Nupat Atklājušās ļoti nepatīkamas ziņas par minimālās algas pacelšanu no 2023. gada! "Paziņo noklusēto!" - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Nupat Atklājušās ļoti nepatīkamas ziņas par minimālās algas pacelšanu no 2023. gada! “Paziņo noklusēto!”

0 comments

Tie, kuri seko līdzi informācijai par visām pabalstu sistēmām un minimālās algas celšanu no nākamā gada, pavisam noteikti jau zina par kādām naudas summās šeit tad īsti iet runa, tomēr pretēji tam, nupat klajā nākusi pavisam nepatīkama informācija, kura iedzīvotājiem noteikti nepatiks, jo iepriekš viss tika paziņots krietni savādāk, nekā tas bija līdz šim! Laiks ķerties klāt un noskaidrot, kas šajā gadījumā ir mainījises un kāpēc situācija tik strauji pēkšņi ir vienkārši pilnībā mainījusies?

Šajā saistībā Labklājības ministrija skaidri un gaiši piedāvā pārāk strauju lēcienu minimālās algas palielināšanā, tā uzskata Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Labklājības Ministrija piedāvā, ka minimālā alga varētu būt tieši puse jeb 50% no pērnā gada vidējās algas, ko noteikti zina jau visi, jo šī tēma tika cilātas jau neskaitāmas reizes. Līdz ar to attiecīgi 2023. gadā minimālā alga 500 Eiro vietā būtu 640 Eiro, tomēr kur īsti ir problēma un kas pašlaik nav īsti tā, kā tika runāts iepriekš? Atklājies, ka situācija ir kļuvusi gaužām nepatīkama un lūk būs pāris iemesli, kas patiesībā varētu mainīties!

Iepriekš sākotnēji ministrija jau bija izstrādājusi skaidru piedāvājumu minimālo algu nākamgad pacelt līdz 640 vai pat līdz 700 Eiro, kas tiešām būtu krietni savādāk, ja būtu augstākā summa, taču pašlaik jau esot kļuvis skaidrs, ka palielinājums līdz maksimālajiem 700 Eiro noteikti būšot pārāk straujš. Turpretī LDDK galvenā ģenerāldirektore izteikusies, ka minimālajai darba algai valstī būtu jābūt no 42% līdz 45% no iepriekšējā perioda vidējās algas. Pie tam Labklājības Ministrijas piedāvātais cēliens augšup ir par aptuveni 28% lielāks, kas tad raisa bažas, kā patiesībā beigās īsti tad būs?

Viņa arī skaidri norādīja uz to, lai varētu nodrošināt samērīgu minimālo algu vajadzētu aktualizēt ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem. Viens no piemēriem vienojoties par to, cik procenti no iepriekšējā perioda vidējās algas vai konkrētajam gadam prognozētās vidējās algas tad varētu būt, respektīvi aptuvena nojausma. Tomēr šeit rodas jautājums, kas īsti notiks pašlaik? Attiecīgajā situācijā labākais veids, kā varētu noteikt reālo minimālo attalgojumu, būtu kolektīvo pārrunu ceļā atbilstoši katras nozares īpatnībām.

Esošajā situācijā darba devēji uzsver arī to, ka minimālā alga ir paredzēta pie zemākās kvalifikācijas, zemākās darba intensitātes un zemākā atbildības līmeņa darbiem. Savukārt ceļot minimālo algu, ar līdzvērtīgu koeficentu būtu jāceļ arī valsts atalgoto kvalificēto darbinieku attalgojums, savādāk sanāk algu kaskāde kļūs ļoti saspiesta. Līdz ar to šobrīd vēl ir grūti spriest, cik tad beigu beigās būs šis īstais un reālais jaunais cipars!

Avots

 • Beidzot atklāts,

  0 1144

  Šobrīd noteikti jāņemvēra, ka vēl pirms neilga laika liela daļa jau paspēja padzirdēt par d

  View more
 • Beidzot ir

  0 4006

  Pirms nepilniem sešiem mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā kārtējā uzrunā

  View more
 • Cilvēkiem tiks

  0 12898

  Pašlaik analizējot iedzīvotāju ienākumus un konkrēto spēju atmaksāt rēķinus, Labklājības

  View more
 • Ļoti būtiska

  0 14178

  Klajā nākusi ļoti svarīga informācija, ka no 16. maija 27 Pilsonības un migrāciju lietu pārv

  View more
 • Nupat tapis

  0 8730

  Pirms apmēram 6 mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā personīgajā uzrunā no

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV