Noticis nepatīkams skandāls! Ģimene izsauc ātro palīdzību, bet pretī saņem draudus!

Mediķi, kas bija ieradušies notikuma vietā, “uzbrukuši” Reiņa sievai, izsakot pārmetumus par nepamatotu izsaukumu.Pāris norāda, ka līdz šim nav bijis nekas slikts sakāms par NMPD darbību, taču šoreiz bijusi ļoti slikta pēcgarša. Kad jautāts pēc darbinieces vārda, viņa demonstratīvi aizsegusi savu uzšuvi un sākusi bļaut: “Aiziet! Aiziet, uz priekšu! Tagad jūs tiešām dabūsiet par viltus izsaukumu!”

Pēc pieredzētā Reini pārņem pārdomas, vai tik tiešām pareizā rīcība situācijā būtu bijis pabraukt garām un ignorēt guļošo? Viņš norāda, ka minētajā brīdī bijusi intensīva satiksme, taču tikai viņiem šķitis svarīgi reaģēt uz redzamo situāciju.

Reiņa izsaukums ir reģistrēts NMPD un ir zināms, ka ticis ziņots par iespējamu bezsamaņu, kas uzreiz kvalificējas kā augstākās prioritātes izsaukums. Līdz ar to mediķi notikuma vietā ieradušies sešu minūšu laikā, izmantojot sirēnas un bākugunis, lai veiksmīgāk tiktu uz priekšu intensīvajā satiksmē. Tomēr, ierodoties notikuma vietā, cietušo nav varējuši ieraudzīt pat 5 minūtes, pēc tam atrodot to sēžam uz soliņa stiprā alkohola reibumā un atsakāmies no jebkādas mediķu palīdzības.

Dienesta pārstāve norāda, ka minētā persona atstāta pašvaldības policijas rīcībā, kas arī bija ieradusies notikuma vietā. Tomēr tāpat arī dienesta pārstāve norāda, ka šis izsaukums aizņēmis nedaudz vairāk par 20 minūtēm, līdz brigāde atbrīvojusies un varējusi doties tālākos izsaukumos.

Kādos gadījumos jāsauc NMPD?

NMPD darbiniece norāda, ka situācijā, kad pamanīts uz ielas guļošs cilvēks, tam nekādā gadījumā nedrīkst paiet garām. Pie guļošā ir jāpieiet un jāuzrunā; ja cilvēks neatbild, tad to jāpapurina aiz pleca, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā un palīdzība nav nepieciešama.

Bieži vien cilvēki ir iemiguši alkohola reibumā un pamodināti pieceļas un dodas projām. Tomēr, ja ir ļoti stiprs alkohola reibums, kas var apdraudēt paša vai citu veselību, jāizsauc policiju.

Ja cilvēks neatbild un nereaģē, tad ir jāizsauc mediķus.

NMPD pārstāve norāda, ka ir ļoti būtiski pieiet klāt cietušajam un kritiski novērtēt situāciju. Tas palīdzēs sniegt precīzāku informāciju dispečeram un tas varēs sniegt padomus, kā palīdzēt cietušajam, kamēr ierodas brigāde, ja nepieciešams veikt sirds masāžu.

Ja ir apstājusies elpošana un netiek veikta sirds masāža, tad dzīvībai svarīgi orgāni, tajā skaitā smadzenes nesaņem skābekli un dažu minūšu laikā var iestāties nāve.

Mediķi ļoti bieži saņem izsaukumus par zemē gulošiem cilvēkiem, kam reāli nav nepieciešama neatliekama medicīniska palīdzība, bet pilnībā pietiktu ar līdzcilvēku palīdzību vai pašvaldības policijas iesaisti.

Tomēr mediķi, dodoties uz šādu izsaukumu, var netikt uz citu izsaukumu, kas tik tiešām izšķir dzīvības un nāves jautājumu. Līdz ar to, ierodoties notikuma vietā un redzot, ka situācija nav tik nopietna un neatliekama, var veidoties konflikts ar izsaucējiem. Cilvēki neapdomīgi ir izsaukuši mediķus, taču mediķi saprot, ka šajā laikā iespējams kādu citu cilvēku nesasniegs gaidītā palīdzība. Ir daudzi gadījumi, kad katra minūte ir no svara – aizrijies cilvēks, infarkts, smaga trauma, krītot… Taču mediķi dodas nevis šajā izsaukumā, bet ir spiesti doties izsaukumā pie personas alkohola reibumā, kam nav nepieciešama neatliekama medicīniska palīdzība.

Avots

You may also like...