Itālijā situācija ir tik traka, ka notikušas milzu izmaiņas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Itālijā situācija ir tik traka, ka notikušas milzu izmaiņas

0 comments

Itālijā Covid-19 slimnieku skaits ir strauji pieaudzis, un mākslīgo elpošanas aparātu ir daudz mazāk nekā tiem, kuriem tas ir vitāli nepieciešams.  Trūkst arī ārstu un medmāsu. Februāra beigās Itālijā bija 322 inficēti cilvēki, un ārsti varēja vērsties pie katra no viņiem. Pēc nedēļas bija jau 2502 gadījumi, bet ar mākslīgo respiratoru joprojām par laimi pietika. 20. martā veselības aprūpes sistēma sabruka ar vairāk nekā 40 000 pacientu (un citām slimībām).

Nepietiek visiem!
Šajā situācijā Itālijas anestēzijas, reanimācijas un intensīvās terapijas institūts ir nācis klajā ar neatliekamo medicīnisko palīdzību. Situācija tika salīdzināta ar karu vai lielām dabas katastrofām, kad ārsti ir spiesti izlemt, kuram no upuriem sniegt pirmo palīdzību. Dokuments aicina atlases kritērijus balstīt uz “taisnīgumu ierobežoto resursu sadalē un optimālā izmantošanā”.

Pamatideja ir vienkārša: pacientiem ar vislielākajām izredzes uz atveseļošanos būtu jāsniedz intensīva terapija, ievērojot “maksimālu labumu maksimālam cilvēku skaitam”. Tas normālos apstākļos rada neiedomājamu ierosinājumu: “Jums var būt jānosaka vecuma slieksnis intensīvai terapijai.”

Pirmkārt, ir jāglābj tie, kuri vēl ir glābjami ar lielām iespējām. Tiem, kuriem vecuma dēļ ir visvieglāk atgūties, vienkārši ļaus nomirt. Tas izklausās nežēlīgi, taču pamatnostādņu autori uzskata, ka rindošanas princips, neatkarīgi no citiem kritērijiem, ir daudz zemāks.

Eksperti arī iesaka rūpīgi apsvērt pacienta vispārējo veselību, piemēram, jau esošās patoloģijas. Proti, cilvēki ar invaliditāti, kas cieš no vecumdienām un hroniskām slimībām, patērēs trūkstošos resursus tikai pirms viņu neatgriezeniskas nāves. Šie ieteikumi tiek pieprasīti arī citās slimībās, izņemot Covid-19.

Ko darīt Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem jaunā vīrusa mirstība ir aptuveni 3,5%, taču starp vecuma grupām pastāv ievērojamas atšķirības. Ķīniešu eksperti apgalvo, ka 14,8% pensionāru, kas vecāki par 80 gadiem, un 0,4%, vecumā no 10 līdz 39 gadiem.

Iespējams, ka drūmais skaitlis ir zemāks, jo šī infekcija var būt viegla, un ne visi dodas pie ārsta, tāpēc tās paliek neierakstītas. Lielbritānijas eksperti lēš, ka mirstības līmenis ir tikai aptuveni viens procents.

Tomēr senioriem briesmas ir lielas, tāpēc labāk ir palikt mājās, protams, vēlams svaigā gaisā, bet izvairīties no nevajadzīga kontakta. Ja nevarat pasūtīt preces tiešsaistē, varat palūgt kādam citam aiziet uz veikalu un atstāt preces pie durvīm. Itālijā šādu palīdzību jau sniedz brīvprātīgie. Ja seniori dzīvo ar jaunpienācējiem, vēlams, lai viņiem būtu sava labi vēdināta telpa, virsmas regulāri jādezinficē un jālieto maska.

 

 • Ilze Viņķele

  0 2789

  Pašlaik pēc esošās situācijas, kā arī vērtējot Eiropas un Baltijas visas trīs valstis un t

  View more
 • Latviju pāršalc

  0 1575

  Ceturtdien, 24. septembrī, Valsts policijas Zemgales rajona pārvaldes Tukuma nodaļas darbinieki s

  View more
 • SPKC nāk

  0 2984

  Saskaņā ar jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotajiem datiem Latvij

  View more
 • Latvijā atklāti

  0 3187

  Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju Latvija vakar reģistrēja

  View more
 • Viņķele nāk

  0 8193

  Pašlaik vērojot visas Eiropas, kā arī Baltijas tendences, Covid -19 inficēto skaits Latvijā tu

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV