Kā Uz Visiem Laikiem Atbrīvoties No Taukiem Veselīgā Ceļā, Lai Tie Nekad Nenāktu Atpakaļ

Ir divu veidu vēdera tauki: viscerāls, pazīstams arī kā aktīvie tauki un zemādas tauki – tauki zem ādas. Otrais faktiski ir redzams, bet, no otras puses, viscerālo tauku ir grūtāk pamanīt, jo tas ieskauj jūsu vidusdaļā esošos orgānus, piemēram, aknas, aizkuņģa dziedzeri un zarnas.

Kāpēc nav labi, ja būtu liels viscerālo tauku ķermeņa procentuālais daudzums?
Iemesls tam, ka cilvēkiem nav liela tauku procentuālā daļa organismā, ir tādēļ, ka tas ļauj aknām pienācīgi darboties un kavē pareizu hormonālo ziņojumapmaiņu starp ķermeņa svarīgākajiem orgāniem. Turklāt tā var arī izraisīt rezistenci pret insulīnu, tādējādi radot cukura diabētu, paaugstinātu holesterīna līmeni, paaugstinātu asinsspiedienu un paaugstinātu sirds slimību attīstības risku. Jāatzīmē, ka lieli viscerālo tauku nogulumi ir saistīti ar vairākiem vēža veidiem, piemēram, krūts un kolorektālā vēža, kā arī ar insultu, demenci un Alcheimera slimību.

Kad viscerālu tauku krājumi ir augsti, tas noved pie “X sindroma” parādīšanās. Šī sindroma simptomi ir: zems labā holesterīna līmenis, paaugstināts glikozes līmenis asinīs, augsts triglicerīdu līmenis asinīs uc, tomēr tas nav tik bīstami, jo ir veids, kā apturēt šāda veida tauku nogulsnes. Lai to sasniegtu, cilvēkiem ir jāmaina dzīvesveids, diēta un fiziskās aktivitātes palielināšana.

Kā diagnosticēt un novērst problēmu?
Jūsu vidusdaļas mērīšana ir labākais veids, kā noskaidrot, vai jums ir pārāk daudz viscerālo tauku. CT skenēšana vai MRI skenēšana ir arī visprecīzākais veids, kā noskaidrot, vai jums ir risks vai nē.

Runājot par sievietēm, ja tās mēra vairāk par 30 collas un vīriešiem vairāk par 40 collas, tas nozīmē, ka ir pārāk daudz vēdera tauku, neatkarīgi no tā, ka jums ir veselīgs svars, un, šķiet, ka tas ir labā veselībā.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...