Latvijā ir sākusies Koronavīrusa transmisija - Tas nozīmē, ka izplatība, vairs nav izsekojama - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Latvijā ir sākusies Koronavīrusa transmisija – Tas nozīmē, ka izplatība, vairs nav izsekojama

0 comments

LTV Ziņu dienests ir informējis, ka Koronavīrusa izplatība Latvijā vairs nav izsekojama.  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs trešdien notikušajā preses konferencē sacīja, ka epidemiologu rīcībā nav skaidras informācijas par piecu jauno Covid-19 pacientu infekcijas gaitu, kas nozīmē, ir sākusies Koronavīrusa transmisija.  Šiem pieciem pacientiem nav skaidras epidemioloģiskas saiknes ar kādu konkrētu gadījumu vai ceļojumu uz ārzemēm.

Šie cilvēki dzīvo Rīgā, ieskaitot gan studentus, gan pensionārus. “Ir pierādījumi, ka Latvijā notiek koronavīrusa pārnešana. Šī informācija jāuztver nopietni. Jūs varat inficēties arī sabiedrībā, ”sacīja Perevoščikovs, kurš atzīmēja, ka Covid-19 var inficēties gan veikalā, gan mikroautobusā, gan citās sabiedriskās vietās. Neaizmirstiet par rūpīgu un regulāru roku mazgāšanu un dezinfekciju.


Sabiedrībai jāmaina savi ieradumi, lai panāktu maksimālu aizsardzību no Covid-19 riska grupas – senioriem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām, Pašlaik slimnīcās ir 12 Covid-19 pacienti, bet neviens nav smagā stāvoklī, kas ir labā ziņa.  Līdz šim visi gadījumi Latvijā bija epidemioloģiski izsekojami vai nu saistībā ar ceļošanu, vai arī ar tiem bija sazinājies ar zināmiem Covid-19 pacientiem vai tiem, kuri bija atgriezušies no ceļojuma ārzemēs.

Šodien SPKC epidemiologi reģistrēto Covid-19 gadījumu epidemioloģiskajā izmeklēšanā ir atklājuši, ka pieci pacienti nevar norādīt, ka viņi ir bijuši ārzemēs vai ir bijuši kontaktā ar apstiprinātu Covid-19 pacientu vai personu ārvalstīs, tāpēc nevar būt epidemioloģiskas ķēdes identificēts, kas nozīmē, ka Latvijā tiek atklāti pirmie Covid-19 gadījumi, kas saistīti ar jaunā koronavīrusa lokālu pārnešanu sabiedrībai. Šie reģistrētie gadījumi tika atrasti Rīgā. Vairākās ES valstīs ir novērota vīrusa izplatība sabiedrībā, t.sk. skatīt Lietuvu un Igauniju.

Pat gadījumos, kad nav iespējams identificēt Covid-19 infekcijas avotus vai gadījumos, kad pacients, iespējams, ir inficējies, Covid-19 gadījumi joprojām tiek izmeklēti, lai identificētu kontaktpersonas, epidemiologi sazinās gan ar identificētajiem kontaktiem, gan ar ģimenes ārstiem un sniedz ieteikumus turpmākai rīcībai.

SPKC epidemiologi brīdina – lūdzu, uztveriet šo ziņu ļoti nopietni! Šodien Latvija pāriet no Covid-19 epidēmijas pirmās pakāpes, kurai raksturīgas no ārvalstīm ievestas infekcijas vai izsekojamas sekundāras infekcijas, uz otro posmu, kad jaunais koronovīruss izplatās sabiedrībā ar neizsekojamu pārnešanu. Tas nozīmē, ka COVID-19 infekcijas risks sabiedrībā ir palielinājies līdz ar profilaktisko pasākumu nozīmi.

 

 • Čeku Dedzināšanas

  0 741

  Daudzi jau zina, ka viens no iespaidīgiem veidiem, kā atgūt notērēto naudu - Ir pirkumu čeku s

  View more
 • Latvijas Ministru

  0 1906

  Premjerministrs Krišjaninis Kariņš (JV) pēc īpašās valdības ceturtdienas sanāksmes žurnāl

  View more
 • Viņķele negaidīti

  0 3314

  Latvijas Veselības ministre Ilze Viņķele negaidīti ir nākusi klajā ar ļoti būtisku paziņoju

  View more
 • Ministru prezidents

  0 2797

  Jāņem vērā, ka saistībā ar koronavīrusa Covid-19 notiekošo pandēmiju, tiek skaidrots vai ko

  View more
 • No nākamā

  0 1839

  Saskaņā ar Satiksmes ministrijas sagatavoto bagātīgo ziņojumu "Informācija par maksājumu nume

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV