Pārbaudi Sevi : Atrodi aklo plankumu - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Pārbaudi Sevi : Atrodi aklo plankumu

0 comments

Atrodi-savu-aklo-plankumu-1

Tīklene ir acs ābola iekšējais apvalks, kas izklāj aci no iekšpuses. Tīklene pie pārējām acs daļām ir nostiprināta tikai dažās vietās un savā vietā to notur acs iekšējais spiediens. Patoloģisku stāvokļu gadījumā tīklene no savas vietas izkustās un notiek tīklenes atslāņošanās. Tīklene uztver gaismu un rada impulsus kas pa redzes nervu tiek nosūtīti uz smadzenēm un pārveidoti par attēlu. Tīklene galvenokārt sastāv no nervu audiem un to var uzskatīt par savdabīgu smadzeņu pagarinājumu. Tīkleni apasiņo blakusesošās dzīslenes asinsvadi un pašas tīklenes asinsvadi – tīklenes centrālā artērija un vēna, kas ienākot acī sazarojas.

Gaisma tiek uztverta ar īpašām gaismas jūtīgām šūnām jeb fotoreceptoriem – nūjiņām un vālītēm, kurās notiek gaismas impulsa pārvēršana elektriskajā impulsā. Vālītes atbild par centrālo redzi jeb redzes asumu, krāsu redzi un priekšmetu formas redzi, bet nūjiņas – par redzi krēslā un naktī, kā arī orientāciju telpā (redzes lauku).

Tīklenes mugurējā polā ir redzes nerva disks – vieta no kuras sākas redzes nervs un acī ienāk tīklenes asinsvadi. Redzes nerva disks ir pati jūtīgākā vieta acī pret acs iekšējā spiediena izmaiņām. Redzes nerva diska rajonā tīklene nesatur fotoreceptorus, tāpēc to sauc arī par aklo plankumu.

Atrodi-savu-aklo-plankumu-2

Lai izjustu aklā plankuma efektu uz sevi, aizver kreiso aci un skaties uz attēlā redzamo krustu no aptuveni 15 – 20 cm attāluma. Lēnām virzi galvu atpakaļ un tu pamanīsi, ka vienā brīdī blakus esošais aplis izzūd. Tā tu būsi atradis savu aklo plankumu.

Avots

 • Vīra pēdējā

  0 472

  Latgalē 30 gadus veca daudzbērnu ģimenes mamma loterijā laimējusi 150 000 Eiro, kas ir iespaid

  View more
 • Tramps nāk

  0 1026

  Kurš to būtu domājis, bet Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps piektdien ir nācis

  View more
 • Alkoholiķu Reitings

  0 1729

  Astrologi uzskata, ka zodiaks var arī palīdzēt noteikt cilvēka vēlmi pēc alkohola un atkarība

  View more
 • Čeku Dedzināšanas

  0 2060

  Daudzi jau zina, ka viens no iespaidīgiem veidiem, kā atgūt notērēto naudu - Ir pirkumu čeku s

  View more
 • Latvijas Ministru

  0 2457

  Premjerministrs Krišjaninis Kariņš (JV) pēc īpašās valdības ceturtdienas sanāksmes žurnāl

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV