Nupat paziņots, ka turpmāk Sabiedrisko transportu varēs ļaut izmantot tikai vakcinētie ar sertifikātu - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Nupat paziņots, ka turpmāk Sabiedrisko transportu varēs ļaut izmantot tikai vakcinētie ar sertifikātu

0 comments

Sabiedriskā transporta maksimālā ietilpība ir palielinājusies no pašreizējiem 65% līdz 80%, un pārvadātājiem un valsts pārvadātājiem komerciālos maršrutos būs atļauts darboties tikai ar savstarpēji izmantojamiem koviida sertifikātiem, lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos, tomēr kādas sekas tas radīs tiem, kuri nav potējušies?

Satiksmes ministrija skaidroja, ka maksimālās ietilpības pieaugums ir saistīts ar personīgo skolas atsākšanu no 1. septembra, kas būtiski ietekmēs pasažieru plūsmu. No otras puses, ņemot vērā pašreizējos sabiedriskā transporta pasažieru ietilpības ierobežojumus, saprašanās memorands paredz, ka pasažieru plūsma ievērojami palielināsies, kā rezultātā pārvadātājs nevarēs nogādāt visus pasažierus līdz vajadzīgajam galamērķim.

“Maršrutu tīklā, ņemot vērā mācību perioda sākumu un beigas, ir pielāgoti daudzi maršruti, lai skolēnus varētu laicīgi nosūtīt uz skolu. Maksimāli pieļaujamais,” norādīja ministrijā. Satiksmes ministrija arī norādīja, ka transporta studentu skaits būtiski nepalielināja infekcijas pārnešanas risku, jo pilna laika mācību procesā var iesaistīties tikai tie skolēni, kuri nebija inficēti.

Valdības apstiprinātais grozījums paredz, ka sabiedriskā transporta pārvadātāji iekāpšanu un izkāpšanu organizē tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniegtu 80% no tā kravnesības, un, ja nepieciešams stacijā uzņemt pasažierus, tas nedrīkst pārsniedz 85% no tās celtspējas ārpus reģionālā galamērķa.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) sacīja: “Ir ļoti svarīgi nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumus visiem pasažieriem, tāpēc ir jāpieņem lēmumi par risinājumiem, lai pasažieri, kuriem jādodas uz skolu vai darbu, netiktu bloķēti.”

Vienlaikus grozījums paredz iespēju pārvadātājiem pārvadāt pasažierus ar savstarpēji izmantojamu slimību noteikšanas vai vakcinācijas sertifikātiem valsts maršrutos, reģionālajos komercpakalpojumos un vilcienu maršrutu tīklos.

Komerciālajos maršrutos pārvadātājiem arī būs atļauts organizēt braucienus, kuros tiek pieņemti tikai pasažieri ar savietojamības testiem, vakcinācijām vai slimības sertifikātiem.

Līdz šim komerciālajiem operatoriem ir jāatbilst arī maksimālās jaudas prasībām. Tomēr saskaņā ar grozījumu, ja autobusā var iekāpt tikai pasažieri, kuriem ir savietojamības testi, vakcinācija vai slimības sertifikāti, attiecīgās prasības var atbrīvot. Šajos lidojumos pasažieri un autovadītāji arī varēs izvairīties no mutes un deguna aizsegšanas.

Lai nodrošinātu, ka pasažieri sabiedriskajā transportā brauc pēc iespējas vienmērīgāk, klienti pilsētā-Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Ogre, Rēzekne, Rīga, Valmira un Ventspils-arī varēs noteikt, ka lidojumi, kurus pasažieri var veikt, pieņem tikai savstarpēji izmantojamus sertifikātus, kas ietver arī negatīvu kovidda testa sertifikātus.

Ir noteikts, ka sabiedriskajā transportā vadītājam vai konduktoram jāinformē pareizā mutes-deguna maskas lietošanas metode. Ja deguna-deguna maska ​​netiek izmantota vai izmantota nepareizi, pakalpojums tiks atteikts.

Valdības apstiprinātās izmaiņas arī paredz, ka vadītājiem un pasažieriem kabīnē, kas nav pilnībā atdalīti no pasažieriem, transportlīdzekļos, taksometros vai automašīnās, ko izmanto pasažieru komerciālai pārvadāšanai, jāturpina lietot deguna un mutes maskas. No otras puses, grozījums arī nosaka, ka autovadītāji vai konduktori ir jāinformē par pareizu mutes un deguna masku lietošanu, un tie, kuri tās neizmanto vai neatbilstoši lieto, atteiksies sniegt pakalpojumus.

Avots

 • Kariņš paziņo

  0 4016

  Pašlaik ir nopietni jāņem vērā, ka jau ir stājušies spēkā specifiski noteikumi, kuri tos ie

  View more
 • Kariņš nāk

  0 4400

  Pašlaik Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzskata, ka nav šķēršļu, kas valdībai a

  View more
 • "Trešais vilnis

  0 1402

  Liela daļa no Jums pavisam noteikti jau zina par šī brīža situāciju un par to, ka tā itin nem

  View more
 • Latviju satricina

  0 10196

  Jāņem vērā, ka šī brīža situācija Latvijā jau tā nav iespaidīga un ar katru dienu tā tu

  View more
 • Ticis paziņots

  0 3361

  Visa šī kritiskā situācija slimnīcās ar koviida pacientu piepildījumu tik sasniegta ļoti āt

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV