AKTUĀLI

Vienkāršs Pierādījums Kā Planšetes, Datori Un Viedtālruņi Padara Mūs Resnus, Slimus Un Stulbus

0 comments

Zinātniekiem jau sen zināms, ka pakļaušanās mākslīgai gaismai naktī ir tālejošas, negatīvas, garīgās un fizioloģiskās veselības efekts. Bet tagad paātrinās briesmām apbrīnojamā tempā, lielā mērā pateicoties plaši izmantotajie, klēpjdatoriem, datoriem, viedtalruņiem un planšetēm, lietojot tos visu dienu un pat vakarā.

Neskatoties uz to, jums nav nepieciešams kļūt Lunātiķiem un izvairīties no visām ierīcēm veselības veicināšanai. Tā vietā mums vajadzētu izmantot saprātīgā un informēta veidā. Šeit ir daži veidi, kā mēs varam samazināt risku, baudot joprojām šīs tehnoloģijas.

Traucēts miegs, nav tikai kaitinošs, tas var būt dzīvībai bīstams.
Ikvienam ir bijusi reizes kur miegs šķita neaizsniedzams, vai no pārmērīgām rūpēm lidinās ap mūsu galvām, mazi bērni, liela maltīte pirms miega vai citu vairāku iemeslu dēļ. Esot vienai no problēmām ar miegu nav uzreiz jādomā, ka pasaules gals. Tā tikai kļūst problēma, kad tas ir hronisks — galvenokārt tāpēc, ka tas traucē mūsu 24 stundu diennakts ritmam, kas ir atbildīgas par regulēšanas diapazonu svarīgas fizioloģiskām funkcijām. Tracēt šos ritmus, nav tas ko vēlaties jo radīsiet haoss ap jums, ja jūs vēlaties būt normāls, radošs un baudīt stabilu veselību. Un tomēr, lielākā daļa pusaudžu un pieaugušo netīši izjauc šos ciklus ar personisko ierīču izmantošanu. Kā?

 Īsumā, mūsu diennakts ritmui ir piesaistīti lecošai un norietošai saulei. Kad saule iet uz leju, tas signālizē mūsu ķermenim, ka ir pienācis laiks, lai sagatavotos atjaunojošam un mierīgam miegam. Tas pats, kad saule uzlec — kaut arī šoreiz tiek signalizēts celties un doties ikdienas aktivitātēs. Ar elektrības un interjera apgaismojuma ienākšanu, mēs izjaucam šo svarīgo ciklu, signalizējot uz smadzenēm, ka vēl ir dienasgaisma, kad patiesībā tās nav.

Mēs palikām nomodā līdz vēlākam, tā vietā, lai iegūtu tik ļoti nepieciešamo miegu. Pēc tam dienasgaismas spuldzes, LED gasimas, personiskās ierīces un citas lieta, kas rada zilu gaismu, rada papildu problēmas. Savukārt mūsu īstermiņa atmiņa, jaunrades, mācību sniegumu un veselības ņēma asu piketēšanu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

Lapas: 1 2

 • Notikušas pilnīgākās

  0 1234

  Kur mūsdienās vispār ir palicis kaut drusciņ cilvēciskums un ētiskās robežas? Šoreiz stās

  View more
 • Renārs Kaupers

  0 82

  Vakar, kā arī šodien visā Latvijā, televīzijas kanālos un radio ir manāma spēcīga sēru ga

  View more
 • Jauna un

  0 2362

  "Mycoplasma genitalium" ir viena ļoti reti autoimūna slimība, kuru ir ļoti grūti pamanīt un na

  View more
 • Insulta gadījumā,

  0 811

  Šī ir sena ķīniešu metode, ko izgudrojis Ķīniešu profesors un tās tehnikas ir tik tiešām

  View more
 • "Nekad nepasūtiet

  0 982

  Kāds vīrietis izteicies ar diezgan kritisku sūdzību par kādu Latvijā ļoti iecienītu ēdiena

  View more


DIENAS VIDEO

Pēc internetā atrodamās informācija, puisis pēc šī klipa nogādāts slimnīcā, un tur pavadījis vairākas dienas. Vai tiešām vērts riskēt ar savu veselību, lai uz brīdi pabūtu slavens internetā, pie tam vēl muļķīgi slavens, jo kurš normāls cilvēks, darītu ko tik stulbu ?

Vai Jūs būtu, ko tādu gatavs izdarīt naudas dēļ ?

SEKO MUMS!

JAUNĀKIE RAKSTI

JAUNĀKAIS TWITERĪ

Read all tweets

COPYRIGHT © 2015 UZSMAIDI.LV