Paziņots cik ilgs cietumsods draudēs tiem, kuri atteiksies no iestāšanās obligātajā Militārajā dienestā! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Paziņots cik ilgs cietumsods draudēs tiem, kuri atteiksies no iestāšanās obligātajā Militārajā dienestā!

0 comments

Karavīru iesaukšanu vērtēs ģimenes ārsts, un jaunie vīrieši, kuri iestāsies, var saņemt “papildu piemaksu”, bet par izvairīšanos no dienesta varētu draudēt brīvības atņemšana uz ļoti ilgu laiku un tas nav nekāds joks, bet gan realitāte tiem, kuri ar to visu saskarsies! Tā liecina  Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotā Pašaizsardzības spēku reforma. Aizsardzības departaments saskaņošanai nodevis informatīvos ziņojumus par VAD ieviešanu Valsts kasei, iekšlietu, labklājības, tieslietu un veselības jomā. Patreiz tas satrauc lielāko daļu, kas varētu tikt iesaukti šajā obligātajā dienestā!

Ziņojumā teikts, ka piecu gadu laikā jāizveido visaptveroša iesaukšanas sistēma, kas paredz identificēt gandrīz visus vīriešus, kas vecāki par 18 gadiem, novērtēt viņu atbilstību VAD un piesaistīt pēc iespējas vairāk karavīru, lai viņi būtu atbilstošā kondīcijā.  Paredzams, ka VAD pieņems darbā jaunus pieaugušos vecumā no 18 līdz 27 gadiem. VAD ietver trīs dažādus militārā dienesta veidus – dienestu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienībās, dienestu Zemessardzē (ZS) un speciālo militāro apmācību koledžu studentiem un alternatīvo dienestu. Iedzīvotāju uzskaites un uzņemšanas nodrošināšanai paredzēta jauna valsts pārvalde ar Aizsardzības ministrijas pārziņā esošajiem reģionālajiem departamentiem, bet līdz tās darbības uzsākšanai šīs funkcijas nodrošinās Valsts statistikas pārvalde. Tomēr laiks ķerties pie paša galvenā!

Ticis paziņots, ka par izvairīšanos no dienesta varētu piemērot līdz pat trīs gadu ilgu cietumsodu, tā liecina Aizsardzības ministrija sagatavotā VAD reforma.  Iesaucamo reģistra uzturēšanai iespēju robežās jāizmanto jau citos reģistros un sistēmās esošie personāla dati. Papildus valsts uzturētajām informācijas sistēmām plānots turpināt pētījumus par iespējām analizēt privātuzņēmumu informācijas sistēmās uzkrātos datus, piemēram, datus elektroniskajās skolu vadības sistēmās.

Vērtējumi paredzēti arī studentiem aizsardzības mācību priekšmetos, piemēram, lai identificētu jauniešus ar spēcīgām līdera spējām. Kandidāti, kuri plāno izpildīt kritērijus, var izvēlēties savām spējām un interesēm atbilstošāko NBS vienību. Attiecībā uz iesaucamo medicīnisko pārbaudi plānots izveidot sistēmu un noteikt standartus, un par iesaucamo veselības stāvokli lems iesaucamo ģimenes ārsts. Veselības ministrijas pakļautībā esošo aģentūru ārstu komisijas var izvērtēt tikai negatīvus lēmumus par kandidātu veselības stāvokli.

Sākotnējā VAD ieviešanas fāzē iesauktajam personālam tiks veikta medicīniskā pārbaude, piemērojot veselības kompetences prasību kopumu, lai novērtētu piemērotību un noteiktu piemērotību dienestam NBS regulārajos spēkos un ZS. Profesionālo pakalpojumu kandidātiem.

 • Tiek paziņots,

  0 8124

  Šobrīd jāņem vēra, ka vēl pirms salīdzinoši neilga laika cilvēki nespēja pārtraukt runāt

  View more
 • LIDL Beidzot

  0 2089

  LIDL Latvija jau ir uzsācis iespaidīgu reklāmas kampaņu, mudinot cilvēkus strādāt pie viņiem

  View more
 • Iedzīvotājiem Beidzot

  0 11384

  Tie cilvēki, kuri vēl nemaz nav lietas kursā - Labklājības ministrija analizē kopējos iedzīv

  View more
 • Paziņots cik

  0 6601

  Karavīru iesaukšanu vērtēs ģimenes ārsts, un jaunie vīrieši, kuri iestāsies, var saņemt "p

  View more
 • Pēkšņi ir

  0 892

  Tieši šobrīd notiekošais konkrēti parāda, ka itin nekas nav viegli, ja ņemam vērā, ka cilv

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV