Itālijā situācija ir tik traka, ka notikušas milzu izmaiņas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Itālijā situācija ir tik traka, ka notikušas milzu izmaiņas

0 comments

Itālijā Covid-19 slimnieku skaits ir strauji pieaudzis, un mākslīgo elpošanas aparātu ir daudz mazāk nekā tiem, kuriem tas ir vitāli nepieciešams.  Trūkst arī ārstu un medmāsu. Februāra beigās Itālijā bija 322 inficēti cilvēki, un ārsti varēja vērsties pie katra no viņiem. Pēc nedēļas bija jau 2502 gadījumi, bet ar mākslīgo respiratoru joprojām par laimi pietika. 20. martā veselības aprūpes sistēma sabruka ar vairāk nekā 40 000 pacientu (un citām slimībām).

Nepietiek visiem!
Šajā situācijā Itālijas anestēzijas, reanimācijas un intensīvās terapijas institūts ir nācis klajā ar neatliekamo medicīnisko palīdzību. Situācija tika salīdzināta ar karu vai lielām dabas katastrofām, kad ārsti ir spiesti izlemt, kuram no upuriem sniegt pirmo palīdzību. Dokuments aicina atlases kritērijus balstīt uz “taisnīgumu ierobežoto resursu sadalē un optimālā izmantošanā”.

Pamatideja ir vienkārša: pacientiem ar vislielākajām izredzes uz atveseļošanos būtu jāsniedz intensīva terapija, ievērojot “maksimālu labumu maksimālam cilvēku skaitam”. Tas normālos apstākļos rada neiedomājamu ierosinājumu: “Jums var būt jānosaka vecuma slieksnis intensīvai terapijai.”

Pirmkārt, ir jāglābj tie, kuri vēl ir glābjami ar lielām iespējām. Tiem, kuriem vecuma dēļ ir visvieglāk atgūties, vienkārši ļaus nomirt. Tas izklausās nežēlīgi, taču pamatnostādņu autori uzskata, ka rindošanas princips, neatkarīgi no citiem kritērijiem, ir daudz zemāks.

Eksperti arī iesaka rūpīgi apsvērt pacienta vispārējo veselību, piemēram, jau esošās patoloģijas. Proti, cilvēki ar invaliditāti, kas cieš no vecumdienām un hroniskām slimībām, patērēs trūkstošos resursus tikai pirms viņu neatgriezeniskas nāves. Šie ieteikumi tiek pieprasīti arī citās slimībās, izņemot Covid-19.

Ko darīt Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem jaunā vīrusa mirstība ir aptuveni 3,5%, taču starp vecuma grupām pastāv ievērojamas atšķirības. Ķīniešu eksperti apgalvo, ka 14,8% pensionāru, kas vecāki par 80 gadiem, un 0,4%, vecumā no 10 līdz 39 gadiem.

Iespējams, ka drūmais skaitlis ir zemāks, jo šī infekcija var būt viegla, un ne visi dodas pie ārsta, tāpēc tās paliek neierakstītas. Lielbritānijas eksperti lēš, ka mirstības līmenis ir tikai aptuveni viens procents.

Tomēr senioriem briesmas ir lielas, tāpēc labāk ir palikt mājās, protams, vēlams svaigā gaisā, bet izvairīties no nevajadzīga kontakta. Ja nevarat pasūtīt preces tiešsaistē, varat palūgt kādam citam aiziet uz veikalu un atstāt preces pie durvīm. Itālijā šādu palīdzību jau sniedz brīvprātīgie. Ja seniori dzīvo ar jaunpienācējiem, vēlams, lai viņiem būtu sava labi vēdināta telpa, virsmas regulāri jādezinficē un jālieto maska.

 

 • Jau nākamnedēl

  0 1044

  Tā kā Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties nākamā mēneša laikā, valdība lems nākamned

  View more
 • Slimi cilvēki

  0 1266

  Cilvēki, kuri ir saslimuši ar klepu un iesnām joprojām turpina iet uz darbu, veikaliem un aptiek

  View more
 • Viņķele paziņojusi,

  0 5131

  Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludinātais ārkārtas stāvoklis būtu jāpagarina par trim

  View more
 • Agrā pirmdienas

  0 3198

  Agrā pirmdienas rītā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja, ka iepriekšēj

  View more
 • Lieliskas ziņas!

  0 2640

  Sākotnējā Itālijas neuzmanība īsā laikā ļāva viņu valstij kļūt par otro visvairāk sag

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV