“Nežēlīgi sāpēja acu āboli…” Mārtiņs no Latvijas pastāsta, kā ir saslimt ar koronavīrusu - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

“Nežēlīgi sāpēja acu āboli…” Mārtiņs no Latvijas pastāsta, kā ir saslimt ar koronavīrusu

0 comments

Latvietis Mārtiņš, kas dzīvo Berlīnē, ir inficējies ar koronavīrusu. Jura Vaidakova materiālā “Ar vīrusu saslimušais Mārtiņš: “Galvassāpes bija neciešamas”” izdevumā “Kas Jauns” viņš stāsta, kā tas ir – saslimt ar koronavīrusu.

30 gadus vecais Mārtiņš Berlīnē strādā par restorāna menedžeru.
Mārtiņš stāsta, ka pirmo reizi sajuties slikti 8.martā, kad devās uz darbu – bijusi temperatūra un lauza muskuļus. Veiktās analīzes apstirpināja koronavīrusu.  Mārtiņam pavēlēja sēdēt mājās un gaidīt ziņu no veselības dienesta ar turpmākajiem norādījumiem, savukārt restorāns, kurā viņš strādā, drošības dēļ uz 10 dienām slēgts.

Visu aizvadīto nedēļu Mārtiņš juties slikti. “Kopš tās svētdienas ļoti sāpēja acu āboli, bet trešdien sākās pamatīgas galvassāpes. Ibuprofēns palīdzēja tikai daļēji uz kādu stundu. Ceturtdiena un piektdiena bija vissmagākās dienas,” stāsta Mārtiņš, piebilstot, ka klepus viņam nav bijis.

Katru dienu ar Mārtiņu sazinās veselības dienests, jautājot par pašsajūtu. Tagad Mārtiņš jūtas jau mazliet labāk un karantīnā mājās jāuzturas tik ilgi, līdz divi testi uzrādīs negatīvus rezultātus. Tikmēr pirmdien kļuva zināms, ka Vācija slēgs veikalus, samazinās restorānu darba laiku un radikāli ierobežos tūrismu, lai cīnītos pret koronavīrusu, paredz federālās valdības un federālo zemju vadītāju pieņemtais plāns. Aizliegtas pulcēšanās baznīcās, mošejās un sinagogās un jāslēdz nesvarīgie veikali un spēļu laukumi.

Lielveikali, bankas, aptiekas, degvielas uzpildes stacijas un pasta nodaļas paliks atvērtas. Strādāt varēs arī frizieri, būvniecības preču piegādātāji un veļas mazgātavas, taču “sociālo kontaktu ierobežošanai sabiedriskās vietās” tiks slēgta lielākā daļa iestāžu, tostarp muzeji un peldbaseini.

Restorāniem jābūt slēgtiem no plkst.18 līdz plkst.6.

Viesnīcas varēs izmitināt cilvēkus “tikai svarīgiem, nevis tīri tūrisma nolūkiem”.

Vācija no pirmdienas atjaunoja robežkontroli ar Franciju, Austriju, Dāniju, Luksemburgu un Šveici, liedzot iebraukt valstī cilvēkiem bez svarīga iemesla.

Avots

 • Jau nākamnedēl

  0 1016

  Tā kā Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties nākamā mēneša laikā, valdība lems nākamned

  View more
 • Slimi cilvēki

  0 1248

  Cilvēki, kuri ir saslimuši ar klepu un iesnām joprojām turpina iet uz darbu, veikaliem un aptiek

  View more
 • Viņķele paziņojusi,

  0 5116

  Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātais ārkārtas stāvoklis būtu jāpagarina par trim

  View more
 • Agrā pirmdienas

  0 3194

  Agrā pirmdienas rītā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja, ka iepriekšēj

  View more
 • Lieliskas ziņas!

  0 2634

  Sākotnējā Itālijas neuzmanība īsā laikā ļāva viņu valstij kļūt par otro visvairāk sag

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV