Latvijā saslimušais ārsts ir nācis klajā ar tiešām nopietnu paziņojumu visai tautai - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Latvijā saslimušais ārsts ir nācis klajā ar tiešām nopietnu paziņojumu visai tautai

0 comments

Kristaps Šablinskis ir Latvijas ārsts, kurš pats publiski atzina to, ka saslima ar koronavīrusu Covid-19 un pašlaik atrodas pašizolācijā.  Viņš izteicies, ka visiem pacientiem, kuri ir saistīti ar kardiovaskulārajām slimībām, kā arī smēķētājiem ir daudz lielāks risks nomirs no koronavīrusa. Tā izteicās topošais kardiologs Kristaps Šablinskis un vēlas par to brīdināt jebkuru citu cilvēku, kam ir šādas slimības un tie, kas smēķē.

Neskatoties pat uz to, ka pašlaik un vēl ļoti ilgi galvenā uzmanība tiks pievērsta tieši koronavīrusam, mediķis kolēģiem jau izteicies, ka pacienti vairāk mis tieši no kardiovaskulārajām slimībām, nekā no paša koronavīrusa. Līdz šim oficiāli ir apstiprināts, ka no koronavīrusa šogad ir miruši jau 12 cilvēki, taču tieši no kardiovaskulārajām slimībām ap 15 000 cilvēku.

Mediķis ļoti lielu uzmanību pievērsa tam, ka pašlaik pacienti ar akūtu koronāro sindromu daudz mazāk, vai pat vispār nevēršas pēc palīdzības pie mediķiem, kas ir ļoti, ļoti bīstama izvēle un tagad pat varētu teikt – tendence. Pašlaik krasi pieaug to pacienut skaits, kas tiek stacionēti ar kardiogēnu šoku.

Šablinskis izsakās : “Arī manā praksē, es tiešām saslimu ar koronavīrusu Covid-19, pacienti ar koronāro sindromu cietās un vispār nevērsās pēc palīdzībes pie mediķiem, jo vienkārši baidījās, ka slimnīcā varētu saslimt ar Covid-19.”

Mediķis ļoti strikti uzsvēra to, ka cilvēkiem, kam ir akūts  koronārais sindroms, vai arī cita tipa akūti kardioloģiski stāvokļi – nekavējoties ir jāvēršās pēc palīdzības, neskatoties uz to, ka slimnīcas tiek uzskatītas par paaugstinātajām riska zonām.

Tāpat viņš saviem kolēģiem demonstrēja pētījuma galvenos mērījumus, kuri ļoti uzskatāmi pierāda, ka lietojot sejas masku, risks inficēties ar vīrusu var samazināties. Taču uzsvēra arī to, ka nevajag nemaz kleot, bet arī sarunājoties no cilvēka mutes izdalās sīkas un smalkas siekalu daļinas, kuras var izraisīt saslimšanu.

Lasi vēl : Skumīga ziņa! Mirusi Latvijā ļoti zināma un atpazīstama persona

Avots

 • Visus Latvijas

  0 286

  Jā! Jau kārtējo reizi mediju uzmanībā, pie tam galvenajos notikumos nonākusi visiem labi zinā

  View more
 • "Diemžēl, bet

  0 6884

  Tie, kas seko, noteikti ir dzirdējuši ziņu, ka 48 gadus vecā krievu aktrise Anastasija Zavorotņ

  View more
 • Swedbank Nekavējoties

  0 2990

  Šobrīd banku krāpšanas shēmas un mēģinājumi ir ļoti dažādi, taču lielākoties visa sist

  View more
 • Policija Brīdina

  0 3268

  Tuvojas svētku laiks un šajā svētku laikā ir tādi cilvēki, kuri vēlas uz sirsnīgā uz pozit

  View more
 • Latvijā ļoti

  0 2984

  Izskatās, ka esošajām problēmām pagaidām ir par maz un jau pašlaik Latvijā straujā ātrumā

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV