Latvijas Ministru Prezidents Krišjānis Kariņš paziņo, ka ierobežojumi saglabāsies arī pēc 9. Jūnija - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Latvijas Ministru Prezidents Krišjānis Kariņš paziņo, ka ierobežojumi saglabāsies arī pēc 9. Jūnija

0 comments

Premjerministrs Krišjaninis Kariņš (JV) pēc īpašās valdības ceturtdienas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu atvieglošana sakarā ar ārkārtas situācijas atcelšanu 9. jūnijā būs atkarīga no pašu cilvēku sociālās attieksmes un nekā cita.  Šodien Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto likumprojektu par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību, kas nodrošina tiesisko regulējumu pēc ārkārtas situācijas Latvijā atcelšanas.

Likumprojekts paredz, ka pēc ārkārtas situācijas 9. jūnijā valdība varēs elastīgāk reaģēt uz Covid-19 ietekmes samazināšanu, taču Kariņš paziņoja, ka konkrēti ierobežojumi joprojām saglabāsies.  Kariņš norādīja, ka, ņemot vērā epidemiologu ieteikumus, pēc 9. jūnija uz valsti joprojām attieksies ierobežojumi. Par atsevišķu ierobežojumu atcelšanu tiks lemts vēlāk, un premjerministrs piebilda, ka tiks panākta vienošanās ar Lietuvu un Igauniju.

“Ja izturēsimies atbildīgi, tad pēc 9.jūnija soli pa solim varēsim atvērt ekonomiku, vairāk atgriezties jaunajā ikdienas dzīvē un rutīnā,” izteicās Kariņš.  Karišs sacīja, ka līdz šim Covid-19 izplatība Latvijā ir tikusi kontrolēta, tāpēc valdība šodien pieņēma divus likumprojektus, paredzot ārkārtas situācijas beigas 9.jūnijā, vienlaikus saglabājot valdības nepieciešamību apkarot Covid-19.  Otrais likums paredz, ka uzņēmumiem un sabiedrībai, kas cietuši zaudējumus Covid-19 pandēmijas dēļ, jāturpina sniegt valsts atbalstu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) ceturtdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka pēc 30. jūnija tiks apturēta dīkstāves pabalstu izmaksa. Tiks īstenotas Darbinieku pārkvalifikācijas programmas.

Finanšu ministrs paziņoja, ka dīkstāves pabalstu aizstāšanai tiks nodrošināti vēl divi citi atbalsta rīki. Pirmais ir atbalsts uzņēmumiem ar augstu pievienoto vērtību, tas ir, valsts subsidēs tos, kas strādā šajos uzņēmumos. Tomēr nav skaidrs, kad un cik lielā mērā atbalstu var sniegt.

Otrais atbalsta plāns ir īstenot “masveida pārkvalifikācijas plānu” darbiniekiem, kuri nevarēs atgriezties darbā pēc 30. jūnija. Reirs piebilda, ka dažas nozares jau zināja, ka nespēs atsākt darbību.

Pārkvalifikācijas programma tiks īstenota sadarbībā ar augstākās izglītības iestādēm un neizslēdz iespēju, ka programmas dalībnieki var saņemt stipendijas.

Saskaņā ar ziņojumiem ir paziņots, ka ārkārtas apstākļi ir saistīti ar Covid-19 izplatību Latvijā līdz 9. jūnijam.

Lasi vēl : Viņķele negaidīti nāk klajā ar svarīgu paziņojumu tautai

Avots

 • Ministriem pie

  0 1176

  Vēl šī gada Janvārī ministru attalgojums bija apmēram 2,6 Tūkstoši Eiro, taču sākot ar Feb

  View more
 • Ilze Viņķele

  0 4226

  Pašlaik pēc esošās situācijas, kā arī vērtējot Eiropas un Baltijas visas trīs valstis un t

  View more
 • Latviju pāršalc

  0 1731

  Ceturtdien, 24. septembrī, Valsts policijas Zemgales rajona pārvaldes Tukuma nodaļas darbinieki s

  View more
 • SPKC nāk

  0 3044

  Saskaņā ar jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotajiem datiem Latvij

  View more
 • Latvijā atklāti

  0 3239

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju Latvija vakar reģistrēja

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV