Pavļuts jau brīdina, ka tuvākajā laikā var nākties atkal pastiprināt ierobežojumus - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Pavļuts jau brīdina, ka tuvākajā laikā var nākties atkal pastiprināt ierobežojumus

0 comments

Veselības ministrs Daniels Pavļuts valdības sēdē sacīja, ka, jaunajiem Covid-19 variantiem Lielbritānijā kļūstot populāriem sabiedrībā, jāņem vērā, ka dēļ noteiktiem rādītājiem var nākties pastiprināt ierobežojumus.

Pašlaik “luksofora princips” nosaka, ka, ja jaunās britu Covid-19 celma izplatība palielināsies par vairāk nekā 5% nedēļā, un ir aizdomas, ka vietējā izplatīšanās tiešām ir iespējama,  līdz ar to var tikt noteikti stingrāki ierobežojumi.

Pavļuts paskaidroja: “Kolēģi, mums ir ne tikai aizdomas, bet tagad mums ir jauna veida vietējie pārraides pierādījumi, un šis skaits strauji pieaug. Tomēr viņi pieprasa stingrākas prasības noteikumus.”

Vēl viens “luksofora principa” kritērijs ir tāds, ka, ja 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs pārsniedz 700 gadījumus uz 100 000 cilvēku, būtu jāievieš jauni ierobežojumi. Tomēr pašlaik to skaits ir 501 gadījums, un tas lēnām samazinās, tieši tāpēc pašlaik vēl ir tikai cerība, ka šis cipars nepausgtināsies.

Ja saslimstības līmenis strauji palielinās, tas ir, kumulatīvais saslimstības rādītājs 7 dienu laikā palielinās par vairāk nekā 20% uz 100 000 cilvēku, jāveic arī ierobežojoši pasākumi. Ministrs sacīja: “Mēs neesam šajā situācijā, taču nav neiespējami, ka tas notiks.”

Viņš uzsvēra, ka cita starpā sekvencēšanas rezultātiem, kas izrādījās saprātīgi jaunā Covid-19 celma izplatībai, ir vienas nedēļas nobīde, un jaunā celma izplatība pašlaik palielinās.

Saskaņā ar ziņojumiem, Slimību kontroles un profilakses centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs valdības sēdē sacīja, ka pēc vairāku nedēļu ilgas krituma 7 dienu Covid-19 dēļ epidemioloģiskā situācija Latvijā atkal varētu pasliktināties, bet to redzēsim tikai tad, kad tuvosies tuvāk šis laiks.

Pēc epidemiologu domām, pašreizējie dati vairs neliecina par kritumu – vakardienas 7 dienu gadījumu skaits pieauga par 0,4%. Epidemiologi arī norādīja, ka no jaunajiem līdz šim atklātajiem Covid-19 gadījumiem Lielbritānijā 6 gadījumi tika inficēti Latvijā, izmantojot lokālu pārraidi, bet otrs gadījums bija inficēts Zviedrijā.

Avots

 • Atklājušies jaunumi

  0 733

  Rīgā, Purvciemā, trešdien, 14. aprīlī, no rīta noticis sevišķi smags noziegums – sašauta

  View more
 • Aizsaulē devies

  0 2001

  Tā ir skumja vēsts priekš mums visiem... Lai arī cik Tu būtu bagāts vai slavens, mums visiem p

  View more
 • Kariņš steidz

  0 3905

  Cilvēki par šo situāciju domā dažādos virzienos, tomēr vēl pavisam nesen Krišjānis Kariņ

  View more
 • Paziņots cik

  0 1094

  Jau patreizējā brīdī kopumā Latvijā eksplutācijā ir nodoti jau vairāki "Lidl" veikali, kuri

  View more
 • Lūk cik

  0 1289

    Vai Tu kādreiz esi aizdomājies par to, kā varētu uzzināt visus savus draugus, kuri Tevi

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV