus pirmos atbalstus no divām valdošām koalīcijām jau ir saņēmis jurists Egils Levits. Vairāki simti Latvijas iedzīvotāju šonedēļ ir apliecinājuši, ka vēlas redžet tieši Egilu kā jauno valsts prezidentu.  Latvijas Televīzijas raidījumus “de fakto” gan vēl nesteidzas notikumiem pa priekšu, jo vēl nav līdz galam zināms vai visas koalīcijas un Saimas vairākums būs Levita pusē. Savukārt esošajam prezidentam izredzes, lai turpinātu pildīt savu amatu, ir niecīgas.

              Līdz aprīļa vidum valdošā koalīcija ir apņēmusies nonākt pie kopīga kadndidātu saraksta Latvijas valsts prezindenta pozīcijai. Pagaidām vislielāko uzmanību izpelnījies Egils Levits, Eiropas savienības Tiesas tiesnesis, kuru šobrīd ir gatava izvirzīt Nacionālās apvienības un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) dalībnieki. Levits sevi ir pozicionējis ļoti pārliecinoši, pie tam saņēmis biedrības “Par izcilu Latvijas Valsts prezidentu” atbalsta vēstuli, kas var radīt sajūtu, ka nākamajās apspriedēs par prezidenta amatu būs vien jāpārliecinās, vai ir vēl kāds, kas būtu pret jurista kandidatūrai. Pats Levits ir  apņēmies saņemt netikai dažu partiju, bet gan visas koalīcijas atbalstu, kā arī cer arī uz dažiem opozīcijas biedriem.

              Lai gan Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) biedram Raimondu Vējoni šogad tikt pārvēlētam ir niecīgas izredzes pēc citu politiķu atzinuma, tieši viņam 4 gadus atpakaļ piekāpās slēgtajās vēlēšanās Egils Levits.  Vējonis piebilda šādus komentārus: “Tas, ka mana kandidatūra varbūt pagaidām neparādās, tas jau tad jāprasa pašiem politiķiem, jo viņi jau ir uzsākuši šo procesu. Viņi apspriežas par Levita kungu vai par jebkādu citu personu. Tā kā, pēc manām domām, laika vēl ir gana daudz, un līdz maija mēnesim, es domāju, mums būs ļoti daudz dažādu kandidātu. (..) Konkrētu kandidātu iesniegšana ir tikai maija beigās, un līdz tam es arī tad izlemšu vai piedalīties, vai nepiedalīties.”

              Varbūtība, ka esošo valsts prezidentu ievēlēs vēl uz 4 gadiem, ir ļoti niecīga, pat ja Zaļo un Zemnieku savienība viņu izvirzītu. Vējoņa atbalsts no citām partijām ir gaužāmi mazs. “Saskaņa” nav apmierināta, ka Saimas vēlēšanās prezidents nemēģināja kopā ar lielākās frakcijas pārstāvi dibināt valdību. Taču arī Levitam “Saskaņa” maz ticams ka sniegs savu atbalstu. 22 “Saskaņas” debutātu balsis var ļoti ietekmēt vēlēšanu rezultātu, ja nenotiks vienošanās par konkrētu kandidātu.

              “Uz visiem eventuālajiem kandidātiem es skatos vienādi un sniedzu visiem vienu un to pašu padomu: mīļie, ja jūs kaut kādā brīdī gribēsiet uz mums paļauties, runājiet ne jau ar mums, bet ar mūsu vēlētāju. Mūsu vēlētāju vajadzības visiem ir zināmas, politikā mēs esam jau ilgu laiku,” paziņo “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

Lapas: 1 2

 • Vai jaunais

  0 11

  2018.gadā tika pasludināts jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums un par vienu procentu

  View more
 • Beidzot kāds

  0 331

  Kivičs nevienā neieklausās, tāpēc  Dimiters cer, ka ar viņam veltīto mūziku piesaistīs Kiv

  View more
 • Noticis milzīgs

  0 546

  Jaunumi mirušā miljonāra Valērija Maligina atstātajā mantojumā. Signe Baldere-Sildedze iespē

  View more
 • Ļoti laba

  0 779

  Nevienam nav noslēpums, ka nevēlamie matiņi uz ķermeņa ir sieviešu ļaunakais bieds. Tie ataug

  View more
 • No maza

  0 1330

  Saka tā – kurš bijis armijā, tas pat vairs neiesmej par cirku. To var saprast divejādi, prot

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV