Ķīnā ir konstatēts jauns un ļoti bīstams vīruss, kas var aizsākt jaunu pandēmiju - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Ķīnā ir konstatēts jauns un ļoti bīstams vīruss, kas var aizsākt jaunu pandēmiju

0 comments

Saskaņā ar globālo pētījumu, ko vakar vakarā publicējis Amerikāņu zinātniski akadēmiskais žurnāls “PNAS”, zinātnieki Ķīnas centrā ir atklājuši un konstatējuši pavisam jaunu cūku gripas paveidu, kas tālāk var izprovocēt globālu pandēmiju, ziņo ārvalstu mediju kopums.

Šī jaunā vīrusa nosaukums pagaidām ir G4 un ģenētiski ir cēlies no H1N1, kas izraisīja pandēmiju jau tālajā 2009. gadā, tomēr tas ir ļoti riskanti pašlaik. Zinātnieki no Ķīnas universitātēm un Ķīnas slimību kontroles un profilakses centra ir norādījuši, ka jaunajam vīrusam ir visas īpašibas, kas to padara īpaši lipīgu priekš cilvēkiem.

Jāņem vērā tas, ka no 2011. līdz pat 2018. gadam zinātnieki paņēmuši vairāk nekā 30 000 degunu audu paraugu tieši no laukpkautuvēm Ķīnas provincēs. Iegūties dati ir ļāvuši diferencēt 179 cūkas grupas vīrusus, kas ir bīstami.

Tieši lielākā daļa no tiem bijuši pavisam jauna tipa, kas izplatījušies starp cūkām jau kopš 2016, gada. Galvenie simptomi bijuši drudzis un klepus, kā arī iesnas.

Zinātnieki ar seskiem jau ir pierādījuši, ka cilvēka imunitāte pret sezonas gripu nenodrošina aizsardzību no bīstamā G4 vīrusa. Pēc pašalik paņemtajeiem asins paraugiem ir tapis skaidrs, ka antivielas pret konkrēto vīrusu vbija ien 10,4% inficēto personām.

Veiktās analīzes liecina, ka ar jauno vīrusu varētu inficēties aptuveni 4,4% pasaules iedzīvotāju, kas ir ļoti nepatīkami. Tāpat konstatēts, ka šis vīruss ir nodots no dzīvniekiem uz cilvēkiem, kas raisa lielas bažas zinātniekiem, kas pēta esošo situāciju.

Avots

 • Šodien ir

  0 312

  Saskaņā ar laika apstākļu brīdināšanas portālā publicēto informāciju šajā nedēļas nog

  View more
 • Šodien beidzot

  0 62

  Diemžēl šodien ir paziņota skumja vēsts saistībā ar bezvēsts pazudušo Sofiju, kas bija izpl

  View more
 • Šodien paziņota

  0 5568

  Diemžēl šodien ir paziņota skumja vēsts saistībā ar bezvēsts pazudušo Sofiju, kas bija izpl

  View more
 • Liktenīgajā dienā

  0 1650

  Kā vēsta CNN, fotogrāfs Mahmuds Nakibs otrdien, 4. augustā, nofilmēja Isras Seblani un Ahmada S

  View more
 • Garāmgājējs šorīt

  0 8888

  Šorīt kāds pavisam nejaušs garāmgājējs Rīgas centrā (Viestura dārza teritorijas parka dī

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV