Eiropā izplatīts brīdinājums par Ķiplokiem, kas ievesti no Ķīnas – Jūs tos pašlaik visticamāk patērējat un indējat sevi!

Vai jūs zināt, ka vairāk nekā 80 procenti pasaulē pārdoto ķiploku nāk no Ķīnas? Patiesībā liels daudzums ķiploku, ko patērējam šeit ASV, nāk no Ķīnas. Pagājušajā gadā ASV ieveda 138 miljonus mārciņu. Lielākā daļa patērētāju šeit uzskata, ka ķiplokus, kurus tie izmanto, tika audzēti Kalifornijā – “pasaules ķiploku galvaspilsētā “.

Patiesība ir tā, ka tā tika piegādāta no Ķīnas. Pat ķiplokus, kurus pārdod kā “bioloģiskos”, visbiežāk nāk no Ķīnas, kuru bioloģisko sertificēšanu metodēm nevar uzticēties.

Ķīniešu ķiplokus balina. Henriks Bells no Austrālijas ķiploku rūpniecības asociācijas saka, ka Ķīnas ķiplokus apsmidzina ar dažādām ķimikālijām, lai novērstu dīgšanu, padarītu tos baltākus un iznīcinātu kukaiņus un augu vielas.

Viņš arī apgalvo, ka notekūdeņi, kur tiek audzēti ķiploki, netiek apstrādāti un ka Ķīnas audzēšanas prakse nav tik droša. Viņš apgalvo, ka daži ķiploku audzētāji tajā izmanto neapstrādātu cilvēka notekūdeņus mēslošanai kultūraugiem un ka pat Austrālijas karantīnas noteikumi nav pietiekami stingri nosacīti, pārbaudot baktērijas importētiem produktiem.

Arī Ķīnas metilbromīda fumigācijas procesu efektivitāte ir apšaubāma.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

You may also like...