Viduslaiku spīdzināšanas iekārtas - Uzsmaidi.lv

AKTUĀLI

Viduslaiku spīdzināšanas iekārtas

0 comments

Viduslaiku periods bija vardarbīgs. Tā vien šķiet, ka viduslaikos likumdevēji pacentušies, lai spīdzināšana būtu varen ilga un pēc iespējas mokošāka. Spīdzināšanas veidu katram ieslodzītajam noteica pēc viņa noziedzības un statusu sabiedrībā. Spīdzināšana tik uzskatīta par likumīgu līdzekli par taisnīgumu, lai varētu iegūt atzīšanos un cita veida informāciju, kura varētu palīdzēt izmeklēšanā. Kvalificēts mocitājs izmantoja tādas metodes, lai pēc iespējas ilgāk sodāmais izjustu lielas mokas.

Metodes viduslaiku spīdzināšanā:
*Zobu un nagu izraušana
*Vārīšana
*Kaulu laušana
*Dedzināšana
*Kastrācija
*Žņaugšana
*Griešana
*Kropļošana
*Sišana
*Ādas novilkšana
*Ģenitāliju kropļošana
*Apdedzināšana
*Ekstremitāšu nogriešana
*Bada pakļaušana
*Mēles izņemšana

Viduslaiku-1

Ducking Stool. Ar šīs ierīces palīdzību ieslodzītie tika mērcēti n-tās reizes vai nu ledainajās upēs vai pat mēslos. Tieši šis soda veids bija stingri paredzēts sievietēm, kuras nodarbojās ar prostitūciju vai burvestībām

Viduslaiku-5

Scavenger’s Daughter. Ar šīs ierīces palīdzību ieslodzīto ķermeņus saspieda līdz tādam stāvoklim, ka pa degunu un ausīm sāka tecēt asinis.

Viduslaiku-2

 The Rack. Šis agregāts būs kaut kas pretējs iepriekšējam. Ieslodzītā rokas, kājas sasēja un lēnā garā stiepa pretējos virzienos, līdz izlauza tās.

Viduslaiku-3

Jūdas krēsls. Ar ķēžu palīdzību ieslodzītais tiek pacelts augšā un uzsēdināts uz piramīdas formas krēslu

Viduslaiku-4

Scold’s bridle. Šī bija vieglas spīdzināšanas maska, kas bija līdzīga dzelzs krātiņam. Šo ierīci izgudroja apmēram 1500. gados Lielbritānijā, Anglijā, vēlāk to pielietoja arī Eiropā. Dzelzs masku, kura cieši piekļāvās galvai, lika virsū sievietēm kā sodu par rupju runāšanu un strīdiem. Šādā ierīcē nebija prakstiski iespējams parunāt, jo tajā esošās adatas bija cieši piekļautas mēlei, tādējādi nodarot lielas sāpes, pat caurdurot mēli, nerunājot sāpes bija minimālas. Kad šo dzelzs masku uzlika sievietei uz galvas, viņu veda caur pilsētai, lai parādītu, ka viņa ir grēkojusi, tādējādi pakļaujot pazemojumam. Dažām maskām bija arī tāda ekstra kā zvaniņs, kurš pievērsa citu cilvēku uzmanību gājiena laikā.

Viduslaiku-6                The Boot Torture. Ar šo tehnikas palīdzību tika nodarītas lielas sāpes tieši kājās. Zābaki tika izgatavoti no porainas ādas, tos uzmauca ieslodzītajam kājās, noguldīja uz galda, kājas nostutēja virs uguns un lēja uz zābakiem virsū

verdošu ūdeni. Cits variants- vienkārši apdedzināja.

Viduslaiku-7

Inquisitional Chair. Indijas faķīriem šis krēsls būtu kā dāvana nevis mokas. Ieslodzītā rokas un kājas piekļāva šim moku krēslam un cieši spieda tās klāt, pakļaujot asām sāpēm.

Viduslaiku-8

  Execution by Quartering. Ieslodzītais tika pakļauts vairākām spīdzināšanām, dažreiz viņa roka tika nogriezta, rokas, gurni, kājas tika knaibītas ar kartām knaiblēm, brūcēs lēja kastu piķi, eļļu vai svinu. Šāda spīdzināšana ilga pat vairākas stundas. Beigās katra roka un kāja tika sasieta un piesieta pie četriem zirgiem, bendes iecirta ar pātagu visiem zirgiem vienlaicīgi un katrs strauji vilka ieslodzītā ķermeni uz savu pusi.

Viduslaiku-9

Head Crusher. Uz apakšējās malas novieto zodu un ar skrūves palīdzību tiek uzlikts uz galvas vāciņš, kurš tiek skrūvēts un skrūvēts…

Viduslaiku-10

Thumbscrews. Šī mazā moku mašīnīte tika izmantota lēnai pirkstu saspiešanai un kaula pāršķelšanai.

Viduslaiku-11

 The Saw. Viens no noderīgākajiem instrumentiem izrādās spēj nodarīt milzonīgas sāpes. Ieslodzīto pakar ar kājām gaisā, lai asinis satecētu viņa galvā un tas būtu ilgāk pie apziņas.

 • Šodien ir

  0 1007

  Šodien paziņots, ka pirmdien Latvijā būs salīdzinoši mākoņains, lietains un vietām būs ar

  View more
 • Valsts Prezidents

  0 486

  Jāņem vērā, ka prokuratūra Latvijā šobrīd tiešām darbojas zem viduvējā līmeņa... Tieš

  View more
 • Ir Ticis

  0 3980

  Jāņem vērā, ka pēdējā laikā varam dzirdēt aizvien dažādākus stāstus un lietas par Koron

  View more
 • SPKC nācis

  0 1852

  Pagājušajā diennaktī Latvijā kopumā ir tikuši atklāti veseli 16 jauni inficēšanās gadīju

  View more
 • Ticis paziņots

  0 2749

  Laiks turpina ritēt uz priekšu un atklājas daudz interesantu lietu saistībā par Koronavīrusu C

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV