“Pārslimoju kovidu, bet pēc vakcinēšanās zaudēju samaņu un tagad slimnīcā ārstējos.” Vainīgs ir vīruss vai pote?

Ja es nepazīstu šo cilvēku, varbūt viņa stāstu dzirdēšu es, lai gan šī persona jau ir pārspīlēta. Bet es Aināru pazīstu jau sen, un sabiedrībā viņu uzskata par goda cilvēku. Viņš nekad neticēja, ka viņa veselība ir pasliktinājusies, iespējams, kāda cita iemesla dēļ. Viņš arī parādīja savu versiju ārstam, taču neguva apmierinošu paskaidrojumu.

“Gulēju vienā palātā ar tādiem pašiem bēdu brāļiem, kuri tāpat kā es pār­slimojuši kovidu, vakcinējušies un pēc tam radušās tādas veselības problēmas, ar kurām nevar tikt galā mājās, tāpēc jāārstējas stacionārā. Arī viņiem pēc vakcīnas otrās devas līdzās citiem sarežģījumiem bija parādījies neraksturīgi pazemināts asinsspiediens.

Acīmredzot ārsti to nesaistīs ar vakcīnas iedarbību, jo tas var prasīt vairāk pētījumu, taču, manuprāt, ārstiem vajadzētu rūpīgāk apsvērt, kuriem pacientiem ar kautrību vajadzētu atlikt vakcinācijas sākšanos uz trim mēnešiem. Bet varbūt tas nemaz nav vajadzīgs? “Vaicāja Ainārs

Līdzīga situācija notika arī manam tuvam radiniekam, kurš pandēmijas sākumā saslima ar vīrusu. “Šajā periodā es jūtos labi. Aprīlī mans ģimenes ārsts mani uzaicināja uz tikšanos ar” Moderna “. Tas jo īpaši attiecas uz to, ka man ir sirds mazspēja un asinsvadā ievietots stents.

Pēc pirmās vakcīnas devas svīšana un nogurums sāka palielināties, bet mēnesi pēc otrās vakcīnas devas parādījās iesnas, drudzis (37,2 grādi), kakls un klepus. Otro vakcīnas devu saņēmu 14. maijā, taču dažas veselības problēmas, kas sākās pēc tam, nav beigušās. Piemēram, zemāks asinsspiediens regulāri paaaugstinājās, un, lai arī pirms vakcinācijas tas bija normas robežās, sirdsdarbības ātrums bija lielāks par 80 sitieniem minūtē, kas iepriekš nebija, ”sacīja Zigis.

 

You may also like...