Nākušas klajā interesantas ziņas par Raimondu Vējoni! - Page 2 of 2 - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Nākušas klajā interesantas ziņas par Raimondu Vējoni!

0 comments

Izmaksu atšķirība ir skaidrojama ar tābrīža tirgus cenām, kad tika noslēgts nomas līgums, kā arī atšķiras finansējuma modeļi, kādi tika izvēlēti. Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Arnis Salnājs precizē: “Tik, cik laika gaitā mainās īpašumu cena, ja īpašums bija jāpērk, būvniecības cenas. Bet platības, dzīvokļu līmenis, iekārtojuma līmenis – tas ir vienāds. Tātad nekādu ekstru vienam vai otram prezidentam nav.”

Tomēr par transporta izdevumiem ir grūtāk pārliecināties – vienīgā precīzā informācija ir tikai par Gunta Ulmaņa izdevumiem. Viņa vajadzībām tiek nomāta 2015. gada mašīna “Toyota Land Cruiser 150”. Auto izdevumi šim eksprezidentam sastāda 60 tūkstošus eiro, kur lielāko daļu izmaksu veido šoferu atalgojums. Pārējo eksprezidentu transportu un arī apsardzi nodrošina Militārā policija, kas atrodas Aizsardzības ministrijas pakļautībā. Minētā ministrija norāda, ka pārējiem trim eksprezidentiem nav piešķirta viena konkrēta automašīna, bet viņi pārvietojas ar sešiem dažādiem transportlīdzekļiem, kurus var izmantot arī citu amatpersonu vajadzībām. Minētās automašīnas ir 2012. gada “Audi”, kam sākontējā vērtība norādīta kā 93 tūkstoši eiro, “Volkswagen”, kam sākotnējā vērtība norādīta 50 tūkstošu eiro apmērā, tāpat arī 2016. gada “Toyota” un 2018. gada “Škoda”. Pēdējo trīs mašīnu vērtības nav zināmas, taču ir norādīts, ka tās nav iegādātas, bet gan tiek nomātas.

Ja pieņem, ka katram eksprezidentam tiek tērēta aptuveni vienāda naudas summa transporta izdevumiem, tad visticamākais, ka viss kopā izmaksā vairāk nekā 500 tūkstošus eiro gadā. Tomēr Raimondam Vējonim, kas pievienosies pēdējais Latvijas valsts eksprezidentu rindām, izmaksas būs zemākas. Tas pamatojams ar izmaiņām, kas stājušās spēkā un kas norāda, ka bijušās valsts augstākās amatpersonas nesaņems tik lielus labumus kā agrāk.

Izmaiņas savā laikā ierosinājis Andris Bērziņš, kurš ir viens no Latvijas miljonāriem. Viņa tābrīža juridiskais padomnieks, kas sagatavoja priekšlikumus prezidenta vārdā norādījis:” Likās, ka dažkārt tā ir pārmērība. Īpaši ar luksus automobiļiem. Attiecībā uz dzīvokli likās, ka eksprezidentiem varbūt ir pašiem jādod brīvība izvēlēties, kur dzīvot un kā organizēt savus reprezentācijas darbus.”

Līdz ar to tika noteikts, ka valsts bijušajiem prezidentiem dzīvokļus vairs nepirks. Arī Raimonds Vējonis apliecinājis, ka pēc prezidentūras beigām atgriezīsies Ogrē, kur viņam pieder dzīvoklis daudzdzīvokļu namā.

Tomēr, lai kompensētu nesaņemto mājokli, Vējonim un tālāk sekojošajiem eksprezidentiem tiks palielināts izmaksātais pabalsts. Šobrīd tas ir 50% apjomā no prezidenta algas – 2125 eiro “uz rokas”, taču tas tiks palielināts līdz 80% no tās, veidojot 3613 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Arī Vējonis tiks pie sekretāra un apsardzes, kā arī viņam pienāksies dienesta auto. Taču tagad auto ir noteikti cenu griesti un mašīnas vērtība nedrīkstēs pārsniegt 36 tūkstošus eiro.

Avots

Lapas: 1 2

 • Saimniekšova sievietēm

  0 32539

  Evija gan Laurai atklājusi to, ka Ilmārs par to visu tikai pasmejoties un nejau pirmo reizi ticis

  View more
 • Saimniekšovā ir

  0 43875

  Ilmārs tālāk izteicās par to, ka tiem, kuriem patīk ar apaļumiem, lai jau patīk. Pats viņš

  View more
 • Slimi! "Tagad

  0 13368

  Taču tagad notiek pašas bezkaunīgākās lietas! Žurnālisti ar visām pūlēm cenšas iegūt nab

  View more
 • Pie slimās

  0 37273

  Ja ņem vērā visu personas informāciju, tad tiek ziņots, ka viņa pavasarī jau ir atradusies Po

  View more
 • Notikusi smaga

  0 4492

  Viņa braukusi pa balto nepārtraukto līniju un iebrauca tieši DAF džipam sānā. Džipa vadītaj

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV