Beidzot plānojas būt pilnīgi jauns Naudas atbalsts! Jau laicīgi paziņo, kuri iedzīvotāji to varētu saņemt! - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Beidzot plānojas būt pilnīgi jauns Naudas atbalsts! Jau laicīgi paziņo, kuri iedzīvotāji to varētu saņemt!

0 comments

Šī brīža situācijā ikvienam ir jāsaprot, ka viegli nav itin nevienam, pie tam jāņēm vērā, ka Aprīlī jau beidzās pablsts par elektroenerģijas cenu kāpumu. Šoreiz gan analizējot iedzīvotāju vispārējos ienākumus un spēju atmaksāt rēķinus, Labklājības ministrija pavisam noteikti ņems vērā pērnā gada izstrādāto mājsaimniecību relatīvo izdevumu (MRI) budžetu, kā paziņoja ministrija. Taču ir laiks saprast, kas tad tas īsti ir un kādam nolūkam tas vispār ir domāts. Svarīgi ņemt vērā, ka MRI budžets ir kopējo rādītāju kopums, kas ir ticis izstrādāts, lai novērtētu esošo rīcībpolitiku un vienkārši, lai varētu kalpot par atskaites punktu ar dažādu izdevumu un ienākumu saistīto kopumu! Taču, ko tas īsti nozīmē pašiem iedzīvotājiem?

Pašlaik attiecīgi runa iet par mājokļa atbalstu piešķiršanu, kā arī valsts līdzfinansējumu pašvaldībām, tādējādi ar to Labklājības Ministrija virzīs tieši prioritāro pasākumu sarakstam 2023. gada budžeta izstrādes kopējā procesā. Jau tiek ziņots, ka patreizējā mājokļa pabalsta forumā tiek ietverta garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summa tieši vienai mājsaimniecībai, kad beigu beigās tad arī ietekmēs konkrētā mājokļa pabalsto īsto apmēru. Laiks ķerties klāt pie tā, par kādām summām varētu iet runa un kad tad būs šie pabalsta saņēmēji, jo visi to nebūs!

Tieši šī iemesla dēļ, lai vismaz daļēji varētu kompensēt mājokļa pabalstu izmaksas, tad attiecīgi mājokļa pabalsta apmēra aprēķināšanai summa, kas garantē minimālo ienākuma slieksni tiek piemērots konkrēts koeficents, kurš tiek balstīts uz ģimenes tipu. Tāpat arī nošķirtās pensijas vecuma personas un nošķirtie invalīdi, attiecīgā no tā, kurš ir lielāks, piemēro koeficinetu 2,5 vai pašvaldības noteikto koeficientu. Svarīgi ņēmt vērā, ka ģimenēm ar tikai pensijas vecumu vai invalīdiem tiek piemērots koeficients 2 jeb pašvaldības noteiktais koeficinets, bet savukārt minimālā garantētā ienākuma summai koeficients 1,5.  Izklausās sarežģīti, tomēr kopējā ideja ir ļoti vienkārša!

Šajā situācijā Veinberga izteicās, ka gada pirmajos 3 mēnešos uz mājokļa pabalstu varēs pretendēt vairāk cilvēku nekā 2021. gada oktobrī, novembrī un decembrī. Tāpat ziņots, ka nākamajā apkures sezonā turpināsies energoresursu cenu konkrētais kāpums. Kā arī tiek ziņots, ka LM rīkosies kopā sešos dažādos virzienos. Ātrāka pensiju indeksācijas, vienreizēji pabalsti maznodrošinātajiem pensionāriem gada beigās, transporta invaliditātes pabalsti, minimālo ienākumu reforma, paaugsināt mājokļa pabalstu un paaugstināt minimālo algu.

Jau pašlaik koalīcija vienojusies par pensijas indeksāciju pirms termiņa septembrī, mēnesi agrāk nekā ierasti. Lai to panāktu LM ir sagatavojusi grozījumu valsts pensiju likumā, kas tad paredz 2022. gadā pensiju indeksāciju par vienu mēnesī. Pašlaik zināms, ka atbalsti būs, tomēr daudz lielāka skaidrība būs tad nāks tuvāk.

 • Beidzot atklāts,

  0 1165

  Šobrīd noteikti jāņemvēra, ka vēl pirms neilga laika liela daļa jau paspēja padzirdēt par d

  View more
 • Beidzot ir

  0 4007

  Pirms nepilniem sešiem mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā kārtējā uzrunā

  View more
 • Cilvēkiem tiks

  0 12898

  Pašlaik analizējot iedzīvotāju ienākumus un konkrēto spēju atmaksāt rēķinus, Labklājības

  View more
 • Ļoti būtiska

  0 14181

  Klajā nākusi ļoti svarīga informācija, ka no 16. maija 27 Pilsonības un migrāciju lietu pārv

  View more
 • Nupat tapis

  0 8730

  Pirms apmēram 6 mēnešiem Ministru prezidents Krišjānis Kariņš savā personīgajā uzrunā no

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV