Pagaidiet, ko? Zinātnieki tagad izsakās, ka smēķēšana tiešām var pasargāt no inficēšanās ar Covid19? - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Pagaidiet, ko? Zinātnieki tagad izsakās, ka smēķēšana tiešām var pasargāt no inficēšanās ar Covid19?

0 comments

Šobrīd sociālajos tīklos ir novērojam tiešām pretrunīga informācija par smēķētājiem koronavīrusa aikā. Lai arī iepriekš daudzkārt izskanēja ziņas, ka cīnoties ar infekciju grūtāk iet tieši tiem, kuri smēķē, jauni zinātnieku pavedieni liek domāt, ka tabaka, iespējams, pasargā no inficēšanās.

Taču, lai arī kāda nebūtu patiesība, speciālistu uzsver, ka šī iemesla dēļ smēķēt pavisam noteikti nevajadzētu sākt, jo mirstība no smēķēšanas ir daudz augstaka, nekā no koronavīrusa covid-19. Konkrētais pētījums, kurā tika pētīti vairāk nekā 1000 vīrusa pacienti Ķīnā, liecina ka ar koronavīrusu inficetie pacienti, kuri bija smēķētaji, daudz biežāk nonāca tajā stadījā, kad bija nepieciešama intensīva iejaukšanās, kā arī plaušu mākslīgā ventilācija.

Pētījumā tika secināts, ka 12,3 % smēķētaju, kuri nonāca intensīvajā terapijas nodaļā, tika pieslēgti pie mākslīgās elpināšanas ventilēšanas ierīces vai pat nomira, kamēr nesmēķētāju skaits procentuāli bija tikai 4,7%

Tas pilnībā apgāž faktu, ka smēķēšana kādā veidā varētu pasargāt no infekcijas. Tas tādēļ, ka pētnieki iepriekš bija izteikušies, ka smēķētaju plaušs vienkārši ir vairāk “ieeju punktu”, kur vīrusam pieķerties un inficēt cilvēku.

Taču Franču zinātnieki uzskata, ka smēķētājiem ir mazāks risks inficēties. Lielās Parīzes slimnīcas zinatnieki ir izvirzījušu oficiālo hipotēzi, ka viela tabakā, iespējams, nikotīns var novērst cilvēka inficēšanos ar koronavīrusu. Šī iemesla dēļ tiekot gaidīts apstiprinājums no Francijas veselības nozares amatpersonām par iespēju pētīt nikotina plāksterus uz pacientiem.

Tā, kā Frančiem tas ir tikai hipotēzes līmenī, tad visticamāk tās vienkārši ir muļķības, jo Ķīnas pētījumā oficiāli apstiprināts, ka vairāk mirst un inficējas smēķētāji.

Avots

 • Visus Latvijas

  0 139

  Jā! Jau kārtējo reizi mediju uzmanībā, pie tam galvenajos notikumos nonākusi visiem labi zinā

  View more
 • "Diemžēl, bet

  0 6851

  Tie, kas seko, noteikti ir dzirdējuši ziņu, ka 48 gadus vecā krievu aktrise Anastasija Zavorotņ

  View more
 • Swedbank Nekavējoties

  0 2968

  Šobrīd banku krāpšanas shēmas un mēģinājumi ir ļoti dažādi, taču lielākoties visa sist

  View more
 • Policija Brīdina

  0 3260

  Tuvojas svētku laiks un šajā svētku laikā ir tādi cilvēki, kuri vēlas uz sirsnīgā uz pozit

  View more
 • Latvijā ļoti

  0 2981

  Izskatās, ka esošajām problēmām pagaidām ir par maz un jau pašlaik Latvijā straujā ātrumā

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV