Izsludina pieteikšanos Valmieras vasaras teātra festivāla lietišķās mākslas meistarklasēm - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Izsludina pieteikšanos Valmieras vasaras teātra festivāla lietišķās mākslas meistarklasēm

0 comments

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs izsludinājis pieteikšanos laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām bērniem un jauniešiem, kuras notiks Valmieras vasaras teātra festivāla laikā 3.augustā, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Liena Kreišmane.

Valmieras vasaras teātra festivāls, kura tēma būs “Dzīvā pilsēta”, notiks no 2. augusta līdz 4. augustam, un tajā plānotas deviņas izrādes bērniem, pusaudžiem un viņu vecākiem.

Sestdien, 3.augustā, festivālā piedalīsies arī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot 11 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs mākslinieki, un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem. Dalībnieku skaits katrā no meistraklasēm ir ierobežots, tāpēc tām iespējams pieteikties no 15. jūnija līdz 15. jūlijam. Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies 3.augustā festivāla centrā – Vecpuišu parkā un Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10. Vienas radošās darbnīcas ilgums ir no divām līdz piecām stundām.

Savukārt sestdien no plkst.11 līdz 15 ikviens interesents var pievienoties atvērtajām mākslinieku prezentācijām, kur, līdzās mākslinieku stāstījumam par savu radošo darbību, būs iespēja iepazīt mākslinieku darbus, katra mākslinieka darba tehniku un metodi.

Vienā meistardarbnīcā starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone interaktīvā veidā parādīs, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba, un iepazīstinās ar performances, akciju, “hepeningu” un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Meistarklase bērniem no septiņiem līdz 12 gadiem notiks no plkst.12 līdz 14, bet jauniešiem no 12 līdz 16 gadu vecumam – no plkst.15 līdz 17.

Savukārt meistardarbnīcā kopā ar mākslinieci Katrīnu Neiburgu varēs izzināt, kas ir videomāksla, videoinstalācija un vīdžejošanas kultūras aizsākumi Latvijā, pašiem praksē apgūstot “VJ” jeb video miksētāja programmu, radot savu video darbu. Meistarklase paredzēta 30 dalībniekiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem. Meistarklase notiks no plkst.13 līdz 18.

Dizainers Rihards Funts  meistarklasē iepazīstinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā radot laikmetīgās mākslas izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Meistarklase plānota 20 dalībniekiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Meistarklase notiks no plkst.13 līdz 18.

Savukārt laikmetīgās mākslas restauratores  Evita Melbārde un Ieva Soprāne iepazīstinās ar laikmetīgās mākslas daudzveidīgo materialitāti un mākslas darbu piemēriem, kas paglābti no izzušanas, pateicoties laikmetīgās mākslas restauratora profesijai. Meistarklasē varēs piedalīties 20 bērni vecumā no deviņiem līdz 18 gadiem. Šīs meistarklases notiks 9-12 gadus veciem bērniem no plkst.11 līdz 13, bet 12-18 gadus veciem jauniešiem no plkst.14 līdz 16.

Vizuālā māksliniece Vika Eksta  vadīs pašportretu meistardarbnīcu “Es pilsētā”, kurā dalībniekiem būs iespēja veidot performatīvu akciju Valmieras pilsētvidē, reflektējot savu vietu tajā. Jaunieši strādās ar sevis pozicionēšanu kameras priekšā un jaunu tēlu radīšanu, iemūžinot sevi un savus grupas biedrus ar foto portretu un pašportretu palīdzību. Nobeigumā tiks radīta kolektīva instalācija Festivāla centrā. Meistardarbnīca plānota 30 dalībniekiem vecumā no 12 līdz 20 gadiem. Meistarklase notiks no plkst.11 līdz 17.

Savukārt gleznotājas un performanču mākslinieces Andas Lāces vadītajā meistardarbnīcā, izmantojot rotaļāšanos un radošus uzdevumus, bērni un vecāki tiks iesaistīti performatīva mākslas darba radīšanā. Te visas dienas garumā tiks radītas lielformāta māju maskas, attīstot domu par “Dzīvo pilsētu”. Tajā varēs piedalīties 10 dalībnieki vecumā no sešiem līdz deviņiem gadiem. Meistarklase notiks no plkst.12 līdz 17.

Tāpat paredzēta mākslinieces un pedagoģes Izoldes Cēsnieces meistarklase, kurā būs iespēja domāt, zīmēt un būvēt iztēles kartes, antropomorfas ainavas, Bābeles torņus ar visiem iedzīvotājiem, kopīgi veidojot nākotnes ģeogrāfijas objektu puzles. Piedalīties aicināti visa vecuma bērni. Darbošanās notiks visas dienas garumā. Meistarklases bērniem līdz 12 gadu vecumam notiks no plkst.11 līdz 13, bet jauniešiem no 12 gadiem – no plkst.14 līdz 18.

Savukārt foto mākslinieks Andrejs Strokins aicinās veidot foto kolāžas no atrastiem attēliem, ļaujoties nejaušības un kļūdīšanās raisītajiem efektiem uz radītajiem darbiem. Meistarklasē varēs piedalīties 30 bērni vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Meistarklase notiks no plkst.12 līdz 17.

 • Saimniekšova sievietēm

  0 32603

  Izrādās, ka Ilmārs no Alojas pašlaik pamatīgi ir kritis sieviešu nežēlastībā no populārā

  View more
 • Saimniekšovā ir

  0 44573

  Saimniekšovā līdz šim ir notikušas ļoti daudz un dažādas lietas, šajā sezonā arī divi v

  View more
 • Slimi! "Tagad

  0 13447

  Ar vēzi nomocītā aktrise ir ļoti būtiski pieņēmusies svarā un viņai esot pilnībā noskūti

  View more
 • Pie slimās

  0 37312

  Jau šīs nedēlas sākumā krievu mediji bija paziņojuši par to, ka ļoti smagā stāvoklī ir no

  View more
 • Notikusi smaga

  0 4527

  Agri no rīta ap pulksten 7:00 pavisam netālu no Ķekavas apļa ir notikusi divu smago automašīnu

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV