Liepājas kanālā notverta Haizivs - Pilsētnieki nopietni satraukušies - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Liepājas kanālā notverta Haizivs – Pilsētnieki nopietni satraukušies

0 comments

Vīrietis no Liepājas ar vārdus Alexey Danilenko Latvijas Facebook grupā publicējis bildi ar itkā Liepājas kanālā notvertu haizivi. Liepājā un Liepājas oficiālajā portālā šī ziņa izraisījusi tik tiešām milzīgi satraukumu par notikušo. Vai līdz Latvijai atpeldējušas haizivis un vai tās tiešām tagad apdraud mūsu ūdens iemītniekus un, iespējams, pat cilvēkus?

Jauns.lv metas skaidro, kas tad īsti tā par zivi un vai tik tiešām Liepājas kanālā ir iepeldējusi no Baltijas jūras. Alekseja publicēto ierakstu komentējuši neskaitāmi cilvēki, kuri interesējas, kādi tad nezvēri peld vēju pilsētas Tirdzniecības kanālā.

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības, kā arī vides zinātniskais institūts ar nosaukumu “Bior” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Dimante Jauns.lv paziņojusi, ka bildē tik tiešām redzama īsta haizivs ar nosaukumu : Squalus acanthias jeb dzelkņu haizivs.

Šīs haizivis izceļas ar to, ka tām ir ļoti garš dzīves ilgums. Tās var nodzīvot vairāk nekā simts gadu. Šajā laikā no saviem ierastajiem ūdeņiem, tik tiešām var atpeldēt arī līdz Latvijas krastiem, kas liekas dīvaini, tomēr reāli.

Šīs konkrēts haizivs pārstāvji var sasniegt vairāk nekā pusotru metru garumu un parasti mīt sālsūdeņos (Okeānos un Jūrās visā pasaulē). Galvenokārt no Grenlandes līdz pat Austrālijai. Tās reizēm iepeld arī upju kanālu grīvās, tā kā teorētiski tās tiešām varētu parādīties arī Liepājas kanālā. 

Vistuvāk Latvijas krastiem tā ir sastapta Vidusjūrā un Melnajā jūrā, bet Latvijas jūras piekrastā tā līdz šim vēl nav manīta. Cilvēkiem sastopoties ar dzelkņu haizivi dzīvības briesmas nedraud. Šī haizivju suga nav cilvēkēdāja. Cilvēkiem gan būtu ļoti nepatīkama saskaršanās ar viņas dzelkšņainajām spurām

Galvenā “Bior” pārstāve Ilze Dimante Jauns.lv gan norādījusi, ka Alekseja ievietotā ziņa pavisam noteikti neatbilst patiesībai un tā noteikti nav patiesība. “Cilvēks vienkārši sēnes saēdies”, varētu komentēt šī jokdara un viltus ziņa izplatītāja “varoņdarbu”, taču mūspuses ūdeņos dzelkņu haizivis vienkārši nedzīvo un nevar atrast.

Tā, kā viņš pamatīgi visus apmuļķojis gribēdams izjust ātro slavas brīdi pabiedējot citus.

Avots

 • "AirBaltic" meklē

  0 5127

  Kurš gan nevēlas atrast labi atmaksātu darbu, kur labi nopelnīt vidējo mēneša algu. Protams,

  View more
 • "Tas jau

  0 2108

  Jāņem vērā, ka tās noteikti būs lielas un pat negaidītas ziņas ļoti daudziem cilvēkiem, ku

  View more
 • 10 Izteiktākie

  0 155

  4. februārī, tiek atzīmēta Pasaules vēža diena – globāli vienota iniciatīva, ko organizē

  View more
 • "Būs jāmaksā

  0 2897

  Ja kāds patreiz sūkstas par to, ka ir jāmaksā daudz par konkrētiem CSDD pakalpojumiem, tad neda

  View more
 • "Tikai šīs

  0 5928

  Papildus parastajai un vienkārši  pazīstamajai astrolabijai divpadsmit zīmēm ir arī slāvu as

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV