Pavļuts nāk klajā ar ļoti nepatīkamu paziņojumu! "Diemžēl tas viss notiks vēl uz ilgāku laiku!" - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Pavļuts nāk klajā ar ļoti nepatīkamu paziņojumu! “Diemžēl tas viss notiks vēl uz ilgāku laiku!”

0 comments

25.novembrī notika Latvijas Tirdzniecības asociācijas un veselības ministra Daniela Pavļuta tikšanās, kuras laikā tika pārrunāti vairāki nozarei svarīgi jautājumi, galvenais jautājums bija tirdzniecības vietu kvadrātmetru regulējums. Konferences laikā daži tirgotāji vairākkārt atgādināja, ka nekur citur Eiropā šāda ierobežojuma nav, tas ir, 25 kvadrātmetri uz vienu pircēju. Piemēram, Šveicē, Maltā, Somijā, Norvēģijā un Īrijā vispār nav kvadrātmetru ierobežojuma, bet Igaunijā, Francijā, Vācijā u.c. tie ir noteikti 10 kvadrātmetru platībā valstī un 15 kvadrātmetru platībā Polijā, Lietuvā, Čehijā un Austrijā.

Mazajiem Latvijas tirgotājiem 25 kvadrātmetru limits faktiski nozīmē nerentablu biznesu esošajos apstākļos. Jāņem vērā, ka tirdzniecības vietā var būt tikai viens apmeklētājs, un katra katriem 25 kvadrātmetriem. Komersantiem ir jānodrošina, lai netiktu pārsniegts maksimālais apmeklētāju skaits, šajā gadījumā viens apmeklētājs, kas nozīmē papildu kontroles izmaksas. Nevajadzīgi uzbrukumi un konfliktsituācijas tiek vērstas uz tirdzniecības vietu un tās darbiniekiem, kas jau kļuvušas par regulāru situāciju.

“Tirgotāji jau daudzus gadus ir pierādījuši, ka spēj izpildīt visas valdības noteiktās drošības prasības un spēj nodrošināt darbības nepārtrauktību pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču nodrošināšanai. Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs sacīja, ka, tuvojoties ziemai, temperatūra pazeminās un laiks Kļūst vēsāks, un nākamajos mēnešos būs auksts laiks. Stāvēšana ārā rindā nozīmē saaukstēšanās un saslimstības pieaugumu. Kā norāda tirgotāju pārstāvji, “zaļā līmeņa” veikalu apgrozījums krities pat par 40%. Sarkanajā modelī strādājošo veikalu pārdošanas apjomi ir palielinājušies, taču tas nekompensē ķēdes veikalu “zaļo” veikalu kritumu.

Pārrunāta arī rindu problēma ārpus veikala. Kvadrātmetru ierobežojuma dēļ ārpus veikala reizēm ir vairāk rindu nekā veikala iekšienē.” Visi risinājumi ir jāskata no divām perspektīvām: no epidemioloģiskās drošības viedokļa un no sabiedrības vakcinācijas maksimizācijas perspektīvas. Tikai 6. decembrī būsim gatavi runāt par būtisku kvadrātmetru limita pārskatīšanu, jo brīvdienām ir nākot, jāiziet pārdzīvojumi bez acīmredzamiem pārmērībām, kas nozīmē, ka esam dabiski piedzīvojuši slimību pieaugumu-šobrīd ir ziemas vidus, un dažādu vecuma grupu cilvēki nedzīvo kopā un nesatiekas katru dienu. Mūsos Šķiet, ka brīvdienās pastāv milzīgi neizbēgami riski,” sanāksmē uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Daniels Pavļuts, savukārt, izteicās, ka ir jāpierod pie situācijas, ka sertifikātu lietošana veikalos ir uz ilgāku laiku un piekrita, ka ir jādomā, kā šo procesu padarīt maksimāli lietderīgu un efektīvu, un tieši viņa pateiktais jau pamatīgi ir nokaitinājis lielu daļu sabiedrības, jo vispirms tiek solīts vien, ka tas nebūs tik ilgi, taču tagad paziņo, ka pie šāda sertifikātu sistēmas vienkārši vajadzēs kādu laiku pierast.

Ministrs norādīja, ka uz vienu klientu pie zaļā modeļa turpmāk kvadrātmetru skaits varētu būt mazāks nekā pie sarkanā modeļa, taču par to jākonsultējas ar epidemiologu. LTA prezidents Henriks Danuševičs sacīja: “Veikala sertifikāta pārbaude ir papildu slogs, ko tirgotājiem uzliek valsts, un šim procesam ir jākļūst efektīvākam.”

Avots

 • Tikusi publicēta

  0 3358

  Šajā situācijā viss tik tiešām jūk un brūk, tomēr par spīti tam, atklājās, ka tas viss n

  View more
 • Vīrieša sociālais

  0 5264

  Kopumā Latvijā vakcinācijas pret vīrusa kursu, saņemot abas potes vai “Johnson & Johnson

  View more
 • Nupat paziņots,

  0 4542

  Tiem, kuriem pienākas bērna kopšanas pabalsti par bērniem līdz viena gada vecumam, ģimenes val

  View more
 • Ļoti svarīga

  0 2862

  Esošajā situācijā ir jāņem vērā, ka valdība tomēr ir vienojusies par to, ka atbalsts tiks

  View more
 • Jauns naudas

  0 4724

  Taču valdība vienojusies, ka atbalsts tiks sniegts četrus mēnešus līdz šā gada maijam, lai g

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV