Kariņš nāk klajā ar nopietnu ziņojumu tautai saistībā ar ierobežojumiem - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Kariņš nāk klajā ar nopietnu ziņojumu tautai saistībā ar ierobežojumiem

0 comments

Šodien, 2. februārī, valdība un Krīzes vadības komiteja rīkoja regulāru kopīgu sanāksmi, kurā plānots lemt par ārkārtas situācijas paplašināšanu un atsevišķu ierobežojumu pārskatīšanu pēc 7. februāra.

Attālās tikšanās laiks sākās no pulksten 10:00, un pēc tam notika preses konference. Tikšanās laikā plānots uzklausīja Veselības ministrijas informāciju par pašreizējo epidemioloģiskā drošības stāvokli un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un slodzi, testēšanu un ģimenes ārstu praksi.

Sanāksmē arī tiks paziņota jaunākā informācija par vakcināciju pret Covid-19. Sanāksmē tiks pārskatīta arī Krīzes vadības komitejas sekretariāta sniegtā informācija par iedzīvotāju uzvedības analīzi un Covid-19 ārkārtas ierobežojumu efektivitāti.

Kopīgajā plānošanas sanāksmē var izskatīt Ekonomikas ministrijas priekšlikumu par preču individuālā iepirkuma apjomu ārkārtas situācijās.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) iepriekš atzina, ka iespēja izlemt pakāpeniski samazināt ierobežojumus Covid-19 izplatības dēļ Latvijā ir tad, ja divu nedēļu laikā kumulatīvā vīrusa sastopamība tiek samazināta līdz aptuveni 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Saskaņā ar pirmdienas datiem Latvija pašlaik ir pirmajā vai sarkanajā kategorijā, jo 14 dienu laikā vidēji tika reģistrēti 563,2 jauni Covid-19 gadījumi.

Otrā jeb oranžā kategorija paredz, ka valstij joprojām ir augsts Covid-19 risks, taču 14 dienu saslimstības līmenis samazināsies līdz 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Šajā posmā ierobežojumus var pakāpeniski atvieglot.

Trešā jeb dzeltenā kategorija nozīmēs, ka riska profils tiek vērtēts kā vidēji augsts. Saskaņā ar Veselības ministrijas sniegto informāciju eksperti joprojām apspriež konkrētus epidemioloģiskos rādītājus, kas var raksturot šo kategoriju.

Pēdējā vai zaļā kategorija būs zema riska situācijā, tas ir, ja 14 dienu kumulatīvā Covid-19 sastopamība samazināsies līdz 20 gadījumiem uz 100 000 cilvēku. Šajā gadījumā ir iespējams atgriezties ikdienas dzīvē bez lieliem ierobežojumiem.

Pašlaik gan atliek tikai cerēt, ka situācija uzlabosies, jo tieši pēdējā laikā inficēto skaits ir nevis samazinājies, bet pat nedaudz pieaudzis, kas izraisa jaunas diskusijas par to, kas tad īsti notiks tālāk. Tikai visi kopā varam uzvarēto šo pandēmiju ievērojot visus ierobežojumus, lai jau drīzumā atgrieztos iepriekšējās dzīves sliedēs un darītu lietas, ko darījām iepriekš.

Avots

 • "AirBaltic" meklē

  0 6077

  Kurš gan nevēlas atrast labi atmaksātu darbu, kur labi nopelnīt vidējo mēneša algu. Protams,

  View more
 • "Tas jau

  0 2144

  Jāņem vērā, ka tās noteikti būs lielas un pat negaidītas ziņas ļoti daudziem cilvēkiem, ku

  View more
 • 10 Izteiktākie

  0 159

  4. februārī, tiek atzīmēta Pasaules vēža diena – globāli vienota iniciatīva, ko organizē

  View more
 • "Būs jāmaksā

  0 2901

  Ja kāds patreiz sūkstas par to, ka ir jāmaksā daudz par konkrētiem CSDD pakalpojumiem, tad neda

  View more
 • "Tikai šīs

  0 5934

  Papildus parastajai un vienkārši  pazīstamajai astrolabijai divpadsmit zīmēm ir arī slāvu as

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV