Kondicionieru uzstādīšana: kāpēc to darīt rudenī? - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Kondicionieru uzstādīšana: kāpēc to darīt rudenī?

0 comments

Parasti pirmās asociācijas, dzirdot vārdu kondicionieris, saistās ar vēsumu. Kāds varbūt iztēlojas lielveikalu, kurā patīkami patverties no karstuma tveicīgā vasaras dienā – un šajā vasarā tādu bijis ne mazums. Dažs labs, iespējams, šovasar pat sapņoja par iespēju pārcelties uz lielveikalu, lai tropiskās naktis pārlaistu kondicioniera tuvumā un saņemtu veldzi un atelpu no nebeidzamā karstuma. Tomēr liela daļa izšķīrās par iespēju arī savās mājās ierīkot kondicioneri.

Galu galā, sen jau tā vairs nav tikai ekstra bagātniekiem luksusa villās. Arī vienkāršos dzīvokļos un privātmājās, bet sevišķi jau darba vietās tie kļuvuši pat neaizvietojami. Ņemot vērā, ka pēdējos gadus vasaras arī pie mums sagaidām ar izteiktiem karstuma viļņiem, nepieciešamība pēc kondicioniera pieaug. Pārmērīga karstuma ietekmē darbinieki nevar izpildīt savus darba pienākumus, bet atgriežoties pārkarsušā mājoklī – nav iespējams atjaunot spēkus un pienācīgi izgulēties.

Repairman doing air conditioner servise

            Varētu domāt, ka līdz ar rudens iestāšanos vajadzība pēc šīm dzesējošajām ierīcēm būs pierimusi. Tomēr kondicionieru uzstādītāji mūs pārliecina par pretējo: kondicionieru uzstādīšana Commodus šobrīd sākas ar jaunu jaudu. Tiesa, ne jau karstuma dēļ, bet gan tāpēc, ka ārā kļūst vēsāks un tuvojas ziema. Modernākās ierīces piedāvā ne vien iespēju telpas atdzesēt, bet arī sasildīt.

Siltumsūknis – kondicionieris ir viena no mūsdienu apkures sistēmu alternatīvām, kas tā darbināšanai izmanto atjaunojamu enerģiju. Siltumsūknis āra gaisu vai zemes siltumu pārvērš enerģijā. Turklāt ne vien tas enerģiju ļauj iegūt tīrākā un dabai draudzīgā veidā, bet ļauj arī samazināt apkures izmaksas.

 

          Kā ietaupīt ar siltumsūkni?

            Tiesa, siltumsūkņa uzstādīšanas izmaksas ir augstākas kā malkas vai granulu apkures katla gadījumā. Tomēr ilgtermiņā ieguldījums atmaksājas, jo ikmēneša apkures rēķini samazinās līdz pat 80%. Tāpat no saimnieka tas neprasa papildus laiku un darbu – ne vien var aizmirst par malkas sagādi, šķūnī kraušanu un iekuru, bet arī tiek samazināts mājas aizdegšanās risks. Tā darbināšanai tiek izmantota dabas enerģija, kas pieejama par baltu velti – zemes siltums. Turklāt šo pašu siltumsūkni vasarā iespējams izmantot gaisa kondicionēšanai.

            Savukārt, tiem, kuri izmanto tikai elektrisko apkuri, izdevumi ziemā ir jo sevišķi augsti. Turklāt, ņemot vērā, ka elektrības cenas aug, tas kļūst arvien ekonomiski neizdevīgāk. Taču, šo apkures veidu apvienojot ar siltumsūkni (gaiss-gaiss), mājas saimnieks būs liels ieguvējs. Tādā gadījumā apmēram 6,5 mēnešus būs iespējams mājokli apsildīt ar siltumsūkni, bet tikai 2 bargākās un aukstākās nedēļas papildus vajadzēs pieslēgt elektrisko apkuri. Gaiss-gaiss un gaiss-ūdens siltumsūknis darbojas līdz -25°C, kas nozīmē, ka lielāko ziemas daļu mājokli varēs apsildīt ar to. Šo siltumsūkni var pieslēgt klāt gan centrālapkurei, gan darbināt papildus malkas vai elektriskajai apkurei.

          Cik izmaksā siltumsūknis?

Lai noteiktu precīzu cenu, nepieciešams apzināt kopējo apsildāmo platību, kā arī izanalizēt individuālo situāciju, lai izvērtētu, kurš siltumsūkņa veids ir piemērotākais.

Zemes siltumsūkņa uzstādīšanas cena vidēji svārstās no 4500-8000 EUR. Savukārt, gaiss-gaiss siltumsūknis pieejams vidējā cenu kategorijā no 830-2700 EUR, ieskaitot montāžas izmaksas. Gaiss-ūdens siltumsūkņi ir dārgāki, jo tie papildus nodrošina arī ūdens uzsildīšanu. Gaiss-ūdens siltumsūknis Daikin, kas tirgū pazīstams kā viens no dabai draudzīgākajiem un energoefektīvākajiem siltumsūkņu ražotājiem, pieejams sākot no 3500 EUR.

Kā ietaupīt vēl vairāk?

            Izvēloties Daikin gaiss-ūdens siltumsūkni, iespējams to savienot ar saules kolektoru. Tas dod iespēju ietaupīt vēl vairāk. Saules kolektori absorbē saules starus un pārvērš to starojumu siltuma enerģijā. Tos parasti izmanto, lai iegūtu silto ūdeni. Commodus, kas piedāvā visdažādākās enerģijas ražotājiekārtas, piedāvā un nodrošina arī kolektora uzstādi.

            Cik daudz vietas tas aizņems?

            Atšķirībā no malkas katliem, kuriem nereti mājās tiek atvēlēta pat atsevišķa apkures telpa, gaiss-gaiss vai gaiss-ūdens siltumsūknis neaizņems daudz vietas. Tik vien kā vajadzīga siena, pie kuras siltumsūkni pieskrūvēt. Viena daļa no siltumsūkņa atrodas ārpusē, bet otra puse – telpas iekšpusē. Tas ir tik neliels, ka daudzi to pat neievēros.

            Zemes siltumsūknis gan būs lielāks par standarta apkures istabu, tomēr šī apkures sistēma tiek izbūvēta zem zemes virskārtas, tāpēc ikdienā tā paliek acij apslēpta. Apsildāmajai teritorijai jābūt 3 reizes mazākai par platību, kurā jāierok zemes siltumsūkņa trubas. Citiem vārdiem sakot, jābūt pietiekami plašam dārzam, lai siltumsūknim atrastos vieta – trubas zem zemes aizņems 3 vai pat 4 reizes lielāku platību kā apsildāmās telpas. Pēc uzstādīšanas darbiem uzrakto mauriņu varēs glīti iekopt.

Kuru siltumsūkni izvēlēties?

Gaiss-gaiss un gaiss-ūdens siltumsūkņi ir uzstādāmi visdažādākā veida mājokļos un komercplatībās – vasarnīcās, dzīvokļos, mājās, veikalos, utt. Tos iespējams uzstādīt gan pirmā, gan piektā stāva dzīvoklī. Tie vairāk ir piemēroti mazākām apsildes platībām.

Savukārt, tiem, kuriem jāapsilda lielāka kvadratūra, gaiss-gaiss vai gaiss-ūdens siltumsūknis nebūs piemērots – tas būs pārāk dārgi. Lielāku māju īpašniekiem ilgtermiņā visizdevīgākais ir tieši zemes siltumsūknis.

Kur sildīsies kaķis?

Pasakās kaķītis-murrainītis parasti atdusas uz mājas krāsniņas – vissiltākās vietas mājoklī. Mājā ar siltumsūkni kaķis, visticamāk, rīkosies līdzīgi un pavēderi sildīs virs ieraktajām siltumsūkņa trubām. Kur tās tikušas ieraktas, ziemā būs diezgan viegli pateikt ne vien tāpēc, ka tur labprāt apgulsies kaķis, bet tāpēc, ka atšķirībā no pārējā baltā pagalma, sniega kārta virs siltumsūkņa nekrāsies.

Tā ir laba vieta, kur izbūvēt bruģi, lai ziemas laikā ērti izbrauktu ar mašīnu ārā no garāžas. Mājas saimniekam būs par zemes pleķīti mazāk, kuru attīrīt rītausmā no sniega segas, lai dotos uz darbu! Tādi šķietami sīkumi tad arī veido to skaisto dzīves mozaīku…

 

 • Valdība nākusi

  0 240

  Valdību veidojošās koalīcijas partijas pirmdien vienojušās atbalstīt iedzīvotājus ar nosac

  View more
 • Tiek paziņots,

  0 14985

  Šobrīd jāņem vēra, ka vēl pirms salīdzinoši neilga laika cilvēki nespēja pārtraukt runāt

  View more
 • LIDL Beidzot

  0 2482

  LIDL Latvija jau ir uzsācis iespaidīgu reklāmas kampaņu, mudinot cilvēkus strādāt pie viņiem

  View more
 • Iedzīvotājiem Beidzot

  0 11445

  Tie cilvēki, kuri vēl nemaz nav lietas kursā - Labklājības ministrija analizē kopējos iedzīv

  View more
 • Paziņots cik

  0 6664

  Karavīru iesaukšanu vērtēs ģimenes ārsts, un jaunie vīrieši, kuri iestāsies, var saņemt "p

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV