Pētnieki ar video parāda, cik strauji Koronavīruss izplatās pa lielveikalu, ja kāds cilvēks noklepojas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Pētnieki ar video parāda, cik strauji Koronavīruss izplatās pa lielveikalu, ja kāds cilvēks noklepojas

0 comments

Izrādās, ka inficēties ar bīstamo Koronavīrusu – Covid 19 ir vieglāk, nekā lielākā daļa cilvēku domā. Daudzi to uztver pārāk vienkārši un domā, ka nekas ļauns nevar notikt, tomēr patiesībā vīruss spēj izplatīties daudz ātrāk un bīstamāk, nekā cilvēki iedomājas un tam noteikti ir jāpievērš pamatīga uzmanība ikvienam, gan mazam, gan lielam. Nedrīkst aizmirst, ka lielveikalos tiek noteikta sociālā distancēšanās pasākumi, tomēr jaunakais pētījums liecina, kar to var nebū pietiekami, lai pilnībā varētu apturēt vīrusa tālāku izplatību.

Somijas zināmās universitātes “AALTO” pētnieki ir atklājuši, ka pēc viena cilvēka klepus Koronavīruss var izplatīties visā lielveikalā, tā ziņo “Mirror”. Konkrētajā pētījumā ir apskatīts, cik ārkārtīgi mazas elpceļu daļinas tiek pārnestas tālāk gaisā pēc klepošanas, šķaudīšanas, kā arī pat pēc runāšanas.

Konkrētā pētnieku komanda jau ir paspējusi izveidot specializētu scenāriju, kurā konkrēts cilvēks, kurš inficēts ar koronavīrusu Covid 19 vienkārši noklepojas un atrodas starp produktu plauktiem. Tika atklāts, cik ļoti strauji izplatās izklepotās elpceļu daļinas apkārt.

“Vienkārši kāds, kurš ir inficējies ar Koronavīŗusu var mierīgi noklepoties un aiziet, bet pēc sevis atstāt ļoti mazas elpceļu daļinas, kuras satur koronavīrusu Covid 19. Pēc tam šīs daļinas nonāk citu cilvēku tuvumā un cilvēku elpceļos,” izklāstija pētījuma galvenais autors profesors Ville Vourinens. Dēļ konkrētā pētījuma tiek aicināts palikt mājās, ja ir mazākās aizdomas par inficēšano!

Lūk arī pētījuma video :

 

 • Beidzot gaidāms

  0 716

  Ceturtdien temperatūra visā valstī saglabājās stabila virs nulles un svārstījās no +2 .. + 4

  View more
 • Viņķele šodien

  0 3351

  Veselības Ministre Ilze Viņķele (AP) šodienas preses konferencē uzsvēra, ka Covid-19 izplatīb

  View more
 • Kariņš šodien

  0 4000

  Šorīt premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) intervijā Latvijas TV raidījumam “Rīta Panor

  View more
 • Viņķele :

  0 4036

  Ārkārtas stāvoklis Latvijā tiks pagarināts pēc 6. decembra, tāpēc Ziemassvētki Latvijā bū

  View more
 • Globa ir

  0 1242

  Astrologs Pāvels Globa izteica prognozi par 2020. gada pēdējo mēnesi. Tiek ziņots, ka trim zodi

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV