Izrādās, ka ne visi vecāki saņems 500 Eiro pabalstu - Atklājas iepriekš noklusētais! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Izrādās, ka ne visi vecāki saņems 500 Eiro pabalstu – Atklājas iepriekš noklusētais!

0 comments

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) labklājības metožu pārvaldības nodaļas vecākā eksperte Aiva Zīraka LTV raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja, kuriem vecākiem tad īsti pienākas vienreizējs pabalsts 500 eiro apmērā. 

Un kā izrādās, tad viss nemaz nav tik vienkārši, kā mēs sākotnēji varējām domāt, jo ir arī tādi specifiski punkti, kurus daudzi nemaz nezina, līdz ar to konkrēto situāciju tikai padara vairāk apgrūtinošu. Tieši tāpēc tieši tagad tiek skaidrots par to, kuri konkrēto naudu varēs saņemt un, kuri paliks bešā.

Zīraka minēja, ka VSAA maksās vienreizēju atbalsta maksu 500 eiro apmērā par bērnu vecākiem, kuri saņem bērna kopšanas pabalstus, ģimenes valsts subsīdijas vai ģimenes pabalstus parbērniem līdz viena gada vecumam, kā arī  bērniem invalīdiem. Šie pabalsti tiks piešķirti tiem vecākiem, kuri no 1. marta līdz ārkārtas situācijas beigām saņēma attiecīgus pabalstus.

Mātes, kuras saņēma grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalstu no 1. marta līdz 6. aprīlim un kuru bērns būs dzimis pirms 6. aprīļa (ieskaitot), saņems arī vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā. Ja vecāki kādu iemeslu dēļ nav pieteikušies nekādiem pabalstiem, bērnu kopšanai vai ģimenes valsts pabalstiem, taču viņiem tas ir vajadzīgs, viņi var saņemt arī 500 eiro pabalstu.

Zīraka paskaidroja: “Viņiem ir tiesības un šāda veida intereses.” Lai pieteiktos vienreizējam pabalstam 500 eiro apmērā, vecākiem nav jāraksta iesniegums. “VSAA sniegs šo atbalstu ikvienam šeit esošam bērnam, bez vajadzības cilvēkiem pieteikties.” Pabalstu piešķirs vecākiem, kuri saņem regulārus ikmēneša pabalstus.

VSAA plāno līdz 31. martam izmaksāt vecākiem pabalstus 500 eiro apmērā. Savukārt mātes, kuras šajā periodā saņem grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalstu, un vecāki, kuri nākotnē piesakās bērna kopšanas vai ģimenes statusa pabalstam, 30 dienu laikā pēc dotācijas saņems 500 eiro pabalstu.

Zīraka vērsa uzmanību uz to, ka ģimenē ar vairākiem bērniem vecāki uzreiz nesaņems 500 eiro. Katra bērna priekšrocības tiks ieskaitītas kontā atsevišķā laikā. Turklāt vecāki nesaņems 500 eiro ienākumus un ikmēneša koriģējamus maksu ienākumus. Katrs pabalsta veids kontā tiks aplūkots atsevišķi.

“Līdz 31. martam pabalstu izmaksās visiem ikmēneša regulārā pabalsta saņēmējiem.” Audžuvecāki, aizbildņi, kuri pieskata savus bērnus, var saņemt arī vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā, ja viņi ir saņēmuši bērna kopšanas pabalstu vai ģimenes valsts pabalstu.

Tomēr, ja šiem audžuvecākiem netiek piešķirta subsīdija, viņi var pieteikties, iesniedzot pieteikumu. VSAA novērtēs, vai attiecīgajam personālam ir nepieciešams šis konkrētais pabalsts. No otras puses, mātes un bērni, kuri saņem maternitātes atvaļinājuma pabalstus laikā no 1. marta līdz 6. aprīlim, piedzims pirms ārkārtas situācijas beigām un pēc tam saņems 500 eiro pabalstu.

Zīraka uzsvēra, ka vienlaikus saņemt maternitātes pabalstu un vienreizēju pabalstu 500 eiro apmērā nav iespējams. “Ja māte saņem grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalstu no 17. februāra līdz 15. aprīlim un bērns piedzimst februāra vidū, pēc grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalsta samaksāšanas vecāku pabalstu piešķir pēc mātes pieteikuma.

Avots

 • Vīrs viņu

  0 15

  Jau kopš 2015. gada decembra šī stāsta glavenajai varonei - Alisei bija regulāri ķīmijterapij

  View more
 • Aizsaulē devies

  0 2055

  Tā ir skumja vēsts priekš mums visiem... Lai arī cik Tu būtu bagāts vai slavens, mums visiem p

  View more
 • Kariņš steidz

  0 3922

  Cilvēki par šo situāciju domā dažādos virzienos, tomēr vēl pavisam nesen Krišjānis Kariņ

  View more
 • Paziņots cik

  0 1099

  Jau patreizējā brīdī kopumā Latvijā eksplutācijā ir nodoti jau vairāki "Lidl" veikali, kuri

  View more
 • Lūk cik

  0 1290

    Vai Tu kādreiz esi aizdomājies par to, kā varētu uzzināt visus savus draugus, kuri Tevi

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV