Kariņš pēc šodienas Valdības sēdes paziņo būtiskus jaunumus saistībā ar Covid-19 vakcināciju - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Kariņš pēc šodienas Valdības sēdes paziņo būtiskus jaunumus saistībā ar Covid-19 vakcināciju

0 comments

Ceturtdien, 14. janvārī, Ministru kabinets izskatīja un pieņēma virkni lēmumu par vakcināciju un finansiāla atbalsta pasākumiem pret Covid-19. Pēc valdības sēdes portāls “Delfi” nodrošināja preses konferences video tiešraidi.

Pēc valdības sēdes premjerministrs Krišjānis ​​Kariņš dialogā ar reportieriem uzsvēra trīs svarīgus lēmumus – vienbalsīgi atbalstot veselības ministra atbalstīto veselības projektu vadības modeli. Šā gada otrajā ceturksnī Latvija pasūtīs vēl 200 000 ražotāja “Moderna” vakcīnu pret Covid-19, tāpēc ir nolemts dubultot apgrozāmo līdzekļu subsīdiju apjomu, lai padziļinātu uzņēmuma ekonomisko atbalstu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) preses konferencē paziņoja, ka Covid-19 infekcijas izplatība ir nopietna, bet samērā stabila. Ministrs atzina, ka arī slimnīcās ir liels skaits pacientu, taču tie nav strauji pieauguši. Viņš piebilda: “Jebkurā gadījumā mēs gatavojamies dažādām iespējām.”

Veselības ministrs arī paziņoja, ka valdība ir devusi papildu divas nedēļas, lai uzlabotu plaši popularizēto vakcinācijas plānu, kas ir jāpilnveido. Sēdē Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu “Par Covid-19 vakcīnu pārvaldību” un apstiprināja vakcīnu projektu uzraudzības komitejas un projekta vadības biroja izveidošanu. Veselības ministrija informēja, ka tas ļaus Latvijai efektīvāk nodrošināt vakcinācijas procedūras.

“Mums jānodrošina 1,5 miljoniem Latvijas iedzīvotāju iespēja vakcinēties īsā laika posmā. Visi departamenti strādās kopā, un atbildība tiks veikta valdības augstākajā līmenī.

Gatavojoties pilnīgai vakcinācijai, īpaši, ja Latvijā vienlaikus var iegādāties lielu skaitu vakcīnu, nolemts organizēt augstāka līmeņa vakcinācijas procesu. Veselības ministrija informēja, ka plānu nevada veselības aprūpes darba grupa, bet gan premjerministra valdības īpaši izveidota uzraudzības komiteja.

Vakcinācijas pārvaldības mehānisms Covid-19 nodrošina daudzlīmeņu projektu vadību – politiskā līmenī krīzes pārvarēšanas komitejas komanda, kuru vada premjerministrs, ir atbildīga par vecāko politisko līderu pārstāvēšanu un par vakcinācijas resursiem, noteikumiem un noteikumiem. Pieņem politiskus un stratēģiskus lēmumus.

Ministriju līmenī vakcinācijas procesu uzraudzīs Covid-19 krīzes vadības koordinācijas grupā izveidotā komanda. Komanda sastāv no ministriju pārstāvjiem (valsts sekretāri, valsts sekretāra vietnieki), kuri var pārstāvēt ministrijas, vietējās pašvaldības Varas iestādes un citas aģentūras pieņem lēmumus.

Norāžu un koordinācijas grupa pieņems lēmumus par konkrētu pasākumu īstenošanu, lai nodrošinātu koordinētu pārresoru sadarbību. Koordinācijas grupa arī sagatavos lēmumu kabineta apstiprināšanai.

Avots

 • Šodien ticis

  0 1277

  Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) marta beigās sāks noteikt vienreizēju atbal

  View more
 • Vecā kundze

  0 24709

  Cik daudzi no mums rūpējās par saviem kaimiņiem? Laikam ejot, mēs arvien mazāk pievēršam uzm

  View more
 • Tagad bezdarbnieki

  0 1913

  Lai sniegtu atbalstu bezdarbniekiem, kuriem nav bezdarbnieka pabalstu un kuriem pašreizējos apstā

  View more
 • Kariņš izsakās,

  0 3861

  Visā Eiropā Covid-19 izplatība ir satraucoša. Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis jau tagad s

  View more
 • Jau no

  0 7777

  Kā izrādās, tad lielākā daļa nemaz to pat nezina un iepriekš vispār nav dzirdējuši, līdz

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV